Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Szeroki kąt i statyw do D7200
Autor Wiadomość
mpsk2
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   Szeroki kąt i statyw do D7200

Witam

Obecnie jestem posiadaczem aparatu nikon D7200 i obiektywów N35/1.8DX i S17-55/2.8DX.

Trochę fabuły:
Niedawno byłem w USA na wyjeździe. Jak to na wakacjach robiłem zdjęcia i muszę przyznać, że bardzo brakowało mi szerokiego kąta.

Niedługo jadę na 3 miesiące na staż do Zurychu. Mam zamiar zabrać ze sobą aparat i kupić sobie jeszcze jakiś obiektyw szerokokątny. Myślę, że może się przydać. Chciałbym jakiś porządny statyw również, ponieważ mam wrażenie, że też mi się przyda.

Całość transakcji chciałbym zrealizować do końca lipca (pierwsza wypłata), ale być może część zrealizuję wcześniej, to jest w maju/czerwcu.

Jestem fotografem amatorem. Robię zdjęcia średniej jakości, ale uważam, że kto nie fotografuje, ten nie będzie się w tej dziedzinie rozwijał. Mam nadzieję wykorzystać okazję jaką dał mi los i moja ciężka praca i przekuć większość weekendów które spędzę w Szwajcarii na rozwijaniu swojego hobby. Przyznam się, że to co najbardziej mnie interesuje to krajobrazy - zarówno miejskie jak i przyrodnicze, to co dzieje się na ulicach miast i przyroda. Jak to w górzystym terenie, chyba będzie gdzie spędzić czas.

Swój budżet ustalam na ~3500 zł (sigma 10-20/3.5 + statyw + głowica do takich zadań). Być może nie muszę wydać całej tej kwoty i resztę wydam na bilety kolejowe lub coś innego.

W takiej sytuacji co powinienem kupić (ta sigma to propozycja):
jaki obiektyw?
jaki statyw?
jaką głowicę?

Przyznam się, że z obecnego sprzętu jestem bardzo zadowolony.

Z wyrazami uszanowania,
Michał
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Akurat tuż obok jest wątek dotyczący szerokiego kąta do Nikona:
Obiektyw szerokokątny do Nikona D5200.
 
 
mpsk2
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

komor napisał/a:
Akurat tuż obok jest wątek dotyczący szerokiego kąta do Nikona:
Obiektyw szerokokątny do Nikona D5200.

A statyw? Czy jak pójdę do sklepu i powiem dajcie mi coś za 800 zł do tego i tego to będzie ok?
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Na peeewno będzie OK. Dla sprzedawcy. :twisted: Po prostu wciśnie Ci najmniej chodliwy towar w podanej cenie. Albo nawet namówi na coś równie niechodliwego, w jeszcze wyższej cenie. :roll:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Kerebron napisał/a:
Na peeewno będzie OK. Dla sprzedawcy. :twisted: Po prostu wciśnie Ci najmniej chodliwy towar w podanej cenie. Albo nawet namówi na coś równie niechodliwego, w jeszcze wyższej cenie. :roll:
Mógłbyś wstawić link do oferty jakiegoś najgorszego Twoim zdaniem statywu za 800zł?
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Kerebron napisał/a:
Na peeewno będzie OK. Dla sprzedawcy. :twisted: Po prostu wciśnie Ci najmniej chodliwy towar w podanej cenie. Albo nawet namówi na coś równie niechodliwego, w jeszcze wyższej cenie. :roll:
Mógłbyś wstawić link do oferty jakiegoś najgorszego Twoim zdaniem statywu za 800zł?

:?: :???:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Kerebron napisał/a:
:?: :???:
Skoro twierdzisz, że za osiem stów wepchną mu shit, zwyczajnie chciałem zobaczyć jak wygląda shit za 800 zet.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

Tutejszyn, na pewno można wybrać lepiej lub gorzej za te pieniądze. Pax.

mpsk2, trochę trzeba podjąć decyzji: jaką głowicę chcesz mieć (kulka, 3D, pistoletowa), czy chcesz statyw lekki (kosztem ceny albo stabilności), czy cięższy, mniej przenośny (wtedy taniej kupić stabilność). Szczerze mówiąc nie wiem co (poza Manfrotto) można polecić w tych cenach z chińskich marek, które obecnie są na rynku. Benro chyba ma dobre opinie. Generalnie zajrzyj do działu Inne akcesoria fotograficzne.
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Maj, 2017   

@Tutejszyn: nie wymyślaj "co tu, być może, chyba, kiedyś, jakoś, mogłoby być napisane", tylko odnoś się do tego, co jest. :>
Inni, jak widać, zrozumieli:
komor napisał/a:
na pewno można wybrać lepiej lub gorzej za te pieniądze

Mądrej głowie, dość dwie słowie.

Zdawanie się całkowicie na wybór sprzedawcy nie jest szczególnie rozsądne, zwłaszcza jeśli nie ma się jakiegokolwiek pojęcia o tym, co się chce kupić, więc nie można zweryfikować jego intencji.


Głowica kulowa jest generalnie poręczniejsza w transporcie i amatorskim użytkowaniu.
Benro, Triopo - można spokojnie polecić. Manfrotto - trzeba pamiętać, że mają swój system szybkozłączek. Może udałoby się wyhaczyć jakiś niższy model Sirui.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Kerebron, komor, Nie znam się na aparatach, ani na obiektywach, ani tym bardziej na statywach. Nie śledzę tabel, wykresów, ani różnic jakie można zauważyć pod mikroskopem. Swój statyw kupiłem dość dawno temu. Jest metalowy, solidny i stabilny. Dałem za niego 200zł. Dlatego, kiedy słyszę kpiarskie:

"Na peeewno będzie OK. Dla sprzedawcy. Po prostu wciśnie Ci najmniej chodliwy towar w podanej cenie."

w odniesieniu do statywu za 800zł, chciałem po prostu zobaczyć taki statyw. Dla ułatwienia dowodu stawianej tezy o wciskaniu shitu, mogł by to być statyw najgorszy z możliwych. Wyobraziłem sobie od razu kulisy konkursu piękności. Gdybym mógł zrobić sesję zdjęciową z dziewczyną, która zajmie ostatnie miejsce, to i tak byłaby to sesja z piękną dziewczyną.

Kerebron napisał/a:
Zdawanie się całkowicie na wybór sprzedawcy nie jest szczególnie rozsądne, zwłaszcza jeśli nie ma się jakiegokolwiek pojęcia o tym, co się chce kupić, więc nie można zweryfikować jego intencji.
A czym się różni wybór sprzedawcy, od Twojego? Intencje? No błagam... Miałem sklep i uwierz, to tak nie działa.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Tutejszyn, no dobra, są sklepy, w których ja też mogę polegać na opinii sprzedawcy. Ale nie wiemy, czy do takiego trafi pytający. No i przede wszystkim, nawet najlepszy sprzedawca nie zgadnie czym się będzie lepiej pracowało koledze mpsk2, bo wybór jest właśnie między różnymi głowicami, dla jednego kilogramowy statyw to piórko, dla innego spory ciężar, itd.

Dlatego dobrze byłoby, żeby mpsk2 wiedział, na jakie aspekty musi zwrócić uwagę.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

mpsk2,
-z jakim rodzajem głowicy;
-z jakim deklarowanym udźwigiem;
-z jaką maksymalną wysokością;
-z iloma sekcjami nóg;
-z kolumną centalną czy bez?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Kerebron napisał/a:
Głowica kulowa jest generalnie poręczniejsza w transporcie i amatorskim użytkowaniu.

Nigdy nie miałem głowicy kulowej, ale mam wątpliwości co do tej większej poręczności w użytkowaniu, zwłaszcza dla kogoś niewprawnego, rzadko używającego statywu. Po zwolnieniu jedynego zacisku aparat lata przecież na wszystkie strony, jak Żyd po pustym sklepie.
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

T.B. napisał/a:
Kerebron napisał/a:
Głowica kulowa jest generalnie poręczniejsza w transporcie i amatorskim użytkowaniu.

Nigdy nie miałem głowicy kulowej, ale mam wątpliwości co do tej większej poręczności w użytkowaniu, zwłaszcza dla kogoś niewprawnego, rzadko używającego statywu. Po zwolnieniu jedynego zacisku aparat lata przecież na wszystkie strony, jak Żyd po pustym sklepie.

Ja mam trzy śruby w głowicy: do zwalniania blokady, do regulacji oporu ruchu (to właśnie po to, żeby Mojsze nie martwił się, kto mu pilnuje geszeftu :wink: ) i do panoramowania. Głowica raczej budżetowa - ok. 200 PLN.
To jest kwestia wymagań i przyzwyczajeń. Oczywiście dla kogoś może być wygodniejsza głowica 3D - ja nie mam z tym żadnego problemu. :smile:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

"Travel tripods" mają kulowe. https://www.bhphotovideo....ravel%20tripods (116/117)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16