Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 07 Maj, 2017
Nikon D5500 czy Canon EOS Rebel T6
Autor Wiadomość
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

martyna1620,
od modelu D5200 -czyli D5200, D5300, D5500 i D5600 -dostajesz sprawniejszy autofokus, który m.in. lepiej radzi sobie ze śledzeniem ostrością poruszających się obiektów.
Dodatkowo szybsze zdjęcia seryjne.

Nikony serii D5x00 maja też odchylany tylny wyświetlacz. Czasem się przydaje.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

PDamian napisał/a:
martyna1620,
od modelu D5200 -czyli D5200, D5300, D5500 i D5600 -dostajesz sprawniejszy autofokus, który m.in. lepiej radzi sobie ze śledzeniem ostrością poruszających się obiektów.
Dodatkowo szybsze zdjęcia seryjne.

Nikony serii D5x00 maja też odchylany tylny wyświetlacz. Czasem się przydaje.


W D3400 brakuje też bracketingu ekspozycji i czyszczenia matrycy.
Bracketing jest bardzo użyteczny.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

martyna1620 napisał/a:
Mimo wszystko dziękuję za wskazówki.

Drobiazg , ważne żebyś kupiła to czego potrzebujesz. A mają tam Fuji? Jeśli tak pomyśl na bezlusterkowcem tej marki - też mają dobre korpusy w serii X ze świetnymi szkłami i matrycami tej samej wielkości co nikonowskie. Nawet "kitowy" obiektyw 16-50 3,5-5,6 daje ostrość o jakiej wiele szkieł innych producentów może tylko pomarzyć. I korpusy są naprawdę niewielkie.
Co do uwag na temat lepszości modeli - to faktycznie najniższe modele canonów zdają się być "wyprzedażą" starych matryc.
Odnośnie Nikonów - rzeczywiście seria 5 tysięcy jest lepiej wyposażona od 3 tysiące. Ale nadal nie ma pryzmatu i 100% obrazu w wizjerze , migawki 1/6000s dwóch pokreteł ustawiania parametrów dedykowanych przycisków i 6 kl/s czy uszczelnionego korpusu i obiektywu co ma nawet Pentax K-50. Ale Twój sklep ze zniżkami Pentaxa nie ma - więc może niepotrzebnie ci o tym piszę. Szanowny kol . PDamian był łaskaw zapodać link do nowej 70 Ltd , cóż nie jest to szkło pospolite , tylko mocno zmniejszone dla podróżników na dodatek ostre całkiem otwarte więc warte swojej ceny. Za granicą na pewno znajdziesz niejedno takie używane za ok. połowę ceny i na pewno warte każdego centa. Nie spotkałem jeszcze słabego egzemplarza.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Andrzej M. - ciśniesz się z Tymi Pentaxami jak majty do zadku, nie przeczytałeś wcześniejszego wpisu:
martyna1620 napisał/a:
Niestety Pentax nie wchodzi w grę. Nie chcę się rozpisywać za bardzo, ale mieszkam za granicą, mam dużą zniżkę w konkretnym sklepie i niestety Pentax nie jest tam dostępny.

Czytasz wybiórczo, czy co? :twisted:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Wujek_Pstrykacz, nie czytałeś porzedniego wpisu? Czy czytasz wybiórczo? To ci zacytuję mój fragment:
Cytat:
Ale Twój sklep ze zniżkami Pentaxa nie ma - więc może niepotrzebnie ci o tym piszę.

Więc co się ciskasz? Że cwanona nikt nie chce to ci nagle Pentax przeszkadza? A nuż koleżanka zajrzy do innego sklepu który da jej Pentaxa z taką ceną że jej "bezpentaxowy" może się ze swoimi kazać wypchać? :lol: Nie wnikam, i tak naprawdę odpowiedziałem na kilka zaległych postów. Trudno jednocześnie robić zdjęcia i być na Waszym Forum. Zwykle wybieram zdjęcia. I to PENTAXEM!!! :lol:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Andrzej.M., z tym swoim Pentaxem jesteś po prostu uciążliwy. Mnie skutecznie zohydziłeś ten system. Mam wrażenie, że inni też zaczynają mieć na to alergię. Jesteś jak Osioł ze Shreka w scenie: "daleko jeszcze?"
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
...D5XX przeglądając się w lustrze zauważa na twarzy już jakby ciemniejszy puch pod nosem...
Tutejszyn, nie używaj lustra z lustrzanki do przeglądania się w nim. :mrgreen:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Ale Twój sklep ze zniżkami Pentaxa nie ma - więc może niepotrzebnie ci o tym piszę.


No właśnie, po co to pisać, żeby normę wyrobić. Faktycznie, kolega wyżej ma rację. Jesteś po prostu uciążliwy. :twisted:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Jesteś po prostu uciążliwy

I będę! :lol:
Tutejszyn napisał/a:
Mnie skutecznie zohydziłeś ten system

Miło mi to słyszeć!
Nie ma to jak podrażnić niconiarzy i cwanonierów... którzy wymądrzają się na temat sprzętu którego nie znają i polecają gorsze puszki bo akurat nimi robią zdjęcia... :razz:
To miło im przypomnieć że można mieć puszkę tańszą i lepszą. :lol: :mrgreen:
I niech się Wam przyśni PENTAX ! :twisted:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Lepszą, w czym ta lepszość. W niczym, dopóki system będzie słaby to te puszki nie będą żadną konkurencją dla potentatów. Co zresztą widać na rynku, nie tylko krajowym. :razz:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
To miło im przypomnieć że można mieć puszkę tańszą i lepszą. :lol: :mrgreen:

Nikon D7100 kosztuje dwieście złotych więcej od Pentax K-70.

Pentax KP jest o 1700 droższy od Nikona D7200...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
czym ta lepszość

Cytat:
Odnośnie Nikonów (i canonów z serii trzy i czterocyfrowej) - rzeczywiście seria 5 tysięcy jest lepiej wyposażona od 3 tysiące. Ale nadal nie ma pryzmatu i 100% obrazu w wizjerze , migawki 1/6000s dwóch pokreteł ustawiania parametrów dedykowanych przycisków i 6 kl/s czy uszczelnionego korpusu i obiektywu co ma nawet Pentax K-50

Pominąłem tu już kiepskość matryc canonów - jakie są cudne można zawsze sprawdzić na: https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
system będzie słaby

Coś ci się pomieszało? w czym słaby? Szkieł nie ma? :lol: Oczywiście ! Nie ma! Łolaboga! :zalamany: No tak - takich "perełek" jak Cwanon EF 50 mm f/1.8 II - to na pewno! :lol:
Wiesz co? Drogi pstrykaczu - mam kilka szkiełek jak Samyang 14/2,8 UMC, DA35/2,4; DA50/1,8; DA70/2,4Ltd; DFA100/2,8macroWR , DA200/2,8* że o zoomach sigmy 12-24 i 18-35Art oraz DA16-45/4 i manualnym SMCA70-210/4 nawet nie wspomnę... Masz coś przeciw tym szkłom? Czy ich też niema? Bo u mnie z K-1 całkiem przyjemnie pracują. No ale może ja się nie znam... nie pstrykam...? :zalamany:

[ Dodano: Sro 10 Maj, 2017 11:29 ]
PDamian napisał/a:
Pentax KP jest o 1700 droższy od Nikona D7200...

A ile droższy od Nikon D7500? Jak porównujesz ceny to chyba najnowsze z najnowszymi?
PDamian napisał/a:
Nikon D7100 kosztuje dwieście złotych więcej od Pentax K-70.

A ile drożej od Pentax K-50? Oba są z 2013 roku...
A tak w ogóle czemu nie polecasz od razu d7000 czy d7100 tylko rozmawiasz o serii 3 lub 5 tysięcy? Pominę tu już rozmiary sprzętu - ale jak ktoś potrzebuje lustrzanki do podróży to akurat Pentaxy należą do najmniejszych korpusów ( może poza K-1 :wink: ) .

No i oczywiście kwestia uszczelnień - niby nikony i canony są uszczelnione - ale postawcie każdy swojego ze szkłem 70-200 albo 100 lub 200mm na statywie na deszczu... Zrobicie to? Ja nie mam z tym problemu. :razz:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
A ile droższy od Nikon D7500? Jak porównujesz ceny to chyba najnowsze z najnowszymi?

-słusznie, ale nie ma jeszcze polskich cen D7500.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Jesteś po prostu uciążliwy

I będę! :lol:
Czyli klasyczny troll...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16