Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
5d mkIV vs d810 vs a7r II
Autor Wiadomość
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   5d mkIV vs d810 vs a7r II

Jak w temacie,
aparat do użytku amatorskiego+ ;) Portret+plener, czasem jakieś foto a'la produktowe (odzież w plenerze) taki typowy pstryczek, z tym, że dość dobry jakościowo.
Set złożony z 2x sigma: 35mm A + 85mm A (oba użytkuję w firmie i podobają mi się na tyle, że prywatnie też chętnie zainwestuję)
Głównie zdjęcia, ale lubię też czasem przyciąć jakiś fajny krótki film (tutaj chyba sony dystansuje przeciwników?)

Myślałem jeszcze do sony zamiast sigma+metabones wziąć przykładowo GMastera 85mm, zawsze to systemowe szkiełko, ale sigma zbiera świetne recenzje, a cenowo wyjdzie podobnie.
Dodatkowym atutem sony jest uchylny ekran, co dla mnie czasem jest nieocenione, no ale ostatecznie mogę z tego zrezygnować.
Im więcej czytam, tym więcej się waham, wiecie jak jest ;)
Ciekawą opcją też jest nowa a99 II, ale to już też duża pucha i w sumie jedna z największych zalet a7r II czyli rozmiar tutaj znika.
Sam już nie wiem, na szkłach do canona się nie znam w ogóle, bo do tej pory siedziałem na nikonie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Jak miałbym dla siebie dziś kupować pstryczka za takie pieniądze, to bym brał A7. Nawet jak miałbym podpinać stosunkowo duże obiektywy, takie jak te Sigmy. Plusy dodatnie w takim użytkowaniu zdominowałyby mi plusy ujemne. ;)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Wyważenie A7 z A 85/1.4 jest słabe. Radzę osobiście sprawdzić.
 
 
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
Jak miałbym dla siebie dziś kupować pstryczka za takie pieniądze, to bym brał A7. Nawet jak miałbym podpinać stosunkowo duże obiektywy, takie jak te Sigmy. Plusy dodatnie w takim użytkowaniu zdominowałyby mi plusy ujemne. ;)

No właśnie sony przemawia do mnie najbardziej, ale jak zawsze muszę szukać dziury w całym ;)

PDamian napisał/a:
Wyważenie A7 z A 85/1.4 jest słabe. Radzę osobiście sprawdzić.

A coś konkretniej? Bo czytałem na zagranicznych forach i na ogół zestawy z sigmą mają delikatny problem z focusem (eye-af) a reszta działała bez zarzutów.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Nie mam tej Sigmy
ale zestaw lekkiego A7 z Sonnar T* 135 mm f/1.8 (który jest trochę krótszy i lżejszy http://www.optyczne.pl/po...0=1401&add1=491 ) jest średnio wyważony.
Nie mam też do A7 Battery Gripa, który dociąża korpus.

Uchwyt -grip w A7 nie ma takiej objętości jak np. w D810
i dla mnie to inny komfort jak używa się cięższego obiektywu.

Co do AF -nie mam Sigm -więc nie wiem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Za takie pieniądze nie ma co się zastanawiać tylko brać sony A7. Tylko jedno pytanko się nasuwa - czy Sigma puści 85A z mocowaniem Sony... W specyfikacji na http://www.optyczne.pl/in...p=0&moc=0&sort= jest tylko C;N i Sigma...
 
 
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

Raczej nie wypuszczą, ale bardzo dobrze sigma współpracuje z konwerterem mc-11, tylko jest błąd z tym eye focusem, ale to pewnie naprawią przy którejś tam aktualizacji.
Co do wyważenia, w sumie dla mnie nie problem, używałem już takich cudów, że nawet ciężka sigma nie stanowi wyzwania ;)
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

czarny1910 napisał/a:
bardzo dobrze sigma współpracuje z konwerterem mc-11, tylko jest błąd z tym eye focusem


W linku film z uzyciem eye focus

https://www.youtube.com/watch?v=aHNT6G9U-Jo
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Poczytaj tu. Opinie są wiarygodne.
https://www.onlandscape.c...and-canon-5dsr/
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Elektroniczny wizjer, mimo że oh ah nie przemawia do mnie.
Gdybym dzisiaj miał coś od podstaw kupować, wybrałbym pewnie d810.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

muzyk napisał/a:
Gdybym dzisiaj miał coś od podstaw kupować, wybrałbym pewnie d810.

Wybrałem podobnie - tylko Pentaxa - czyli K-1! :cool: Ale jakby miało być tanio to nie wiem czy nie wybrałbym bezlusterkowca Sony za ok4000zł. 2 korpusy za cenę jednego swoje robi... :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

Andrzej.M., można jeszcze kupić bezlusterkowca Sony droższego niż K-1 czy 5D4 czy D810. Matryca z A7R II urywa pupę… :)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
Andrzej.M., można jeszcze kupić bezlusterkowca Sony droższego niż K-1 czy 5D4 czy D810. Matryca z A7R II urywa pupę… :)


I dlatego właśnie dodałem go do mojej stajni.
Oczywiście dalj pstrykam u4/3 jak się muszę ciasno spakować ale A7RII już też ze mną jeździ.
Główne przeznaczenie - landszafciarstwo.

[ Dodano: Sro 19 Kwi, 2017 11:00 ]
muzyk napisał/a:
Elektroniczny wizjer, mimo że oh ah nie przemawia do mnie.
Gdybym dzisiaj miał coś od podstaw kupować, wybrałbym pewnie d810.


Elektroniczny wizjer w dzisiejszym wykonaniu to już nie te mrugające z lat 2010-2014.
Dla mnie elektroniczny wizjer jest zaleta bo widzę jak będzie wyglądało zdjęcie zanim wyzwolę migawkę I nie potrzebuję patrzeć na LCD po każdym pstryku jak wyszło.
Wiem, że wyszło tak jak ustawiłem parametry I jak je widziałem w wizjerze.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

fatman napisał/a:
Elektroniczny wizjer w dzisiejszym wykonaniu to już nie te mrugające z lat 2010-2014.

Być może, być może. Kilka razy zaglądałem do a7II.
Że tak powiem, wolę nieelektroniczny.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 19 Kwi, 2017   

fatman, a masz ten wizjerek skalibrowany, no i oczywiście pstrykasz jpg?
Bo jeżeli robisz RAWy to ten wizjerek nie jest aż tak bardzo przydatny, a prawdziwy wizjer jeszcze dalej jest wzorcem w spoglądaniu przez aparat. :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14