Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony A6000 vs. Olympus om-d e-m10 mark 2
Autor Wiadomość
Lich555 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   Sony A6000 vs. Olympus om-d e-m10 mark 2

Witam.
Który zestaw jest lepszy?
Sony A6000 + obiektyw 18-55mm F3.5-5.6 Obiektyw do Sony
Czy może Olympus om-d e-m10 mark 2 z kitowym?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

http://www.cyfrowe.pl/apa...ay-430-pln.html

[ Dodano: Pią 04 Maj, 2017 23:52 ]
https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/13794704
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

Lich555,
Z testów na optyczne.pl wynika, że lepszym aparatem jest Olympus, a różnica jest znacząca.
Jeśli pod pojęciem "kitowy" rozumiesz 14-42/3.5-5.6, to prawdopodobnie te obiektywy są porównywalne. Jednak nie po to wybiera się aparat z wymiennym obiektywem, żeby porównywać zestawy, czyli aparaty łącznie z obiektywami.
 
 
Lich555 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

PDamian
Niestety Twoje propozycje są za drogie.

T.B.
Porównywałem na wielu stronach te aparaty, np. Porównanie
No i Olympus wygrywa w niektórych rzeczach, ale są to raczej rzeczy niezbyt ważne.
Sony ma większy sensor, lepszy w nocy, lepszy autofocus, więcej fps.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

Lich555,
Kup ten aparat, który Tobie bardziej odpowiada. Nawet wizualnie, bo musisz się dobrze czuć ze swoim nabytkiem.
Może też dla Ciebie mieć znaczenie jakaś jedna konkretna cecha/przewaga.

Natomiast w kwestii czysto formalnej, na temat czysto technicznego porównywania aparatów.
Nie porównuj milimetrów ani megapikseli sensora itp. Popatrz na to porównanie:
http://www.optyczne.pl/32...dsumowanie.html
Przestaw sobie tylko któryś z porównywanych aparatów na A6000 i porównaj:
- szybkość działania,
- autofokus,
- pomiar światła,
- balans bieli,
- jakość obrazu JPEG,
- jakość obrazu RAW,
Tylko rozdzielczość i zakres tonalny A6000 ma odrobinę lepsze.
Co z tego, na przykład, że autofokus jest szybszy, skoro jest niecelny?
(Jedno w czym AF fazowy ma przewagę, to w skuteczności trybu śledzenia.)
 
 
Dynax 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 61
Skąd: 100lica
Wysłany: Sob 06 Maj, 2017   

Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze nie rozróżnisz zdjęć wykonanych oboma aparatami z kitowymi obiektywami. Do oglądania zdjęć na monitorze czy w TV oraz odbitek do 30x40 różnicy pomiędzy 16 a 24 pix bez lupy nie zobaczysz. Szczególnie w ślepym teście (tzn bez wiedzy które zdjęcie z którego aparatu).

Raczej kieruj się wygodą stosowania i ewentualnie porównaniem cen kilku dodatkowych obiektywów jak jasny standard czy długie tele na uzupełnienie do kita. Zadaj sobie pytanie ile zdjęć robisz w nocy i w ilu potrzebny ci szybki autofokus (różnice pewnie zobaczysz w fotografowaniu samolotów i samochodów albo na zawodach sportowych).

No i nie ma sprzętu idealnego :-)
 
 
Lich555 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sob 06 Maj, 2017   

Faktycznie ten test przekonał mnie do Olympa. Tylko to robienie zdjęć w nocy mnie boli bo różnica nie jest mała. Mam do Was jeszcze pytanie równie ważne. Z tego co się orientuję, Sony ma dużo większy wybór obiektywów od kiedy do A6000 można przymocować te do lustrzanek. I jak z ceną tych luster?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 06 Maj, 2017   

Nie wiem, jakie sytuacje zdjęciowe masz na myśli, pisząc o zdjęciach w nocy. Normalnie w nocy używa się po prostu lampy, a te wyścigi na ISO, to tylko "ciekawostka przyrodnicza". Natomiast to, co widać w kategorii "zdjęcia nocne", to na ogół jest najniższe ISO, długi czas i często nawet mocno przymknięta przysłona (to ostatnie à propos jasnych/ciemnych szkieł).

Dobre zdjęcia na wysokim ISO i do tego jasne szkła są potrzebne w innych sytuacjach, niż noc. Na przykład przy fotografowaniu sportu innego niż szachy i brydż. A to ze względu na konieczność stosowania krótkich i bardzo krótkich czasów naświetlania, przy jednoczesnym niedostatku światła zastanego (lampa się nie przyda np. wtedy, gdy używasz teleobiektywu, bo obiekt jest daleko). Albo przy fotografowaniu dzikich zwierząt innych niż leniwce.
 
 
Lich555 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Sob 06 Maj, 2017   

A jaki statyw byście polecili do tego? Pewnie jest jeszcze jakieś totalnie podstawowe wyposażenie o którym mogę nie wiedzieć, a powininen mieć każdy fotograf. Mam na myśli całkiem podstawowe przedmioty, nie wiem... np. może coś do mycia sprzętu itp.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 06 Maj, 2017   

Zapasowe baterie.
Zapasowe karty pamięci.
Czyścitka oczywiście też - odpowidnie szmatki, pędzelek, najlepiej z takim czymś na drugim końcu nasączonym grafitem czy czymś (bardzo skuteczne), gruszka.
 
 
luc4s
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Maj, 2017   

Co do Olków, ciągle działa w oficjalnym sklepie 10% rabat z kodem od fly4free. Szczególy wygoglujecie.
 
 
Lich555 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Co myślicie o tym konwerterze do Olympusa? Czym one właściwie się różnią?
MCON-P02
MCON-P01
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Do różnych obiektywów pasują.
 
 
Lich555 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Obydwa pasują do tego zestawu?
Olympus zestaw
Z tego co wiem, to ten ma obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 IIR.
Z mojego amatorskiego oka wynika, że lepiej kupić MCON-P02 bo można robić zdjęcia z bliższa (0.22 m vs. 0.24 m).
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Mam akurat MCON P01. Kupiłem go m. in. dlatego, że nie był bardzo drogi, a może się przydać gdy trzeba skorzystać z automatycznego ustawiania ostrości.

Różnice między P01 a P02 wynikają ze sposobu mocowania (bagnety, pierścienie adaptacyjne), który determinuje zestaw obiektywów, z którymi można je stosować.

Tak na przykład P01 nie mozna używać z bardziej płaskimi obiektywami kitowymi EZ- 14-42, a tylko vrii lub vii.

PO2 można używać z oboma typami kitowych 14-42 (zaróvro EZ jak i vrii), ale w przeciwieństwie do P01 nie można go założyć do dłuższego 40-150. Obydwa można sytpsować do stałki Olka 45 mm, ale akurat takiego obiektywu nie mam.

Zastosowanie tych konwerterów z 14-42 jest owszem użyteczne, ale pozostawia pewien niedosyt, bo jak dla mnie powiększanie jest trochę za małe.

Znacznie większe powiększeie można uzyskać z 40-150, ale fotografowanie tym zestawem nie jest łatwe. Problem wynika tu m.in. z bardzo malej głębi ostrości - producent zaleca zmniejszenie otworu przesłony do około 8. W sumie mozna jednak coś zrobić.

Jakość obrazów jest zadowalająca.


Serdecznie pozdrawiam,

WojcirchW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14