Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon - APS-C dla posiadacza FF
Autor Wiadomość
Pathfinder 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   Canon - APS-C dla posiadacza FF

Korzystając z wolnego czasu, chciałbym zapytać szanownych kolegów(bardziej praktyków niż teoretyków) czy użytkownik, FF(C5D) jest w stanie ,,przeżyć" jakość obrazka z 7D mark II.
Szczerze powiedziawszy, opinie są tak diametralnie różne, że nie jestem w stanie na ich podstawie podjąć decyzji. potrzebuję szybkostrzelnego cropa, jako uzupełnienia do FF. Jeżeli obrazek to masakra jakaś, będę podążał w kierunku większych ogniskowych...
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 16 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

Jeżeli to ma być uzupełnienie FF do konkretnych celów (długie ogniskowe), to nie widzę problemu, o ile nie robisz zawsze na bardzo wysokich ISO. Nie napisałeś jednak które konkretnie 5D to jest, więc trudno jednoznacznie wnioskować. Poza tym kwestia akceptacji jakości to dość indywidualna sprawa, stąd też rozbieżne opinie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 16 Kwi, 2017   

No właśnie, które C5D, bo jak pierwsze, to tak, jak najbardziej 7D MkII da radę, o ile przyzwyczaisz się do innego kąta widzenia dla ulubionych szkieł.
 
 
Pathfinder 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2017   

Korzystam aktualnie z 5DmkIV, Obrazek, ISO fajna sprawa, ale brakuje szybkości do przyrody, a AF w trybie AI SERVO to porażka.
Maksymalna ogniskowa którą dysponuję to 560 mm i trochę brakuje. Wymyśliłem, że upiekę kilka pieczeni przy jednym ogniu, szybkość,AF no i crop. Tylko te diametralnie różne opinie co do jakości obrazka, od zachwytu po płacz. Na przykładowych fotkach w teście całkiem nieźle to wygląda...
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Sprawa jest indywidualna. Dla jednego jest lepszy mniejszy szum a dla drugiego szybkość automatyki kosztem większego szumu. Każdy sam sobie musi na to odpowiedzieć. Cropa można zrobić i z FF kadrując w postprocesie. A oto przykład takich zdjęć (tu akurat porównanie C5m3 z C40D). Dla mnie sprawa jest oczywista. Wybrałem ten pierwszy.

C5D Mk III


C5D Mk III - crop


C40D


C40D - crop
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

A co to za obiektyw 560mm pod full frame?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Preskaler napisał/a:
tu akurat porównanie C5m3 z C40D

Niestety trochę nieadekwatne do pytania, bo 40D jest sporo starszy od 5D3, no i ilość pikseli też 10 kontra 22 mpix. Przy porównaniu 7D2 kontra 5D4 mniejszą różnicę wieku, a megapiksele 20 kontra 30. Czyli 2:3 zamiast 1:2. Klatkę z APS-C da się wtedy lepiej uśrednić w porównaniu do cropa z FF, zmniejszając do docelowych wymiarów, np. do internetu.

Fajnie byłoby zrobić takie porównanie, jak powyżej, bezpośrednio dla 7D2 vs 5D4.

Wojmistrz napisał/a:
A co to za obiektyw 560mm pod full frame?

Pewnie 400 mm i konwerter 1.4.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

A no to jak liczy eq 560 to nie taniej kupic tc x2? Bedzie mial eq 800mm
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Jest to jakieś rozwiązanie, być może jakość byłaby porównywalna do użycia matrycy APS-C, bo co prawda ostrość spadnie z powodu dodatkowej optyki, ale za to wysokie czułości nie pogorszą się.

Trochę mnie tylko zastanawia to:
Pathfinder napisał/a:
Korzystam aktualnie z 5DmkIV (…) AF w trybie AI SERVO to porażka

To nie pierwsze narzekanie na pracę AF w 5D4 i zastanawiam się, czy to nieumiejętność spożytkowania tych wszystkich ustawień, które tam są, czy jednak jakiś realny problem?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

A bo trzeba wam Bóg wie ile tych punktów i nie wiadomo jeszcze jakich algorytmów i układów. Słabi z was fachowcy jeśli wszystko musicie opierać na elektronice, gdzie mi wystarcza jeden. :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

No ba… Ja to w ogóle 99,9% zdjęć robię na AF-Single i mnie algorytmy i układy nie są potrzebne, choć punktów więcej niż w 6D z pewnością bym nie wzgardził. :)
 
 
Pathfinder 
Początkujący



Posty: 30
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Obiektyw to C 200-400 z wbudowanym konwerterem 1.4. Założenie dodatkowego TC 1,4 daje fotki jak dla mnie nie do przyjęcia. (choć widziałem w sieci takie zdjęcia, tzn z dodatkowym TC)
Jak pisałem, miałem wcześniej body mark II i III. Powiem tak w II-ce używałem praktycznie cały czas centralnego pkt. i nie pamiętam żebym narzekał. W III-ce AF potrafił spłatać figla. Było potwierdzenie ostrości, robiłeś zdjęcie, w domu okazywało się, że jest nie ostre. Trudno powiedzieć jaki to procent, nie duży ale zchrzaniłem kilka fajnych ujęć. IV-kę mam dość krótko, w trybie ON SHOT nie zauważyłem pomyłek, AI SERVO testowałem w czatowni (bielikowo- myszołowowej. Ponad 3000 zdjęć), Jedyne fotki jakie byłem w stanie wykonać, to te gdy ptak znajdował się na ziemi (próbowałem różnych trybów AF), gdy się podrywał nie było szansy na złapanie ostrości. Bielik to nie sikorka więc nie ma mowy o jakimś moim chybieniu.Tak było za każdym razem. Aparat ma kilka ustawień AF,(jak i III-ka) do trybu śledzenia, w praktyce, nie sądzę by ktoś podczas ,,akcji,, był w stanie dostać się do menu w celu ustawienia właściwej opcji, nawet personalizując pewne ustawienia. W czatowni byłem z kolegą który miał Nikona D500 (zdaje się), to co wyprawiał jego AF w trybie śledzenia było dla mnie nie do uwierzenia...
Zastanawia mnie dla czego 1dX(I-II), 7D (I-II) mogą mieć przyzwoite rozwiązanie tej kwestii, Może po to by właśnie do 5-ki dokupić 7-kę ?
Problem może leżeć jeszcze gdzie indziej, otóż miałem bardzo poważny problem z 5DmkIV i tym obiektywem (200-400+TC) Aparat przeleżał ponad miesiąc w serwisie. W trakcie zdjęć aparat wywalał błąd (Error 01), brak kontaktu body z obiektywem, przeczyść styki. Oczywiście czyszczenie styków nic nie dawało i po kilku, kilkunastu zdjęciach to samo. Aparat odesłałem do serwisu który stwierdził, że u nich błąd się nie powtórzył i sprawę potraktowano jak bym miał halucynacje ... Po powrocie z serwisu natychmiast zrobiłem testy i to samo. Różne ustawienia, wymiana karty itd. to samo. Więc z powrotem do serwisu. I znowu, -u nas wszystko w porządku, a mnie szlak trafiał. Poprosili o przysłanie obiektywu i też nic. W końcu odesłali jako super sprawny ale profilaktycznie aktualizowali oprogramowanie. Ku mojemu zdziwieniu pomogło. Dodam jeszcze, że po wyskoczeniu błędu nie można było wykonywać zdjęć, po ok minucie komunikat znikał i bez żadnej ingerencji z mojej strony można było kontynuować fotografowanie, do momentu wyrzucenia kolejnego błędu. Podobnej przypadłości nie stwierdziłem z innymi obiektywami. Może to jest właśnie jakaś choroba wieku dziecięcego ? Nie mam też pewności czy tak do końca ta aktualizacja pomogła, czy w jakichś określonych warunkach błąd znowu nie wyskoczy.
Za drugim razem zrobiłem zdjęcie sytuacji z błedemi, niestety to żaden dowód bo taki błąd można wywołać delikatnie rozłączając body z obiektywem. Nauczka dla wszystkich takie rzeczy się NAGRYWA...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Pathfinder, oczywiście nikt nie oczekuje, że w czatowni będziesz ustawiał opcje AF, tylko przed sesją wybierzesz/ustawisz tę, która się sprawdza przy takiej fotografii, jaką uprawiasz. :) Ale skoro były jakieś problemy na linii korpus/obiektyw, to może jednak tu tkwi problem. Trudno wyrokować na odległość.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

komor napisał/a:
No ba… Ja to w ogóle 99,9% zdjęć robię na AF-Single i mnie algorytmy i układy nie są potrzebne


Chcesz czy nie to takie układy jednak są i nie ma ucieczki przed ich dostrojeniem pod siebie. Przynajmniej 5 suwaków na dzień dobry nie posiada bowiem opcji "wyłącz" lub "olej" , a są to tylko skale typu: szybkość-dokładność.
Brak wyboru to zły wybór.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Dżozef, jak miałem 7D, to sobie dostrajałem. Teraz w 6D nie mam takich problemów, bo nie ma co dostrajać. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16