Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ricoh rozważa wycofanie się z rynku foto
Autor Wiadomość
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   Ricoh rozważa wycofanie się z rynku foto

https://pentaxrumors.com/2017/04/11/ricoh-is-considering-to-withdraw-from-the-camera-business/
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Jak dla mnie powinni sprzedać swoje technologie Canonowi (bez obrazy dla Nikoniarzy), wreszcie można by stworzyć aparat idealny :D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

A co takiego ma Pentax (poza matrycą od Sony), czego Canon nie mógłby z łatwością zaimplementować u siebie, gdyby chciał? :evil: Tylko nie chce, bo woli sobie segmentować rynek odpowiednio…
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Do czego idealny? Dla kogo idealny?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Tutejszyn, do wszystkiego idealny. Wyobrażasz sobie bazę obiektywów Canona, matryce od Sony plus możliwości konfiguracyjne Pentaksa? :) Jeszcze autofocus 3D od Nikona (może też da się kupić? :razz: ) i po prostu niebo.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

A na końcu zostanie Olympus :mrgreen:
Coś mi się widzi, że postawiłem na dobrego konia. Najpierw, że bezlusterkowiec. Potem firma - takie mam przeczucie.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

T.B. napisał/a:
A na końcu zostanie Olympus :mrgreen:

-ciekawe jaki system za parę lat będzie promował?
Zuiko FF? :wink:



Ricoh zapłacił Hoya w 2011 roku za Pentax 10 mld jenów. http://asia.nikkei.com/Bu...camera-business

Dokładnie tyle samo Ricoh straci w ostatnim roku podatkowym z powodu spadku sprzedaży aparatów.
"Ricoh Co., Ltd. ogłosił, że dokona rewizji prognoz spadkowych w roku podatkowym kończącym się 31 marca 2007 r. W dniu 11 kwietnia. Około 10 mld jenów (ponad 90 mln USD) ujmuje się jako odpis z tytułu utraty wartości. Ponieważ nie możemy oczekiwać przewidywanych zysków w branży aparatów cyfrowych." https://pentaxrumors.com/2017/04/12/ricoh-lost-10-billion-yen-will-revise-downward-forecast-planing-ot-expland-theta/


Będą dalej pompować kasę w Pentax?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

T.B., ale jak ja bym musiał kupić bezlusterkowca i miał nieograniczony budżet, to nawet, jak siebie znam, nie spojrzałbym na Olympusa. Wybrałbym Sony albo Fuji.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Wojmistrz,
Nie wiem, dlaczego, ale jeśli z powodu większych matryc, to właśnie te większe matryce będą gwoździem do trumny Sony i Fuji. Nie śledzę tego dokładnie, ale wydaje mi się, że dużo wysiłku jest wkładane w to, żeby coraz mniejsze matryce były coraz lepsze. Najpierw średni format, kiedyś będący najzwyklejszym formatem, stał się niszowy. Następny będzie mały obrazek - z niezbyt zrozumiałych powodów nazywany dzisiaj pełną klatką. Tak wróżę :smile:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Akurat Fuji bardzo umiejętnie podgrzewa GFX http://fujiaddict.com/ [jeszcze lepiej niż X-Pro1 i początki Fujifilm X]-przejrzyj parę stron.
Liczą, że po połowie ich MF trafi do pro i entuzjastów. -Całkiem możliwe, że w krajach nie-trzeciego świata entuzjaści wysupłają 6,5 tys $ na aparat i po 1,5-3 tys. $ na obiektyw.

T.B. napisał/a:
wydaje mi się, że dużo wysiłku jest wkładane w to, żeby coraz mniejsze matryce były coraz lepsze

-jednak Olympus nie produkuje matryc i duże też są coraz lepsze.
Jakoś matryca CMOS-BSI jest już standardem w kompaktach jednocalowych. Jest i w mniejszych kompaktach i smartfonach. Była stosowana przez Samsunga w bezlusterkowcach aps-c NX1 i NX500. Jest w pełnoklatkowym Sony A7R II
...a w m4/3 jeszcze jej nie było.
[Panasonic też jakoś ostatnio nie produkuje ciekawych matryc. Głównie patentuje.]
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 932
Skąd: Józefów
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

T.B., z czego wróżysz? Z fusów? O zbliżającym się końcu lustrzanek ludzie trąbią w internecie od dawna i nic z tego nie wynika. Uwierzę, jak zobaczę.
Jakość wszystkich matryc się poprawia - bez względu na rozmiar.
Czy mały obrazek zniknie? Jakoś mi się nie wydaje. Nie ma żadnych objawów takich tendencji. Liczba systemów, producentów i modeli w tym segmencie w ostatnich latach wyraźnie rośnie.
Rośnie nawet dostępność większych matryc.

APS-C jest z kolei najpopularniejszym formatem w aparatach z wymienną optyką i to nieprzerwanie od początku ery cyfrowej.

Mam wrażenie, że zniknięcie większych matryc to tylko Twoje niczym nieuzasadnione fantazje.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

Rośnie, rośnie tych producentów - jak Pentaksów po deszczu (wprawdzie to poboczne w segmencie FF, ale coś mówi) :smile:
Z czego ja wróżę - no tak wchłaniam przez lata różne informacje i tak wróżę. Użyłem tego słowa, żeby podkreślić brak (na razie) jakichś mocniejszych podstaw. Kto dożyje, ten zobaczy.
Przytoczone ostatnio przez optyczne.pl dane, chociaż z CIPY, też cóś tych wzrostów nie pokazują. Natomiast co zostanie na wierzchu, gdy sprawa tak bardziej zdecydowanie się rypnie - zobaczymy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

T.B., przejście na matryce cyfrowe cofnęło na jakiś czas obecność matryc 35mm i większych z rynku, ale przecież od dłuższego czasu trend się odwrócił i dostępność cyfrowych dużych matryc się zwiększa, ceny zmniejszają. Fakt, że cały rynek może się i kurczy, ale kiedyś taki pierwszy 5D to był ewenement, dziś pełnoklatkowych luster u kilku producentów jest dostatek i są także obecne w segmencie niższym, vide 6D czy D6x0/D750.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 12 Kwi, 2017   

To już jest nas dwóch takich wróżących z fusów:
Cytat:
A przyszłość? Aparat przyszłości to aparat bez lustra. Na pewno znacznie lepszy od obecnych modeli, będący połączeniem kamery wideo z aparatem. Wielkość matrycy nie będzie mieć istotnego znaczenia, ze względu na duże możliwości zmiany obrazu z poziomu aparatu. Matryca będzie mniejsza niż APS-C, ...
http://digitalcamerapolsk...dlug-firmy-sony

Czy cokolwiek sprawdza się po tych trzech latach?
A no pomału zaczyna chociaż jedno - bezlusterkowców przybywa. Wielkość matryc chyba się jeszcze waży.
No i to coraz lepsze filmowanie w aparatach fotograficznych, ale to akurat jakoś mnie nie porywa.

[ Dodano: Sro 12 Kwi, 2017 23:14 ]
Jeszcze jedno fajne napisał mój kolega wróżbita:
Cytat:
mała głębia ostrości jest atrakcyjna dla coraz mniejszej grupy fotografujących

O to, to - moja kumo - o to, to :smile:
Znaczy się - to szaleństwo okazuje się przejściowe. I bardzo dobrze.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017   

Może jeszcze raz.... przejscie na cyfrę cofnęło na jakiś czas obecność matryc Fx. Trudno było uzyskać odpowiednią ilość nieuszkodzonych matryc z jednego plastra krzemu. Uzysk był wiekszy dla matryc o mniejszym rozmiarze. Stąd matryce mniejsze Dx. Postęp technologiczny pokonał ograniczenia i matryce Fx powracają. To nie czary, ani wróżby, ani myślenie życzeniowe.

"Mała głębia ostrości jest atrakcyjna dla coraz mniejszej grupy fotografujacych"... Dwia sprawy...skąd wiedza o tym, ze tak jest? Po drugie dlaczego tak bardzo chcesz upadku formatu 35mm? To nie pierwszy temat w ktorym z pewną lubością udowadniasz przewagę małych matryc. Problem tylko w tym, że to udawadnianie do niczego nie prowadzi. A niech przyszłość należy do matryc o formacie małpki Suzi. Co to zmienia? Ani nie pójdziesz kupić innego aparatu, ani nie bedziesz robił lepszych zdjęć (w rozumieniu, że to nie aparat robi zdjecia)
Ostatnio zmieniony przez Tutejszyn Czw 13 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15