Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 26 Wrz, 2008
Canon EOS 1000D
Autor Wiadomość
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

1000D, to taki kastrat ......lepiej 450D-to, już jest entry level...a ta stałka 50mm 1.8 II, to rewelacyjna nie jest, na początek przygody z aparatem całkiem wporzo ale szybko będziesz chciał czegoś solidnego, w czym za pół roku nie zrobią się luzy i nie bedziesz miał bf i ff.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pavel_9 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

no okej...przyznam sie ze nie mam az takiego rozezniania w fotografii i chcialbym sie dowiedziec co jest glownie tak istotne i przmaiwajace na korzysc 450/jej wyzszosc nad 1000d//moze sie i troche kompromituje takimi pytaniami ale lepiej sie nieco pokompromitowac niz pozniej przezyc zawód....slucham sugestii :wink:
ps.nie trafiaja do mnie argumenty typu "no chociazby ma 2 pixele wiecej" :wink:
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

pavel_9 napisał/a:
no chociazby ma 2 pixele wiecej


Jeśli już to dwa mega pixele więcej :wink:

Pierwsza dla mnie istotną różnicą jest brak punktowego pomiaru światła w 1000d . 450d taki posiada chociaż nie jest to najdokładniejszy pomiar bo kryje około 4% kadru.

Kolejna różnica na korzyść 450d to 9-cio punktowy AF . Natomiast w 1000d masz Autofocus z modelu 350D 7 punktowy.

To takie ważniejsze sprawy bo kompresja do 12 bitów zamiast do 14 itp... nie są najważniejsze chyba.

Warto dodać ,że 1000d jest lżejszy od 450D i może to dla kogoś stanowić ważny argument. Dla mnie jeden jak i drugi jest stanowczo za lekki i taki aparat dobrze trzyma się raczej kobiecie(moje zdanie) .
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

k1caj_ns, grabisz sobie... :) Pozdrawia zadowolony użytkownik 400D (chociaż z gripem) alem nie kobieta!. ;)
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie 10 Sie, 2008   

komor, z gripem to nawet ten 1000d pewnie będzie się dobrze trzymało :wink: tylko kto kupując 1000d dokupi do niego gripa? To mnie zastanawia. Ja takiego 1000d z obiektywem kitowym to bym synowi kupił na komunię na przykład,albo narzeczonej jako prezent zaręczynowy :lol:

btw. Ja też byłem zadowolony z 450d ale jak mi wpadł w ręce 40d przez przypadek i jeszcze cash back to nagle 450D zrobił się bardzo niewygodny :wink:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

pavel_9, ............
k1caj_ns napisał/a:
Jeśli już to dwa mega pixele więcej :wink:

Pierwsza dla mnie istotną różnicą jest brak punktowego pomiaru światła w 1000d . 450d taki posiada chociaż nie jest to najdokładniejszy pomiar bo kryje około 4% kadru.

Kolejna różnica na korzyść 450d to 9-cio punktowy AF . Natomiast w 1000d masz Autofocus z modelu 350D 7 punktowy.


no temat jakby po częsci wyczerpany....
dla mnie najważniejszy ten pomiar punktowy i af z 350tki, a 1000D zdaje sie nie ma możliwości sterowania pilotem....moze to dla ciebie duperela dla mnie funkcja niesamowicie przydatna zamiast wężyka przy fotach nocnych.

Zreszta powiem szczerze, ze nie robiłem fot 1000D a 350D, 400D i 450tka owszem....co do taniej stałki 50mm 1.8 mkII to ten kij ma 2 końce i powiem tak ....jeden i drugi koniec jest mocno plastikowy a to jakby minus( kwalifikując ten obiektyw na krótki czas użytkowania, czasem robi sie w nim piaskownica w środku....)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Mój 50/1.8 ma jak na razie 10 miesięcy i działa bez widocznych zmian. Dbam o niego w miarę możliwości, choć nie jestem typem chuchacza-dmuchacza.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

komor, to mój ma 7 miechów ale dzis odkryłem fajniutkie 3 paproszki w środku obiektywu na brzegach więc jakby padlina........ale przyznaje ja sie z nim nie pieściłem....trzeba kupić 28mm, 50 mm 1.4 i 85 tkę....
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Łe, paprochy mogą się pojawić wszędzie, przecież w eLkach też bywały. W mojej Sigmie 17-70 coś tam w środku też już jest, na szczęście na przedniej soczewce od środka więc się nie przejmuję. Ale ta Sigma ma wysuwający się tubus, czyli pompuje...
 
 
ziemowy 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 335
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 24 Wrz, 2008   

Cena Canona 1000D spadła do ok 1500 zł razem z kitem.
Teraz pytanie czy punktowy pomiar światła i nieco gorszy wizjer to rzeczy które są niezbędne amatorowi by dopłacał 400 zł do 450D.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 24 Wrz, 2008   

Gorszy wizjer ewentualnie mozna przebolec. Ale ja pomiaru punktowego uzywam dosyc czesto.
 
 
ziemowy 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 335
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 24 Wrz, 2008   

i właśnie...nie mówie o pozostałych róznicach jak zmiejszenie z 9 do 7 punktów AF czy LCD 2,5 cala bo to dla amatora żadna róznica...
choć ten punktowy pomiar w 450D też reweracją nie jest-4% kadru
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

400D ma 9-punktowy AF, nie 7-. Dla mnie wizjer byłby ważniejszy niż punktowy pomiar światła, ale to kwestia co się używa i lubi.
 
 
WENTYL 
Początkujący
canonik



Pomógł: 1 raz
Posty: 43
Skąd: Bukowina Bobrzańska
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

Komor, czytaj ze zrozumieniem, oni porównują C450 do C1000. C450 ma 9-cio punktowy AF a C1000 ma 7-cio punktowy AF. Nikt tutaj nie mówi o C400.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008   

WENTYL, bo wcześniej rozmawialiśmy trochę o 400D i 350D.

ale wracając do temu co napisał jaad75

Cytat:
I tym sposobem akceptowane stają się coraz bardziej beznadziejne modele... Ba, niedługo powstanie cała armia świeżych kanonierów, zażarcie broniących tego modelu i twierdzących, że "profesjonalne" funkcje 450D są im do niczego nie potrzebne... :twisted:


może nie dosłownie ale racja, stało się.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16