Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
a7r II obiektyw > 85mm
Autor Wiadomość
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Czw 06 Kwi, 2017   a7r II obiektyw > 85mm

Jak w temacie,
w wyborze aparatu jestem raczej zdecydowany na sony a7rII, pora na wybór szkiełka (lub 2).
Do aparatu dokupuję konwerter MC11, więc obiektywy sigmy i canona wchodzą w grę.
Najczęściej cykam 85mm, rzadziej czymś szerszym, więc skupiam się na tym, ewentualnie coś jeszcze >85mm.
Jeśli chodzi o obiektywy sony to wpadł mi w oko 85mm 1.4 GM, z sigmy oczywiście najnowsza 85mm A, co do canona- jestem zielony, bo zawsze siedziałem na nikonie.
A może coś jeszcze węższego niż 85 w świetnej jakości?
Lubię cykać w słabym świetle + im większy bokeh, tym lepiej ;)
A może tak na głęboką wodę i canon 85mm 1.2 :mrgreen: Albo np 135mm 1.8 FE? Też ma dobre opinie.
Cena nie jest przeszkodą.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Mając ogniskową 85 mm warto spojrzeć na 35 mm. Sigma 35 Art jest fajna, jeśli lubi się bokeh Sigmy. Ale jeśli wolisz szerzej, to po 85 pozostaje popatrzeć na 135 mm. Jakie tam są opcje, wiadomo, pozostaje więc kwestia ceny o decyzji. Jak stać Cię na 135/1.8 FE, to nie ma się nad czym zastanawiać, jeśli kręci Cię mała głębia i duża separacja.
 
 
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Mam 35 w pracy, więc mniej więcej wiem, jak to wygląda. Właśnie na 135 też patrzyłem, na papierze prezentuje się kozacko.
Co do 85, co z trójki gmaster 1.4/canon 1.2/sigma 1.4 a? Widziałem już połączenie a7rii z canonem i wyglądało to dobrze, ale sigma zbiera ostatnio najlepsze noty.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
135/1.8 FE


-Nie ma takiego. http://www.optyczne.pl/po...=1457&add3=1449

"85-tki" http://www.optyczne.pl/po...=1287&add4=1401

[ Dodano: Pią 07 Kwi, 2017 12:13 ]
Sigma 85 A jest najostrzejsza
co nie znaczy, że daje najprzyjemniejsze dla oka obrazki. (mz)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Nie umiem ocenić, która 85-tka będzie najlepsza w takiej kombinacji. 85L ma specyficzny AF, który zresztą wysysa sporo prądu z korpusu, co w przypadku A7 może chyba być problematyczne.

PDamian napisał/a:
Nie ma takiego

Kopiowałem za czarny1910, rzeczywiście nie ma. Czyli chodzi o ten z mocowaniem A? Czyli kolejna przejściówka, ale za to systemowa.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Sigma 85/1.4 Art https://www.lensrentals.c...-85mm-art-lens/

Sony FE 85mm f/1.4 G Master https://www.lensrentals.c...f-and-variance/

[ Dodano: Pią 07 Kwi, 2017 12:20 ]
Nie wiem o który chodzi.
Może o Batis f/2.8 -?

Zeiss Batis 135/2.8 https://www.lensrentals.c...2-8-mtf-charts/
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Jest kilogramowy Sony Carl Zeiss Sonnar T* 135 mm f/1.8 z autofocusem. Pewnie o ten chodziło.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

ZA135 nie ma własnego napędu, więc albo LAEA-4 z folią, albo MF.
 
 
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Pią 07 Kwi, 2017   

Tak, chodziło mi o Sony Carl Zeiss Sonnar T* 135 mm f/1.8, mój błąd w przepisywaniu.
Aparat zamówiony, teraz pomęczę się w weekend jeszcze z wyborem tego nieszczęsnego obiektywu/ów. :wink:
 
 
as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

komor napisał/a:
Nie umiem ocenić, która 85-tka będzie najlepsza w takiej kombinacji. 85L ma specyficzny AF, który zresztą wysysa sporo prądu z korpusu, co w przypadku A7 może chyba być problematyczne.

PDamian napisał/a:
Nie ma takiego

Kopiowałem za czarny1910, rzeczywiście nie ma. Czyli chodzi o ten z mocowaniem A? Czyli kolejna przejściówka, ale za to systemowa.


Aż tak dużo tego prądu nie żre, tylko zanim się nauczymy tego szkła(w zasadzie jego af nawet 1d mark III, to powolniak) to większość osób je sprzeda...
AF jest wolny, bardzo wolny, ja się go "uczyłem" z c350d, po 5-8latach z nim, z 5d2, nie jest za wiele lepiej, ale w końcu jest pazur, to nie jest 70-200L 2.8 które trafi nawet po pijaku (nie wnikam czy piło szkło czy ja). 85L II i jego af, ach to szkło to magia, af i wszystko w nim, to jak by grać w grę i nagle po kilku latach, wygrywamy. 24L II nie jest magiczne,50L też, natomiast, 85L II... z FF jak się już człowiek nauczy jak to się używa, jest magia... dodam że używam tyko na 1.2 Przy tym szkle włączam myślenie przewidywanie itd... plus zoom w nogach.. Magiczny obiektyw!! Z FF naprawę magiczny.

Nie odważże się na sigmy, chyba że te zoom-y 1.8, ale to znowu powrót do crop-a.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14