Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Do wydania 2000zł: EOS 50D czy nowe 700D?
Autor Wiadomość
lukaszDG
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   Do wydania 2000zł: EOS 50D czy nowe 700D?

Witam,
Proszę o podpowiedź. Mam do wydania 2000zł i potrzebuje drugą lustrzankę. Aktualnie pstrykam 50D i jestem z niej bardzo zadowolony. W sumie nie ma co narzekać. Nooo, czasami drażnią mnie szumy przy wyższym ISO, powiedzmy 2000, ale jakoś daje radę. Zastanawiam się po przeczytaniu testów na optycznych czy kupować używaną 50D czy może nową 700D. Taki pomysł. Czy ta 700D z uwagi na "nowszy" model rzeczywiście ma wyższe ISO bardziej użyteczne niż 50D? Bardzo mnie to ciekawi czy ktoś bawił się tymi aparatami. Wiem, że 50D lepiej 3ma się w ręce i to bezdyskusyjnie. Reszta rzeczy jak filmy itp itd są zupełnie mi niepotrzebne. Ciekawią nie te szumy. To jak to jest?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Nie wiem jak dokładnie cenowo w PL, ale w UK 7D dostaniesz w cenie 700D, a 50D jest nieco tańszy. Dlaczego 7D nie bierzesz pod uwagę? To znacznie nowsza konstrukcja niż 50D, w sumie to bezpośredni następca po rozbiciu linii xxD na pro filmowe i pro ACS-C.
Jeśli patrzyłbym w stronę możliwości, to 700D jest znacznie lepszym wyborem. 50D mógłby okazać się lepszy w reporterce ulicznej przez ergonomię, ale też nie koniecznie, bo w 700D działa więcej lepszej i nowocześniejszej automatyki.
 
 
lukaszDG
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Nie chodzi mi o możliwości 700D tylko o szumienie w porównaniu do 50D - 7D?. Dużo robię przy słabym świetle, a na pełną klatkę z wysokim ISO mnie nie stać. EOS 7D? Nie brałem pod uwagę, czyżby tam był problem z AF podobny do 5D mk2? Coś takiego mi się obiło kiedyś o uszy.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

700D ma jeszcze tą (okropną) matrycę 18mpix.
Lepszym wyborem będzie nowszy 750D (760D). https://www.dxomark.com/C...___1010_870_272 -SNR 18%
 
 
lukaszDG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

To czy 750D będzie lepszym wyborem pod względem szumów niż 50D?

[ Dodano: Sro 12 Kwi, 2017 12:18 ]
Patrzę jeszcze na 7d mk ii. Ale to już byłaby ostateczność finansowa. Oczywiście używka. Mocno nadszarpnąłbym budżet. Czytam, że ludzie narzekają na jakość obrazka. Potwierdzicie? Czy rzeczywiście jest tak kiepsko w porównaniu do 50D, gdzie dla mnie obrazek jest jak najbardziej ok?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

lukaszDG,
z 50D ciężko znaleźć porównanie zdjęć, bo to stary model
no ale masz takie https://www.dpreview.com/...624696740620937
https://www.dpreview.com/...500128084706675
Rebel 6Ti -to 750D.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

lukaszDG, na pewno 700D da lepszą jakość przy wysokim ISO niż 50D, bo choć to „okropna” matryca, jak pisze PDamian, to jednak w wysokim ISO ma nieco czystszy dół niż 50D. 750D, czyli nowa matryca 24 mpix jest znacznie lepsza. Jeśli zależy ci na słabym świetle, to sprawa jest jasna.

Wojmistrz napisał/a:
50D mógłby okazać się lepszy w reporterce ulicznej przez ergonomię, ale też nie koniecznie, bo w 700D działa więcej lepszej i nowocześniejszej automatyki.

Do zdjęć reporterskich? Jaka tam automatyka będzie, jak dżojstika brak do zmiany punktów AF. Wizjer też mniejszy. Ale matryca lepsza.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Jak ciebie stać na używany 7D MkII, to używany 6D jest tańszy (w UK przynajmniej o £100), a jednak to FF i realnie mało szumiące. ISO 12800 całkowicie nadaje się do pracy.

komor, masz wybierak, działa jak joy i zawsze tylko ta kwestia przyzwyczajeń/ergonomii, a automatyka znacznie lepsza w nowych.
 
 
lukaszDG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

6D brzmi miło, ale gorzej z głównym szkłem. Posiadam:
C 70-200mm 4L, C 50mm 1.8 STM, C EF-S 17-55mm 2.8, Samyang 8mm.
Przejście na 6D zmuszałoby mnie do zakupu Tamrona 24-70mm 2.8 bo na C 24-70mm 2.8L mnie nie stać w tej chwili. Zaś ten AF w tym 6D, eeeeh. Więcej jest na nie niż na tak. Chociaż staram się kupować od pewnego czasu szkła pod FF.
Ciężki to jest wybór. Mój 50D ma już 85k przebiegu i ciągle rośnie. Oj ciężko...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Bierz 750D i ciesz się mniejszymi szumami. Nie napisałeś co prawda jaki rodzaj fotografii uprawiasz, czy te reporterskie cechy (ergonomia, wytrzymałość, AF, tryb seryjny) są dla Ciebie bardzo istotne, zakładam więc, że nie.
 
 
lukaszDG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Jaki rodzaj?
Przyznam, że trafi się kilka ślubów, które muszę ogarnąć 50D i daje radę, fotografia własnego dziecka, czasami jakieś zawody biegowe w okolicy. Przyda się szybki AF, niski szum, szybki dostęp do wyboru punktów AF. Pełna klatka kusi i to bardzo, ale myślę, że za wcześnie.
Tak myślę, że jak mam dać za 750D ok 2500zł, to lepiej dołożyć, zaciągnąć pasa i wziąć 7d mkii? Bo chyba lepiej dobry 7D czy przeciętne 6D?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

AF centralny w 6D mierzy nawet po ciemku i uwierz, cały daje radę. Ja ogarniam nim śluby, imprezy, koncerty, mecze rugby, ale i świetnie spisuje się w warunkach studyjnych w tym w produktówce i zwykłej fotografii rodzinnej. Znajdź kogoś kto ma 6D i spróbuj, bo takie czytanie ma się nijak do samodzielnego pstryknięcia kilku fotek i potem obejrzeniu ich na swoim kompie. Osobiście czekam na 6D MkII.

komor, ty też masz teraz 6D, wypowiedz się :)
 
 
lukaszDG
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Wojmistrz. Na pracę tego AF w 6D dużo ludzi narzeka. Jednak wdziałem bardzo dobre foty ze sportu zrobione punktami bocznymi AF. Tak myślę, że skoro 50D do relacji z zawodów biegowych był jak najbardziej szybki i celny to 6D też się sprawdzi? Chyba nie będzie gorzej?
Drugie pytanie mam. Jak "szybki" jest dostęp do takich rzeczy jak: zmiana punktu AF, zmiana ISO, regulacja siły lampy błyskowej? To często potrzebuje szybko by nie grzebać w menu, a widzę, że z tyłu brakuje przycisków, nie tak jak w 5d mkIII który wydaje się intuicyjny.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

No mam 6D, ale jak miałbym zarabiać na ślubach czy sporcie, to jednak zamiast 6D + T15-30 wziąłbym 5DIII (na wersję IV nie mogłem czekać). Owszem, środkowy punkt jest precyzyjny i działa po ciemku, ale to nie jest komfortowa praca w reporterce dynamicznej. Ale oczywiście każdy ma swoje sposoby pracy, Wojmistrz pisze, że robi tym śluby i sport. Mnie najbardziej przeszkadza brak dżojstika od AF. W sporcie pewne leci się na trybie wielopunktowym i wtedy może dramatu nie ma, choć śledzenie na tych marnych kilku punktach na pewno nie jest takie, jak choćby miałem w starym 7D.

lukaszDG,
lukaszDG napisał/a:
Przyda się szybki AF, niski szum, szybki dostęp do wyboru punktów AF

No to chłopie albo zaciśnij pasa na 7DII, albo na 5DIII. :) Co najmniej jednak 70D brałbym, a nie 3-cyfrowe puszki.

Wojmistrz napisał/a:
Znajdź kogoś kto ma 6D i spróbuj

To jest dobry pomysł.

lukaszDG napisał/a:
Jak "szybki" jest dostęp do takich rzeczy jak: zmiana punktu AF, zmiana ISO, regulacja siły lampy błyskowej?

Poza zmianą punktu AF reszta wspomnianych rzeczy jest równie wygodna, co w 7D/50D. Kompensację błysku podstawiłem pod jeden z przycisków i jest ok. Nie ma przycisku na zmianę balansu bieli, ale jak się pracuje w RAW, to bez znaczenia.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

7d szumi, 50d ... szumi.

Używany 5dll jeśli - kasy wystarczy. Jeśli af dobry potrzebny, to 5dlll.

P.S. Piszę to jako użytkownik 5dlll...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14