Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Bezlustro/kompakt jako drugie body + kilka pytań o sprzęt
Autor Wiadomość
tppkk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   Bezlustro/kompakt jako drugie body + kilka pytań o sprzęt

Witam szanowne grono.

Chcę zainwestować na start 4000 zł w drugi obok 6D aparat, używany lub nowy. Problemami 6D, jak się okazało :razz: waga i rozmiar, który przy pełnym plecaku czy wycieczkach dwudniowych trochę mi doskwiera. W szczególności, gdy chce się zabrać ze sobą zoom sdandard/ultra wide + tele. Do noszenia na co dzień po mieście, do pracy też nie zawsze jest możliwość. Z tych względów nie mam zestawu zawsze przy sobie.

Do czego będę zestaw wykorzysytwał?
Do szeroko rozumianych widoczków.
Jako pstrykacz wycieczkowy.
Do nagrywania filmików na zewnątrz, widoczki, roślinki itp.

Czego oczekuję od zestawu?
Dobrej jakości zdjęć, przez jakość rozumiem przyzwoitej ostrości obiektyw, który pomoże je wyprodukować, nie ukrywam, że 16-35/4 nieźle mnie tutaj rozpieścił, mydłu mówię stanowcze nie. O samych szumach nawet nie wspomnę ale przyjmijmy, że nie będę wychodził poza ISO 800/1600.
Poręczności, przy czym nie musi być zestaw "do kieszeni kurtki", ale też nie taki klocek jak 6D i 16-35.
Wbudowanej, choćby małej lampy błyskowej.
Chciałbym, by aparat umożliwiał wykonywanie timelapsów.
Mile widziane przyzwoite nagrywanie filmów.
Z ficzerów to mile widziany wychylany ekran.

Czego nie oczekuję?
Papierowej głębi ostrości, od tego mam 6D.
Wielkiego zoomo (kosztem ostrości).
Wodoszczelności.

Co wstępnie upatrzyłem?
GX80 + 12-32/3.5-5.6 + 35-100/4-5.6
Z tego co się zorientowałem nagrywa w przyzwoitej jakości, dodatkowo w 4K, czyli istnieje możliwośćcropowania do FHD w razie co. Stabilizacjia matrycy + obiektywów. No i, taki maluch z niego fajny :)

X-T10 + 18-55/2.8-4 (+ w przyszłości 55-200/4.5-5.6) lub 18-135
Wizualnie fujiki podobają mi się najbardziej, chociaż to nie jest priorytetem. JPG produkuje fajne, duży plus za zakres tonalny, średnie filmy.

A6000 + ... no właśnie, co? ;) 16-70/4 przekroczy budżet.
Tak jak panas dobre filmiki robi. Tylko właśnie obiektywu nie potrafię dobrać. I coś mi mówi, by nie iść w sonego, ale nie są to głosy w mojej głowie :mrgreen: i nie potrafię się do końca doń przekonać.

W tematach kompaktów orientuję się średnio. Z tego co przejrzałem niestety mimo spełnienia warunku kompaktowości musiałbym pogodzić się z utratą jokości zdjęć w stosunku do m43 i aps-c, a jestem trochę szumofobem i mydłofobem ;) Najlepiej tutaj wypada LX100, ale nie ma wbudowanej lampy :(

Moje pytania.
1.Mikro 4/3. Przeglądając fora czytałem, że ludzie zastanawiając się nad wyborem Olka lub Panasa rozpatrują kwestię jaki obiektyw do niego podepną. Czy to znaczy, że obiektyw Panasa działą gorzej na body Olka i odwrotnie? Może nie działa część funkcji? Jak to jest?
2. Czy prócz fuji inne systemy mają możliwość ostrzenia z podglądem miejsca, gdzie ustawiany jest punkt ostrości w powiększeniu, jednocześnie pokazując cały kadr?
3. Czy efekt rolling shutter przy nagrywaniu filmików występuje tylko w lustrzankach i bezlusterkowcach czy można go też spotkać w kamerach w podobnych pieniądzach?


Proszę o wasze zdanie i pomoc. Przepraszam za ścianę tekstu :)
Miłego!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   

tppkk napisał/a:
A6000 + ... no właśnie, co? ;) 16-70/4 przekroczy budżet.
Tak jak panas dobre filmiki robi. Tylko właśnie obiektywu nie potrafię dobrać.


http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/7979031
http://www.thephoblograph...-aps-c-e-mount/
http://www.photographyblo.../sample_images/
http://admiringlight.com/...5mm-f4-g-oss/3/
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

tppkk napisał/a:
Czy to znaczy, że obiektyw Panasa działą gorzej na body Olka i odwrotnie?

Niestety tak. Olek i Panas starając się polepszyć działanie AF idą swoimi osobnymi drogami i optymalizują korpusy do obiektywów (i może odwrotnie też), ale robią to tylko ze „swoimi”. To nie znaczy, że działa źle, sam nie używam m4/3 więc nie mam własnego zdania, ale nie wszyscy te różnice widzą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14