Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony 2. w sprzedaży aparatów pełnoklatkowych w USA
Autor Wiadomość
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   Sony 2. w sprzedaży aparatów pełnoklatkowych w USA

Sony wyprzedziło zajmującego drugie miejsce Nikona w sprzedaży aparatów pełnoklatkowych z wymienną optyką w USA. Liderem wciąż jest Canon.

"Aparaty z wymiennymi obiektywami i obiektywy Sony osiągnęły rekordową sprzedaż w 2017 roku. Szczególnie na ameryksńskim rynku aparatów pełnoklatkowych, gdzie osiągnęły dwucyfrowy wzrost + 23% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Popularność kluczowych modeli, jak α7RII i α7SII była najważniejsza dla tego sukcesu.
Dodatkowo szybki wzrost firmy Sony pomógł napędzić wzrost całego rynku pełnoklatkowych aparatów z wymienną optyką w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Bez udziału Sony rynek pełnoklatkowy zmierzyłby się z niewielkim spadkiem"


https://alphauniverse.com/stories/sony-overtakes--2-position-in-u-s--full-frame-interchangeable-lens-camera-market/
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Ale ten news trochę miesza w głowach. Wrzucone zostały do jednego worka lustrzanki, których Sony tak dużo chyba nie sprzedaje i bezlusterkowce, których Nikon chyba nie posiada w ogóle.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

PDamian napisał/a:
Aparaty z wymiennymi obiektywami i obiektywy Sony osiągnęły rekordową sprzedaż w 2017 roku. Szczególnie na ameryksńskim rynku aparatów pełnoklatkowych

No i proszę: opłaciło się Sony promować swoje produkty (a właściwie markę foto) w filmie "Lalaland": jak już wzmiankowałem, aktor (zresztą czarnoskóry) grający w nim zawodowego fotografa, pod koniec filmu pstrykał lustrzanką Sony, prawdopodobnie A99. Do tego nominacja filmu do Oskara a nawet Oskar dla głównej aktorki - i wzrost sprzedaży systemowych aparatów Sony zagwarantowany, prawda?!
Perfekcyjne zagranie Sony!
:mrgreen:
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Pasjonujące. Powołują się na niedostępne publicznie dane przygotowane najprawdopodobniej na ich zlecenie i podają tylko ich wycinek (i to naprawdę mały). Dużo marketingowego gadania i mało konkretów.

Żeby nie było: nie życzę im źle. Im większa konkurencja na rynku, tym lepiej. Marketingu tego typu jednak nie trawię.
 
 
focjusz 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

[quote="ryszardo"]Pasjonujące. Powołują się na niedostępne publicznie dane przygotowane najprawdopodobniej na ich zlecenie i podają tylko ich wycinek (i to naprawdę mały). Dużo marketingowego gadania i mało konkretów.

Tak czy inaczej to jest tylko kwestia czasu - od dawna twierdziłem że tradycyjne DSLR się kończą a to tylko potwierdzenie trędu.
Być może wizjer optyczny nie wymze ale bedzie jak w Fuji - hybrydowy. To wygodne a w video niezbędne.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

focjusz, ale nikt nie mówi, ze jest inaczej. Bezlusterkowce wypchną z rynku lustrzanki. Po prostu news mówi, jak to Sony goni rywali. A przecież w tej konkurencji Sony ściga się samo ze sobą, bo tylko ono (choc nie wiem, czy się nie mylę) ma pełnoklatkowego bezlusterkowca. Konkurencję co prawda nazwano "Sprzedaż pełnej klatki", ale co to za konkurencja, jeśli przeciwnicy nie mają zawodników?
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
focjusz, ale nikt nie mówi, ze jest inaczej. Bezlusterkowce wypchną z rynku lustrzanki.


Nieprawda. Ja tak twierdzę. Udział rynkowy bezlusterkowców będzie jeszcze przez jakiś czas rósł, a później się ustabilizuje. Nie wiem na jakim poziomie, ale na pewno nie >90% rynku aparatów z wymienną optyką (to moja opinia, jakby ktoś pytał). Jak ktoś twierdzi inaczej, to jego sprawa. Ludzie wieścili koniec APS-C, a jakoś nie nadszedł.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

APS-C to format, lustrzanka to technika. Formaty w użyciu są najróżniejsze, jakie tylko urodziły się w historii fotografii. Tyle tylko, że niektóre rzadko. Technika się zmienia, pojawiają się nowe rozwiązania, a stare idą do lamusa.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Minęło 8,5 roku od pojawienia się bezlusterkowców. Lustrzanki ciągle mają ponad dwukrotnie większy udział w rynku. Uwierzę w ich koniec, jak zobaczę.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

To całkiem możliwe, że Sony w zeszłym roku sprzedało w stanach więcej "a-siódemek" i A99 II niż Nikon modeli D610, D750, D810,, D4s, D5 i Df.

W zeszłym roku kończyli wyprzedawanie mocno przecenionych A7 oraz A7S. Wyprzedawali przecenione też A7R. A7R II i A7S II były wciąż świeżymi modelami. http://www.optyczne.pl/po...=1999&add4=2032 a A99 II był długo wyczekiwaną nowością.

Wymienione modele Nikona nie były już pierwszej świeżości http://www.optyczne.pl/po...=1918&add4=2048 poza D5.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Tutejszyn, chodzi o sprzedaż pelnoklatkowych aparatów z wymienną optyką. Taka informacja daje do myślenia, choć mnie mocno dziwi tak słaba pozycja Nikona. Zastanawiam się na ile to jest problem Nikona (problemy z jakością?), a na ile zasługa Sony (stworzenie sensownego systemu, który zdobył popularność).
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Dorzucę swoje trzy grosze.
Mam Nikona od kilku lat... zamierzam zmienić puszkę na coś nowszego i nie widzę żeby to był następny Nikon. Maja fajne matryce, solidne puszki, dobry AF i... i reszty brakuje.

Dziesięć lat temu jakbym komuś powiedział, że mam "fajne matryce, solidne puszki, dobry AF" to każdy by spytał to co jeszcze chcesz ? Teraz czasy się zmieniły, ludzie mają inne wymagania, takie podstawy nie wystarczają aby się dobrze sprzedawać.

Moze w Polsce nie wdać tego trendu tak mocno, bo jakby nie patrzeć Sony jest nieco drogi i obiektywy również. Ale w UK widać mocno Sony na rynku.
Jak cykam fotki w Londynie to prawie tylko Canony i Sony widać. Ostatnio byłem na takim małym zlocie foto-amatorów i zdecydowana większość to "bezlustra".
Popytałem kilku ludzi(tych z nowymi puszkami: Sony/Panasonic) i większość odpowiedzi była identyczna: ...a miałem Canona/Nikona ale zamieniłem na Sony/Panasonic bo tamten był duży, słabo filmy kręci, słabe menu, słabo oprogramowane, nie ma WiFi/BT/NFC(niepotrzebne skreślić) itd....
Coś w tym jest...


P.S: A teraz pytanie. Mam teraz D7100 dlaczego miałbym kupić (następce)D7500 ? Skoro za tą samą kasę mam A7II i jeszcze mi na 50mm zostanie...
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
chodzi o sprzedaż pelnoklatkowych aparatów z wymienną optyką.
No właśnie nie! Autor w ten sposób robi ranking w stylu Top Gear... (udowadnianie z góry założonej tezy, bez względu na to, gdzie jest prawda. Ranking robiony dla śmiechu, a nie rzetelnej klasyfikacji). Moim zdaniem porównywanie sprzedaży lustrzanek schodzących z rynku z bezlusterkowcami zdobywającymi rynek, jest kompletnie bez sensu. W tym przypadku jest to porównanie sprzedaży udanego modelu aparatu jednej firmy ze sprzedażą innej firmy, która w tym segmencie nie posiada żadnej oferty. Zróbmy to porównanie kiedy Nikon zrobi swojego bezlusterkowca z pełną klatką. Albo zróbmy już teraz porównanie sprzedaży, ale tylko lustrzanek.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
No właśnie nie!

No jak nie , jak tak… Tytuł artykułu to Sony Overtakes #2 Position in U.S. Full-Frame Interchangeable Lens Camera Market. Istotą nie jest, czy to lustro czy bezlustro, tylko rynek pełnoklatkowych aparatów z wymienną optyką, czyli droższego segmentu kiedyś opanowanego wyłącznie przez lustrzanki C i N, a obecnie jak widać kosztem N weszły bezlustra S.
Znamienne jest też to, co napisał powyżej Matys, bo z perspektywy naszego kraiku widać nieco mniej.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Tak patrząc z drugiej strony:
Sony jest w praktyce jedyną firmą na rynku, która ma bezlusterkowce z matrycą 35 mm (Leica M ma marginalny udział, więc ją pomijam). Jest to wyraźnie różna konstrukcja od lustrzanek. Sporo ludzi będzie podejmowało decyzję: z lustrem, czy bez? Jeśli z, to do wyboru jest Canon i Nikon, a ostatnio doszedł też Pentax. Jeśli bez, to wyboru nie ma i jest tylko Sony. Nie ma się co dziwić, że zgarniają spory kawałek tortu, bo praktycznie nie mają konkurencji.
Mimo to Canon ma cały czas większy niż Sony udział w tym rynku, czyli tak naprawdę większy, niż wszystkie bezlusterkowce :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14