Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza własna lustrzanka. Nikon d5500?
Autor Wiadomość
Wirkek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   Pierwsza własna lustrzanka. Nikon d5500?

Serdecznie witam,
Kilka miesięcy temu rozpocząłem swoją przygodę z fotografią. Dużo czytam i uczę się na lustrzance służbowej (eos 750d z kitem 18-200). Najbardziej zależy mi na rozwijaniu umiejętności w fotografii portetowej, biznesowej/reklamowej (np. Znajomy trener personalny chce żebym zrobił mu zdjęcia na siłowni w trakcie zajęć plus pozowane). W czasie wolnym sporo spaceruję z aparatem więc plenerowa fotografia otoczenia też wchodzi w grę.

Budżet - z kitem najlepiej koło 3.5.
Moja wiedza - ocenilbym na 4.5/10. Czyli coś między początkującym a średnio zaawansowanym.

Z moich wstępnych poszukiwań wpadł mi w oko nikon d5500 z kitem 18-105. W późniejszym czasie planuje dokupić kolejne konkretniejsze obiektywy staloogniskowe. Cena około 3.3 tysiąca.

Proszę Was uprzejmie o pomoc. Jak oceniacie taki wybór? Czy może jakieś alternatywy?

P.S. w razie alternatyw - aparat musi mieć w miarę konkretne możliwości nagrywania wideo (dla mojej narzeczonej ważną kwestia :p)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

No to jak wiedza 4.5/10 to raczej już bardzo duża. Przy 2/10 już się wie, że najpierw wiedza o świetle, potem jakość obiektywów, a aparat jest najmniej ważny :P
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Wojmistrz, bez aparatu nie ma fotografii, więc aparat jednak jest ważny.
 
 
Wirkek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Kwestia jest też taka że już powoli wolę mieć własny aparat niż korzystać ze służbowego :p po kilku miesiącach mi się nie znudziło, więc wiem że mogę już sobie pozwolić na taki wydatek
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Wojmistrz, bez aparatu nie ma fotografii, więc aparat jednak jest ważny.
Tu bym polemizował.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Tu bym polemizował.

Ja też.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

No to polemizujmy.
Wojmistrz napisał/a:
Przy 2/10 już się wie, że najpierw wiedza o świetle, potem jakość obiektywów, a aparat jest najmniej ważny
dwa z dziesięciu, to jest dość mało, ale tekst nie mówi w tym momencie o aparacie, tylko o wiedzy o świetle. Rozumiem, że aparat jest jeszcze mniej ważny. Wygląda to tak, jakby aparat mógłby być dowolny, do którego można dokręcić dobry obiektyw. Pomijam fotografię wykonaną w ogóle bez aparatu. Wiem, ze można, ale stosuje to może dwóch ludzi na świecie, no może trzech... więc nie ma o czym mówić. Poza tym, zauważacie istotę obiektywu, który tak, czy owak trzeba do czegoś dokręcić.
No dobra, skoro aparat jest tak mało ważny... pytanie, czy naszemu drogiemu pytającemu możemy zaproponować Nikona D40, przy jednoczesnym wskazaniu źródeł wiedzy o świetle, z których powinien czerpać wiedzę o fotografii?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

No właśnie, pomijasz fotografię wykonaną bez aparatu, a to jednak też fotografia.
Poza tym super aparat + słaby obiektyw jest gorszy od słabego aparatu z super obiektywem.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Wojmistrz, Aby nie wdawać się długie dysputy, uważam, że ważny jest zespół aparat-obiektyw, zwłaszcza teraz w dobie fotografii cyfrowej. Można do tego włączyć oczywiście jeszcze i talent, powstanie wtedy zespół aparat-obiektyw-artysta, ale to w żaden sposób nie umniejsza roli aparatu w tworzeniu fotografii.

Podbijesz mi wątek...? please...
 
 
Wirkek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Widzę że temat trochę zboczy z kursu jaki dla niego przewidziałem :( :p
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 14 Maj, 2017   

Wirkek, sorki... Przeczytaj sobie ten wątek pod kątem przydatności Nikona do filmowania.
@PDamian ma kilka cennych uwag, na które warto zwrócić uwagę.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 14 Maj, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
uważam, że ważny jest zespół aparat-obiektyw, zwłaszcza teraz w dobie fotografii cyfrowej.
No właśnie. Problem w tym, że każda "dzisiejsza", nawet najtańsza lustrzanka czy bezlusterkowiec są na takim poziomie, że lepszej nawet profesjonalistom nie trzeba. Nawet nie potrzeba patrzyć na aparaty produkowane obecnie, a spokojnie tyczy się to także modeli mających obecnie kilka lat. Czego brakuje dziś najsłabszym modelom jak Canon 1200D czy Nikon D3200? Zobacz jak dawno aparaty mają blisko 20Mpx i użyteczne ISO 3200, reszta to śrubowanie parametrów do tego by pisano artykuły w prasie branżowej "o ho, firma X pobiła Y w ...". Ja pamiętam czasy kiedy wchodziła fotografia cyfrowa i pamiętam komentarze znajomych fotografów oceniające technologię cyfrową. Często pojawiały się komentarze, że "do puki aparaty nie będą miały co najmniej trzech megapikseli to będą gorsze od analogowych". I faktycznie kiedy zaczęły się pojawiać małpki 3.2Mpx, fotografowie kupowali je do niektórych prac i sam byłem jedną z takich osób.
W dziedzinie obiektywów niestety można by uznać, że nie zmienia się nic, w sensie, że jak nie wydasz dużo kasy, to nie będziesz miał dobrego obiektywu.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Maj, 2017   

Wirkek napisał/a:
wpadł mi w oko nikon d5500 z kitem 18-105

Zawieś oko na Pentax k-70, KS-2 , K-50. Zależy który ci się spodoba. Najtańszy jest K-50 z 18-55 więc zostanie trochę pieniędzy na używkę Tamrona 90/2,8 Macro lub Pentax DA100/2,8 Macro. Skoro i tak planujesz stałki.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 14 Maj, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Problem w tym, że każda "dzisiejsza", nawet najtańsza lustrzanka czy bezlusterkowiec są na takim poziomie, że lepszej nawet profesjonalistom nie trzeba.

No już nie przesadzajmy. :) Może gdybyś jeszcze napisał, że pod względem obrazowania nic więcej nie trzeba, to jeszcze można by to jakoś bronić, ale i tak bym się wtedy nie zgodził.

Który podstawowy Canon ma użyteczne ISO 3200? Może jak zwykle warto zapytać: do czego. Bo jak wiemy to jest podstawowe pytanie w wątkach typu „co kupić”. :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 14 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Zawieś oko na Pentax k-70, KS-2 , K-50.

...i zmień Wirkek narzeczoną :wink: bo aparaty Pentax słabo się do filmowania nadają. https://www.youtube.com/watch?v=HLCHv5UktVc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14