Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pią 21 Kwi, 2017
Pentax K-50 vs. bezlusterkowiec Olympus Pen E PL7
Autor Wiadomość
maniek2691 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   Pentax K-50 vs. bezlusterkowiec Olympus Pen E PL7

Witam,
proszę o doradztwo, co do wyboru aparatów z podobnego przedziału cenowego dla Pentax K-50 (18-55 WR; 3.5-5.6) vs. bezlusterkowiec Olympus Pen E‑PL7 (14-42; 3.5-5.6) .

Przeznaczenie amatorskie: Fotografia uliczna (ludzie), krajobrazu, wakacyjna, zwierzęta w ruchu (pies), architektura nocą, przyroda z dystansu. Sporadycznie krótkie filmy - videoblog/sytuacyjne. Fotografia sportowa bardzo rzadko.

Nieistotny czynnik: wielkość aparatu.

Istotne czynniki: odwzorowanie naturalnych kolorów w ramach stosowanych obiektywów; stosunkowa taniość i różnorodność dopasowania obiektywów; możliwości rozwoju w fotografii, opłacalność transakcji w ramach jednego wydatku na lata; ergonomiczność przycisków oraz przydatność funkcji (trybów); ostrość obrazu; stabilizacja.

Czynniki różnicujące: kwestia lampy błyskowej, wielkości matrycy.

Czyli jak nie żałować wyboru spośród dwóch aparatów? Potrzebne jest cenne zdanie praktyków. :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

K50, bo... się lepiej tym fotografuje niż e pl7.
O jakości obrazka na korzyść k50 nie wspominając...
maniek2691 napisał/a:
odwzorowanie naturalnych kolorów w ramach stosowanych obiektywów

"Odwzorowanie" naturalnych kolorów robi się w komputerze i na monitorze przy użyciu np. Lightroom, czy dxo (ten w 9 wersji można dostać za darmo było? A może jeszcze?), pod warunkim, że zapisujesz zdjęcia w aparacie jako raw.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

maniek2691 napisał/a:
Nieistotny czynnik: wielkość aparatu.

Jeśli wielkość nie jest istotna, to rzeczywiście lustrzanka Pentaksa da lepszą jakość obrazowania. A tak przy okazji – jak na lustrzankę – nie jest to duży i ciężki korpus.

maniek2691 napisał/a:
Istotne czynniki: odwzorowanie naturalnych kolorów w ramach stosowanych obiektywów

Tutaj musisz kupić lepszy obiektyw niż ten, który dostaniesz w zestawie. Ale obecnie zestawowe obiektywy nie są takie słabe jak bywało kiedyś, więc o odwzorowanie kolorów w tym aspekcie bym się nie martwił. Zadbać trzeba o światło i dobre warunki, a reszta, jak napisał muzyk, to jest nieunikniona praca w komputerze na plikach RAW, jak chce się osiągnąć najlepsze rezultaty. Oczywiście nie od razu Kraków zbudowano…

maniek2691 napisał/a:
stosunkowa taniość i różnorodność dopasowania obiektywów

Tu akurat aparaty systemu Mikro 4/3 (czyli np. Pen E-PL7) nie mają na co narzekać, wybór jest. W przypadku Pentaksa jest różnie, zarówno z dostępnością jak i cenami, pytanie czy zamierzasz inwestować w dalsze obiektywy, czy kupić raz coś dobrego i przy tym pozostać. Jeśli ta druga opcja, to nie ma o co się martwić. Polecić można np. Sigmę 17-50/2.8 jako podstawowy obiektyw do wszystkiego.

maniek2691 napisał/a:
opłacalność transakcji w ramach jednego wydatku na lata

Kupno aparatu cyfrowego jest kompletnie nieopłacalne. :) Szybko traci na wartości, moralnie zestarzeje się szybciej niż technicznie, a jak się po paru latach popsuje, to naprawa prawdopodobnie będzie nieopłacalna lub droga.

maniek2691 napisał/a:
ergonomiczność przycisków

Tu z pewnością lustrzanka, w szczególności Pentax, będzie wygodniejsza (kosztem wielkości i wagi). Choć akurat E-PL7 jest dość dobrze ergonomicznie rozwiązany i ma sporo przycisków na obudowie, plus Olympusy tradycyjnie mają spore możliwości dostosowania pod użytkownika. Pentaksy zresztą też. Wadą E-PL7 jest brak wizjera, tylko ekranik lub zakup opcjonalnego za dodatkową, niemałą kasę.

maniek2691 napisał/a:
ostrość obrazu; stabilizacja

Ostrość obrazu zależy głównie od obiektywu (i umiejętności fotografa). Obydwa aparaty tutaj nie powinny Cię zawieść.

maniek2691 napisał/a:
Czynniki różnicujące: kwestia lampy błyskowej, wielkości matrycy.

Wbudowana lampa błyskowa szybko okaże się niewystarczająca, jeśli na serio zajmiesz się fotografią. Wielkość matrycy – na korzyść Pentaksa.
 
 
maniek2691 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

Bardzo cenne uwagi ! Dziękuję ! Głównie brałem pod uwagę Pentaxa, ale ten Olympus zamieszał mi w głowie. Miałem Olympusa w ręce i wydawał mi się trochę mały.

W Olympusie na korzyść przemawiał mi odchylany ekran oraz spora ilość trybów np. panorama, jednakże panoramę można skleić na komputerze wiec może to nie jest aż tak znacząca przewaga.

Za to w Pentaxie zasługiją na zaletę uszczelnienia i wizjer, wielkość matrycy.

Jeśli pojawią się kolejne komentarze ułatwiające moje rozeznanie będę wdzięczny.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2017   

maniek2691 napisał/a:
W Olympusie na korzyść przemawiał mi odchylany ekran oraz spora ilość trybów np. panorama

-Olympus E-PL7 nie ma takiej Panoramy o której piszesz.

maniek2691 napisał/a:
proszę o doradztwo, co do wyboru aparatów z podobnego przedziału cenowego dla Pentax K-50 (18-55 WR; 3.5-5.6) vs. bezlusterkowiec Olympus Pen E‑PL7 (14-42; 3.5-5.6) .

2000-2150 zł?

-Dołóż do
Sony A6000: wizjer, ruchomy wyświetlacz, panorama, matryca o rozdzielczości 24mpix aps-c [wielkości jak w Pentax]

lub Olympus E-M10 II: wizjer, ruchomy wyświetlacz, brak panoramy, matryca 16mpix m4/3 [mniejsza niż w Pentax]

lub Panasonic G7: wizjer, ruchomy wyświetlacz, panorama, matryca 16mpix m4/3 [mniejsza niż w Pentax]
 
 
maniek2691 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

A gdybym zestawił Pentax K-50 z Olympus E-M10 II + obiektyw 14-42 IIR - czy opłaca mi się dokładać ok. 900 zł do Olympusa?

Oczywiście wielkość E-M10 jest bardzo atrakcyjna + dodatkowe bajery jak np. robienie zdjęć ze smartfona przy łączności wi-fi. Co miałoby mnie przekonać, abym porzucił wybór Pentaxa k-50 na rzecz Olympusa? A może w czym Pentax k-50 będzie tutaj lepszy? Głębia koloru?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

http://forum.optyczne.pl/...ghlight=#532957
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   

Ten znowu swoje... obsesja? Paranoja? PDamian, skończ już z czepianiem się cewki... czep się chlapiących migawek na matryce... :razz:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Mam coś nowego dla PDamiana, bo się tylko z tymi cewkami powtarza:
https://petapixel.com/2014/12/11/best-worst-cameras-lenses-2014-according-camera-store/
Najlepszy i najgorszy aparat roku 2014. Ha, ha, ha. Jak to przeczytałem to od razu kupiłem K-S1. Gdybym wierzył we wszystko co napisane w internecie to pewnie w zimie w sandałach bym chodził. Jest to idealny dla mnie aparat i jak dotąd się nie zepsuł (a przecież powinien). Tylko dziwne, że kiedyś go kupiłem za 1370 zł w polskim sklepie internetowym a teraz jest droższy. Dlatego ciężko mi go polecać, aparat już leciwy a cena może nie jest wysoka, ale wyższa niż kiedyś.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

Negatyw napisał/a:
od razu kupiłem K-S1

No właśnie - aparat którego nikt nie kupił (kurczę - cała produkcja do kosza? :lol: )
No i Pamiętaj że nie ma obiektywów do niego - więc wszystko pod pinhole zrobione! :lol: Jak coś to ty też przez dziurkę w deklu robisz! :wink:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
aparat którego nikt nie kupił (kurczę - cała produkcja do kosza? :lol: )

-w Pentax nic się nie marnuje.
Wadliwy solenoid był stosowany w Pentax: K-30, K-50, K-500, K-S1, K-S2
...i nie zrezygnowali z niego nawet w najnowszym Pentax K-70.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

Widocznie nie jest taki wadliwy jak byś chciał... :lol:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

Świetnie wiesz Andrzej.M., jak często użytkownicy Pentax zgłaszają usterki tych aparatów w temacie "K30 - co parę zdjęć mocno niedoświetla" na pentax.org http://pentax.org.pl/view...1275017#1275017
Piszesz tam przecież pod nickiem MAX581.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

:mrgreen:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

PDamian napisał/a:
Piszesz tam przecież pod nickiem

Masz obsesję jak widzę nie tylko na punkcie Pentaxa ale i na moim? Chyba powinienem to zgłosić ?

[ Dodano: Wto 25 Kwi, 2017 22:27 ]
PDamian napisał/a:
zgłaszają usterki tych aparatów w temacie "K30

Faktycznie - kilka - kilkanaście osób się żali - a czytałeś posty innych użytkowników ? tym samym temacie ? Tak oślepłeś że inne opinie do ciebie nie docierają? Żal mi cię. :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 15