Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Do wydania 2000zł: EOS 50D czy nowe 700D?
Autor Wiadomość
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Nadają się te Pentaxy, tylko czemu nikt nie jest taki mądry, aby ich używać :razz:
Ciekawe :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
czemu nikt nie jest taki mądry, aby ich używać

Jesteś pewien że nikt? Gratuluję wiedzy i pewności! :lol:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Ach zapomniałem, Ty używasz :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Oooch! Zbytek łaski - fotoreporterem już dawno nie jestem - a przynajmniej nie takim "wydarzeniowym" jak ci ze zdjęcia... Gdybym miał nim być pewnie używałbym Nikona D4s a może D5? Na pewno nie Canona 6D... :lol:
 
 
lukaszDG
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Panowie, podzielę się swoim doświadczeniem w kwestii EOSów 50D, 6D i 7D mk2.
Posiadam 50D. Kupiłem 6D i tak jak szybko go kupiłem, tak szybko go sprzedałem! Może to wina egzemplarza, ale mój niedoświetlał jakieś 1,5-2 EV. Dodam, że nie wynika to z mojej niewiedzy albo ze złych ustawień aparatu - po prostu tak miałem. Co jeszcze zauważyłem? Centralny punkt AF zdecydowanie słabszy jeżeli chodzi o trafiania niż w 50D! Byłem w szoku! Nie potrafił na przykłąd wyostrzyć obrączek w pudełku, leżących na stole, pod kątem ok 30 stopni. Musiałem wziąć 50D i zrobił to od pierwszego strzału. Może ten typ tak miał.
Boczne punkty dają radę jak jest jasno.
Naprawdę rzadko się czepiam, ale myślałem, że ten centralny punkt jest zdecydowanie lepszy! Eosa 6D odesłałem i dostałem zwrot pieniędzy.
Kupiłem 7D mk2 - wcześniej wybierałem między nimi. Pobawiłem się nim trochę i w porównaniu do 6D - nie licząc przejścia z FF na APS-C - to kilka poziomów wyżej jeżeli chodzi o wygodę obsługi, możliwości pracy i wyboru AF, szybkości łapania ostarości AF. W 6D wyglądało to mniej więcej tak, że dokładnie było czuć kiedy AF zmierzył, potwierdził i strzelił. Przyłapałem się na tym, że mocno przyciskałem spust migawki tak jakbym sam chciał to przyspieszyć. EOS 50D jak i 7D mk2 działa tak szybko, że ledwo pomyślisz, a on już złapał fotę!
Myślałem, że "dam sobie radę" z tym 6D, ale z uwagi na pomiar światłą - a próbowałem różnych ustawień - pracę centralnego AF, oddałem moje 6D.
PS. Jeżeli 5D mk3 ma taki AF jak 7d mk2 to już dziś zbieram kasę!

A jeszcze jedno. Szumy. Przyznam, że ISO w 7D mk2 jest powiedzmy jeden stopień gorsze niż w 6D, tzn w 6D przy 6400 porónywalnie jak w 7D przy 3200. Wiadomo, im ciemniej tym gorzej, ale ja nie narzekam.
Miłego dnia :-)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

lukaszDG napisał/a:
eżeli 5D mk3 ma taki AF jak 7d mk2 to już dziś zbieram kasę!

Na to nie licz, przynajmniej jak o szybkość chodzi, trochę bliżej ma 5DmkIV a tak samo 1DX mkII - też ma dwa procesory digic 6, piątka ma jeden więc będzie wolniejsza.
 
 
lukaszDG
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Pewny jesteś? Gdzieś czytałem, że 7D mk2 ma cały układ AF zaczerpnięty z 5d mk3. Hmmm
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

lukaszDG napisał/a:
Kupiłem 6D i tak jak szybko go kupiłem, tak szybko go sprzedałem! Może to wina egzemplarza, ale mój niedoświetlał jakieś 1,5-2 EV. Dodam, że nie wynika to z mojej niewiedzy albo ze złych ustawień aparatu - po prostu tak miałem. Co jeszcze zauważyłem? Centralny punkt AF zdecydowanie słabszy jeżeli chodzi o trafiania niż w 50D!

Gdzie kupiłeś taki egzemplarz? To była nowa sztuka? Zdecydowanie nie jest to zachowanie normalne.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

lukaszDG, musiałeś kupić jakiś trefny egzemplarz. Pare sprawdzanych sztuk ostrzyło i naświetlało w punkt.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
Zdecydowanie nie jest to zachowanie normalne.

Jak się czyta zapytania na grupie samopomocy fot. na fejsie - to w tym modelu wszystko jest możliwe. :lol:
lukaszDG napisał/a:
Gdzieś czytałem, że 7D mk2 ma cały układ AF zaczerpnięty z 5d mk3.

Gdzieś...
nie musisz daleko szukać, na stronach optyczne.pl masz specyfikacje każdego modelu i zobaczysz że modele "pro" albo reporterskie miały i mają po 2 przetworniki obrazu (jedynki i siódemki) - po to by ostrzenie i zapis zdjęć były szybkie, podczas gdy "niereporterskie" mają jeden procesor. Układ AF w specyfikacji wygląda podobnie w obecnych "jedynkach i piątkach" ale siódemka ma inny - 65 punktowy nie 61 punktowy. Na dodatek upakowany na mniejszej powierzchni.
 
 
lukaszDG
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

Kupiłem swój egzemplarz jako nowy w sklepie pasaż foto. Przyszedł z kartonie po zestawie z 24-70. Bez książeczki instrukcji obsługi i bez płyt Canona. Mniejsza o to, ale było to dla mnie od razu podejrzane. Cena 5799zł więc jakiś 1000zł mniej niż np. w Euro Rtv Agd. Jak później przeczytałem opinie to mają sprzęt najprawdopodobniej z USA. Pierwsze podejście do 6D i musiałem od razu zmienić język z chińskiego czy japońskiego, na polski. A może body pochodziło z Azji? No nie wiem, nie wiem. W k.b. razie bardzo się zniechęciłem i nie chciałem ryzykować wymiany na inny model, bo znając moje szczęście... zwróciłem.

Obyłem się przez te kilka dni z 7D mk2 i jestem bardzo zadowolony z pracy tej puszki, z naciskiem na BARDZO :-) . Jakoś nie tęsknię za 6D.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

lukaszDG, ale 7DII kupiłeś już w normalnym miejscu i normalnej cenie, czy znowu skorzystałeś z „okazji”?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

Ostatnio brak czasu na wszystko nie pozwala mi zaglądać zwłaszcza na forum, ale zajrzałem i aż zwątpiłem. Wziąłem swój 6D do ręki. Test na staruszki 28-135 przy 135mm przymkniętym na f/6.5; przedpokój, noc, światła odrobinę z za okna, zgaszone światło, różne obiekty na stoliku około 4m ode mnie. Centralny może nie za szybko, bo ze 3 sekundy ostrzy, ale wszystko praktycznie w punkt. Niefajny egzemplarz trafiłeś i tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14