Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Volvera koniec cierpień ostateczny, czyli Swarovski EL.
Autor Wiadomość
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

Ta lornetka jest naprawde fantastyczna. W niedzielę, o godz. 21.00 przedstawię jej kompletny test. Będxie sporo zdjęć i opisów subiektywnych i porównawczych. Spróbuje przedstawić dlaczego warto mieć "lornetkę za dychę" - to cytat z Kol. Soniak10, przypominam, pod testem Arka jej wcześniejszej wersji. :lol: Tymczasem, póki pogoda, miłego lornetkowego weekendu!

ABS, będę najpewniej na Spocie Mustangów w Rybniku, 3 czerwca, wpadnij, wezmę Swara.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






casiopea 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

Santre, Chciałem, żeby to cudo techniki optycznej trafiło do miłośnika bino. Santre daj mi namiary do Ciebie. Pozdrawiam wszystkich miłośników dobrej optyki.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

Mogę tylko potwierdzić jej jakość. Ostatnio ją oceniłem na optyczne.pl, musiałem trochę do niej dojrzeć...ale jest już stałym elementem kolekcji....
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sob 20 Maj, 2017   

casiopea, Info na priv.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Volver napisał/a:
...

ABS, będę najpewniej na Spocie Mustangów w Rybniku, 3 czerwca, wpadnij, wezmę Swara.


Postaram się pamiętać i przyjść...Czyli będę mógł obejrzeć nie tylko Mustangi. Dzięki
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Volver Z chęcią również przyjadę :smile:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Test o 21:00 - zostało jeszcze 4 godziny - poczekam,
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Postaram się być punktualny. Do Rybnika przybywajcie. W razie potrzeby PW lub tel., który do mnie posiadacie. Mogę wziąć też Nikona SE.

[ Dodano: Nie 21 Maj, 2017 20:59 ]
Ok, zatem spróbuję pozbierać myśli, szczękę i emocje i opisać co jest dobrego, a może i nie najlepszego w moim Swarku EL 8,5x42.

Krótka historia poszukiwań A.D. 2017

Kupiłem w kwietniu Kowę Genesis 8,5 x 44, gdyż chciałem tego typu parametry - powiększenie 8,5x uzupełniające mojego Nikona EII 10x35 i SE 12x50, będąc jednocześnie stabilne, ze źrenicą 5-5,25 mm, która wydaje mi się idealna dla mnie i całość jest uniwersalna. Dla przypomnienia, co obserwuję?

1. Niebo w nocy-pola gwiezdne, trochę DSO, Księżyc
2. Samoloty na podejściu lotnisko Balice i pas startowy
3. Przyrodę, tu muszę przyznać, że sroki są moim konikiem z tym, że nie jestem zadeklarowanym ptasiarzem, inne zwierzaki jak najbardziej - okazjonalnie.
4. Krajobrazy na wycieczkach.

Priorytety wg. wagi.

1. Bardzo ostry i kontrastowy obraz w całym polu!
1a. Brak lub niska koma i astygmatyzm.
2. Transmisja typowo nocna i jakość powłok oraz wyczernienie dające sobie radę z odblaskami i obserwacjami pod niskie Słońce.
3. Pole widzenia, w tym w szczególności AFOV, nie cierpię tunelu.
3a. Mechanika, wykonanie, praca mechanizmów fokusowania oraz jakość serwisu.

Kowa? Dlaczego nie? Kapitalne opinie o sprzęcie, jakość z Japonii, cena subpremium, a opinie na max....

Kowa okazała się doskonałą lornetką ptasiarską, ale tylko ptasiarską.... Zalety to jakość wykonania i mechanika, na bardzo wysokim poziomie. Optyka daje naprawdę doskonały obraz, ale tylko w 70% pola, poza tym zakresem duża koma, duża i progresywna nieostrość, kilogram w rękach daje się lekko we znaki po jakimś czasie, a mały nie jestem. Zatem nie....do nieba odpada, pole 7 stopni do krajobrazu to trochę ciasno.

Lektura, wyczytywanie całego Internetu, co kupić.....??? Wiem, wiem, Swarovski SLC!! Raptem 2000 zł więcej od Kowy Genesis, ten musi być extra!

Hmm...ale miałem SLC 10x56 i miał jednak trochę wad, inne doczytałem w sieci, poza tym konsultacja z niezawodnym Lanius Books i smutna refleksja, że nie ma cudów - topowy sprzęt za pół ceny jest...ćwierć topowym, a dysonans pozakupowy frustruje.
Arek też od razu podkreślał co daje Swarovision vs. SLC, a niezawodni Forumowicze przelali czarę - nie ma co czekać, przelew i tydzień oczekiwania.

Jest, Drodzy Państwo, oto ona:








z członkami rodziny:



cdn.

[ Dodano: Nie 21 Maj, 2017 21:04 ]
Jakiś kłopot z wklejaniem fotek:









[ Dodano: Nie 21 Maj, 2017 22:07 ]
CD.
A zatem tak się prezentuje. Jest poręczna i ładna, jak poprzedni Swarovski...ładnie pachnie!

tu z EII 10x35 i SE 12x50:






Opis konstrukcji:

Klasyczna dachowa lornetka w układzie open bridge, co wydaje się bardzo poręczne i ładne, a poza tym akurat mi najbardziej pasuje w obsłudze lornetki.
Wykonanie na najwyższym poziomie, czego w tej klasie się oczekuje po prostu. Plusy:

1. Jakość ogumowania i detale wykonania - od logo, po osłony obiektywów przymocowane do tubusów.
2. Mocowanie paska nośnego, no bajka:



w sieci są liczne filmy pokazujące działanie tego rozwiązanie, potwierdzam tylko, że jest doskonałe i zapewnia kontrolę nad lornetką!

2. Osłona przeciwdeszczowa-zwróćcie uwagę na zdjęciu powyżej, jak dokładnie i ściśle przylega!

3. Muszle oczne, tu jest top! Praca, zakres i ich wielkość oraz ogumowanie, są perfekcyjne.





4. Fokusowanie jest perfekcyjne, precyzyjne, z dużym przełożeniem, ale szybkie w praktyce, bowiem głębia ostrości jest ogromna! Zwróćcie uwagę na zdjęciu okularów -
pokrętło z opisem modelu ma taki marker, po przekręceniu go w lewo o ok. 120 st. odblokowuje się regulacja dioptera, zresztą wyskalowana w dioptriach. Zapewnia to blokadę przed przypadkową zmianą, fajne!

Lornetka jest lekka i dobrze wyważona, pod kciukami idealnie zlokalizowano wybrania, co zapewnia stabilny uchwyt. Guma w dotyku przyjemna, lekko połyskliwa, nie jest jakaś super szorstka, raczej satynowa, powiedzmy. Pasek wspomniany wcześniej ma regulację długości z obrotowymi blokadami, kapitalny i prosty pomysł. Widać to na zdjęcach.

To co rysie lubią najbardziej - OPTYKA!

Od czego zacząć?
Lornetka ma wszelkie powody, by uchodzić za cud optyki! Naprawdę! Po kolei:

1. Ostrość i kontrast.

Dzięki rzeczywiście działającemu Swarovision, czyli wypłaszczaczu pola, lornetka dostarcza obrazu absolutnie ostrego w CAŁYM POLU, CAŁYM!. Dla mnie to był szok, bo czasem się czyta, że ta, czy tamta ma obraz ostry w 85%, 90% itp, a w praktyce ja widzę nieostrość znacznie wcześniej (np. Kowa Genesis), co irytuje mnie i rozczarowuje.
Tu mamy pełne pole ostre, po prostu. Można się rozkoszować błądzeniem po dużym (AFOV) obrazie pełnym szczegółów o ogromnej rozdzielczości i kontraście. Właśnie kontrast daje tu doskonałe wrażenie przy obserwacji krajobrazów, gdzie w innych lornetkach bywał szary i mało detaliczny, tu jest perfekt!

Lornetka ma ogromną głębię ostrości i to widać, widać także efekt 3D!

2. Odblaski, transmisja, gwiezdna noc i miasto w nocy.

Układ pryzmatów i dane z testów wersji sprzed liftu 2015 mogłyby zmylić, może coś zmieniono, ale efekt ma się następująco:

Obserwacje gwiaździstego nieba w towarzystwie SE 12x50 o potwierdzonych przez wielu
parametrach i zaletach pokazały szokujące cechy Swarka. Lornetka nie ma w zasadzie komy! To nieprawdopodobne, ale przy Kowie Genesis to magia! Bije to nawet SE...
Jej jasność jest w praktyce szokująca w nocy, znowu wbrew testom transmisji (model do 2015r.), obraz nieba jest niezwykle szczegółowy, nie widzę różnicy w SE naprzemiennie podnoszonej do oczu. Niebo ma głębię, morze gwiazd...morze, bez zniekształceń na brzegach....uuffff
W mieście lornetka nie pokazuje w nocy spajków, chyba, że się nią tak manipuluje przy oczach żeby je wywołać, tak to w praktyce działa, przykładasz - nie ma, kombinujesz, no nie, muszę być - coś tam widzisz minimalnego. Minimalne także są odblaski od lamp ulicznych i osiedlowych. Prawie brak!
Przy obserwacji pod niemal samiuśkie Słońce nie spada kontrast i nie ma mlecznych półksiężyców, co zdarzało się w SLC 10x56, tu widać pięknie wyczernienie i wybafflowanie tubusów. No i powłoki robią co powinny!
Obserwacje nocnego krajobrazu są naprawdę smaczne i dają dużo satysfakcji! Obraz okolic źrenic perfekcyjnie okrągłych, choć nieco jasnych, nie powoduje jakichś problemów, ciekawe...

3. Abberacje i brzeg pola.

Skoro ma Swarovision, to popatrzmy jak to działa!
Jak wspomniałem, ostrość jest w 100%. To efekt braku krzywizny, bliskiej "0" dystorsji i braku astygmatyzmu, komy, oraz zniekształceń sferycznych. Szanowni, pole na krawędzi ma tylko jedną wadę, mianowicie minimalną abberację chromatyczną, tak o 90% promienia jest sporadycznie widoczna, głównie przy patrzeniu wprost na granicę pola. Tyle, reszta po prostu per-fekt!

4. Słynny zawrót w głowie, czyli Globe Effect.

Że co?? Nie wiem o czym mowa! Po prostu nie widzę tego i już....serio

5. Akcesoria.



tu łyżka dźiegciu....umówmy się, lornetka kosztująca "dychę" :lol: :cool: :twisted: powinna być zabezpieczona naprawdę porządnie.
Firmowy pokrowiec jest miękki i takiej ochrony nie daje. Inna sprawa, że testy Arka wytrzymałości rokują jej i tak dobrze, ale przydałby się usztywniony pokrowiec. Pewnie w taki zainwestuję na wszelki wypadek.
Na ogromny plus zaliczam wspomniane pasek nośny z regulacją i mocowaniem oraz osłonę przeciwdeszczową.

Ok, a zatem dlaczego uważam, że warto było??

1. Perfekcyjna w 99% optyka, AC mnie nie rusza, bo jej prawie nie widzę. Nie widziałem lepszej i nie zdziwię się, jeśli długo nie będzie.
2. Doskonała jakość wykonania na laa..ata i doskonały serwis Swarovskiego-miałem z nim kontakt i jest taki, jakiego oczekują nabywcy tej klasy sprzętu.
3. Poręczność, pole, akcesoria oraz codzienne używanie, to jest optymalny sprzęt do wszystkiego. Duże pole i powiększenie 8,5x dają jej wiele zastosowań, a obiektywy 42 mm redukują rozmiar i wagę, choć obraz dają jasny jak 56 mm.

Słuchajcie, nie chcę powtarzać wątków z dyskusji pod jej testem, ale nie kupiłem jej do lansu, tylko do lasu i na wycieczki i pod niebo... Jeśli ktoś ma 6500 zł (np. na SLC), to radzę się dooobrze zastanowić czy nie dołożyć, będzie różnica, oj będzie....

Teraz trochę porównań.

1. Vs. SLC - lepsze powłoki, lepsze o klasę zachowanie pod Słońce, dyskwalifikacja w kategorii brzeg pola.
2. Vs Kowa Genesis 8,5x44 - miazga na brzegu pola, w centrum podobna jakość - kontrast i ostrość, a Swar ma dużo jaśniejszy obraz w nocy (takiej ciemnej, bez świateł). Podejrzewam, że powłoki Swara działają perfekcyjnie w zakresie szerszym niż Kowa, o czym pisze Kivirovi często, a to daje transmisję w szerszym zakresie fali, to może być prawda...bo na papierze Swar ma 88%, a Kowa 94% (choć chyba była to inna metodologia nieco).
3. Vs. SE 12x50 - daje sobie radę pod niebem tak samo dobrze, a pole i brak komy rozwala na kawałki...

W mojej Volverowej skali daję jej 98%, 1% ujmuję za pokrowiec, 1% za abberację chromatyczną. Imen.[/u]
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Świetna opinia! Dzięki
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Gratuluje udanego zakupu. Mam pytanie jak ocenisz odwzorowanie barw w porównaniu do nikonów E i SE.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Dziekuję, teraz do druku, w końcu! Swarek jest absolutnie biały i baardzo jasny. Bije na głowę Nikony E2, które są dla mnie lekko bure. Kolory nie są jakoś podkręcone, ale obraz w całości jest w 100% typu "jak przez okno". SE jest bardzo dobry, jednak w moich oczach lekko w zimnej tonacji, Swar po prostu lux.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Muszę przyjechać do Rybnika z Leicą :grin: Pozwolę sobie zadzwonić do Ciebie. Dzięki za konstruktywną opinie.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 21 Maj, 2017   

Z Victory FL porównywałeś?
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 22 Maj, 2017   

Przybywajcie do Rybnika, będzie świetnie, dwa spoty w jednym. Wezmę SE. Victory nie znam z autopsji, a zaufanej relacji zaledwie. Muszę pomacać te Zeissy BTW.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pon 22 Maj, 2017   

Wreszcie coś do poczytania na forum :mrgreen: . Gratuluje satysfakcji z zakupu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14