Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Delta Optical, a Nikon? Lornetka do ok 500 zl
Autor Wiadomość
MarekKowal 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   Delta Optical, a Nikon? Lornetka do ok 500 zl

Przymierzam się do zakupu pierwszej lornetki. Budżet to około 500 zł.
Po przejrzeniu różnych stron skłaniam się do Delta Optical Silver 10x50, Nikona Acullon 10x50, DO Forest II 10x50.
Jakieś sugestie? Może jakaś inna lornetka? Czy dokładając do zauważalnie droższego Nikona Action EX zobaczę znaczna różnicę?

Lornetka potrzebna do łucznictwa, wypatrywania gdzie trafiła strzała z odległości ~50-70 metrów. Poza tym, jako uniwersalna, do obserwacji nieba nocą, przyrody etc.
Powiększenie 10x wydaje mi się najsensowniejsze, miałem okazje trzymać w ręce lornetkę z powiększeniem 12x i zdecydowanie efekt drżenia rak był zbyt duży.

DO Silver jest, jako pierwszy wybór ze względu na układ porro, który jak czytałem w tym przedziale cenowym jest lepszym wyborem oraz, ze to rodzima firma. Nie upieram się jednak na tego producenta, ostatecznie i tak robią ja w Chinach.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Po mojemu zdecydowanie Nikon Aculon 10x50. Patrzyłem przez wszystkie i tak bym wybrał. Silver miał dużą dystorsję, Forest II w tej wersji nie brylował obrazem.
Test Nikona http://www.optyczne.pl/28...A211_10x50.html
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   Re: Delta Optical, a Nikon? Lornetka do ok 500 zl

MarekKowal napisał/a:

DO Silver... ze to rodzima firma. Nie upieram się jednak na tego producenta, ostatecznie i tak robią ja w Chinach.


Dokładnie :)
Jedyny związek z Polską jest taki że zamówienie do Chin wysyłają z kraju :D
Ale miałem dwie tańsze lornetki z DO i w tej cenie były naprawdę niezłe.
 
 
MarekKowal 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

A macie moze jakies propozycje nie-chinskiego produktu w podanej cenie? Potrzebny mi stosunkowo solidny sprzet. Przede wszystkim zalezy mi na jakosci obrazu, ale wytrzymalosc i jakosc wykonania jest rowniez wazna.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   Re: Delta Optical, a Nikon? Lornetka do ok 500 zl

MarekKowal napisał/a:
Czy dokładając do zauważalnie droższego Nikona Action EX zobaczę znaczna różnicę?
W porównaniu do Aculona różnica jest duża. W odniesieniu do pozostałych wymienionych - nie wiem.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

MarekKowal napisał/a:
A macie moze jakies propozycje nie-chinskiego produktu w podanej cenie? Potrzebny mi stosunkowo solidny sprzet. Przede wszystkim zalezy mi na jakosci obrazu, ale wytrzymalosc i jakosc wykonania jest rowniez wazna.


Z tym nie-chińskim w tej cenie może być problem bo nawet jak markowe japońskie to i tak w Chinach produkowane.
W Twoim budżecie mieszczą się jeszcze:

https://fotozakupy.pl/product-pol-1341-Olympus-10x50-DPS-I.html

https://fotozakupy.pl/product-pol-19116-Lornetka-Pentax-SP-10x50.html

nie wiem co prawda jak u nich z jakością obrazu ale chyba nie gorzej niż w Aculonie.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

W cenie +/_ 500 zł warte uwagi są: DO Forrest II 8x42 - solidny i optycznie chyba jeden z najlepszych Forestów Zwróć uwagę na test wytrzymałościowy); Nikon Ex 8x40; DO Titanium 10x42 - świetny obraz (na poziomi optyki pow. 1000 zł).
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Olympusa DPS I w wersji 10x50 nie polecam. Pentaxa nie widziałem, ciekawa propozycja.
 
 
MarekKowal 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Cytat:
Titanium 10x42 - świetny obraz (na poziomi optyki pow. 1000 zł).

Przyjrze sie tej propozycji, zastanawiam sie jednak jak mniejsze szklo wplynie na widocznosc, gdy np. bedzie wieczor? Jest znaczaca roznica w stosunku do 50 mm?

Cytat:
Olympusa DPS I w wersji 10x50 nie polecam.

Dlaczego nie Olympus? Z czeo byles nie zadowolony?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

Gdy nie nastawiamy się na obserwacje nocne apertura 42 mm jest zupełnie wystarczająca. Jeśli interesują nas obserwacje zmierzchowe czy świtem warto zmniejszyć powiększenie z 10x na 8x42. Dziś rzadziej poleca się 10x50 a częściej aperturę 42mm. Dlatego 10x42 to uniwersalne parametry z duzym powiększeniem, które dobrze radzą sobie praktycznie w każdych warunkach dziennych. Wieczorem także nie czuję specjalnie dyskomfortu. Co innego obserwacje kwalifikowane, np. myślistwo, tutaj 50 mm a nawet 56 mm ma sens.
Olympus ma "słabsze" pryzmaty Bk7 a nie Bak 4 jak Nikon. Obudowa jest solidna a obraz nie jest taki zły. Relacja cena/jakość jest bardzo ok. Można je obejrzeć w MM.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 11 Maj, 2017   

MarekKowal napisał/a:
Dlaczego nie Olympus? Z czego byles nie zadowolony?

Mydlany obraz bez odpowiedniej ostrości nawet w centrum.
 
 
MarekKowal 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Cytat:
Mydlany obraz bez odpowiedniej ostrości nawet w centrum.

Dzieki za info, Olympus odpada z listy do rozwazenia :)


Cytat:
Co innego obserwacje kwalifikowane, np. myślistwo, tutaj 50 mm a nawet 56 mm ma sens.

Co to znaczy "obserwacje kwalifikowane"? Mysle o lornetce takze pod katem zawodow terenowych z lucznictwa, odbywaja sie czesto w lesie.

Znalazlem jeszcze dwie propozycje:
Bresser Condor 10x50 WP
oraz
Bushnell Legacy 10x50 WTP

Wiecie cos o nich? Czy moze jednak lepiej wziac tego DO Titanium?

Powiekszenia mniejszego od x10 nie chce, nie jestem pewien czy z takim powiekszeniem dojrze nasadke strzely w tarczy, a co dopiero z mniejszym.
 
 
Benedykt 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 157
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

MarekKowal napisał/a:
[...]Powiekszenia mniejszego od x10 nie chce, nie jestem pewien czy z takim powiekszeniem dojrze nasadke strzely w tarczy, a co dopiero z mniejszym.

Pomiędzy powiększeniem 8x i 10x jest nieduża różnica. Jestem przekonany, że jeśli dojrzysz nasadkę strzały przez lornetkę 10x, to zobaczysz ją również przez lornetkę 8x. Ja bym na Twoim miejscu przetestował lornetkę 8x, uważam że jest dużo bardziej komfortowa niż 10x.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

MarekKowal napisał/a:
Mysle o lornetce takze pod katem zawodow terenowych z lucznictwa, odbywaja sie czesto w lesie.


Powiekszenia mniejszego od x10 nie chce, nie jestem pewien czy z takim powiekszeniem dojrze nasadke strzely w tarczy, a co dopiero z mniejszym.


MarekKowal sprawdziłem konkrety dotyczące łucznictwa:

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ucznictwo

Twoje obawy o powiększenie mniejsze od 10x są bezpodstawne co łatwo policzyć. Zastanów się z jakiej odległości widzisz gołym okiem (fachowo powinno być nieuzbrojonym) nasadkę strzały w tarczy. Napisz proszę a wyliczę minimalne powiększenie lornetki i nie zdziw się gdy będzie to powiększenie 6x.

Ps. Lornetka 8x42 którą proponują Koledzy ma nie tylko tą zaletę że daje stabilniejszy obraz w porównaniu do 10x50 ale także tę że obraz ten jest o 10% jaśniejszy co może okazać się dość istotne w lesie.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

W mojej ocenie czy 8x czy 10x - będzie dobrze. Raczej namawiałbym na mniejszą niż 50 mm aperturę ale to też nie jest aż tak kluczowe. Z doświadczenia własnego i innych - często pierwszą lornetką jest 10x50 a potem kupujemy mniejszą. Korzystając z doświadczeń innych można pominąć punkt 1 chyba, że koniecznie chcemy osobiście przepracować problem ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15