Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Volvera koniec cierpień ostateczny, czyli Swarovski EL.
Autor Wiadomość
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Absengard napisał/a:
Szkoda Volver, że wcześniej nie napisałeś o tym swarku...bo juz kupiłem Sportstara :) :)

Uważasz, że Swarovskiego można porównać ze Sportstarem? :shock:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

goornik napisał/a:
Absengard napisał/a:
Szkoda Volver, że wcześniej nie napisałeś o tym swarku...bo juz kupiłem Sportstara :) :)

Uważasz, że Swarovskiego można porównać ze Sportstarem? :shock:


No nie mów że sarkazm nie był aż nadto widoczny :) :)
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Nikona Sportstara 10x akurat też mam, porównanie pokazuje...identyczność sprzętu. Dosia! Po co przepłacać?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

Tak nawiasem Volver. Jak oceniasz użyteczność lornetki klasy 10x25 idąc przykładem Nikona. Przydał się kiedyś? Oczywiście nie chodzi mi o porównanie do znakomitych lornetek pełnowymiarowych...
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 04 Lip, 2017   

Zdecydowanie, choć żałuję, że nie wziąłem 8x25. Nad morze, plaża, wycieczki zagraniczne gdzie w czasie podróży może zginąć bagaż itp... mała, tania i dość dobra do zerkania tu i tam, wiecznie w schowku auta. Poręczna jak dla tej wielkości i nie szkoda jej, gdyby coś, choć jak każdy sprzęt, szanuję ją.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

Volver z wielką uwagę przeczytałem Twoje interesujące zmagania na drodze do lornetkowego grala, faktycznie stałeś się ekspertem w tej dziedzinie po doświadczeniach z taką różnorodnością sprzętu. Myślę, że wielu kolegów, jednak tak do końca chyba nie rozumie Twojego zachwytu nad swarkiem el 8,5x42 z prostego i oczywistego powodu :razz: , braku posiadania (na dłużej), gdyż krótkotrwały kontakt z tym sprzętem nie daje pełni odczuć jak on faktycznie jest doskonały. Dla mnie linia swarków el najnowszej generacji to nie mistrzostwo ale arcymistrzostwo świata. Od dwóch nic innego nie robię tylko podziwiam świat jak i samą lornetkę el 10x50 swarovision :mrgreen: .
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

Fajnie, że wróciłeś do tego starego wątku z własnymi obserwacjami, dziękuję. Biorąc pod uwagę, że EL jest naprawdę cudowna, to może to i arcymistrzostwo? Opisz koniecznie swojego EL10x50, bo to niespotykana powszechnie lornetka, byłoby to niezmiernie użyteczne dla forumowiczów. Gratuluję zakupu!
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

Volver napisał/a:
Fajnie, że wróciłeś do tego starego wątku z własnymi obserwacjami, dziękuję. Biorąc pod uwagę, że EL jest naprawdę cudowna, to może to i arcymistrzostwo? Opisz koniecznie swojego EL10x50, bo to niespotykana powszechnie lornetka, byłoby to niezmiernie użyteczne dla forumowiczów. Gratuluję zakupu!

Popełnię coś takiego, ale już raczej po wakacjach, które a jak wykorzystam na dogłębne obserwacje lornetkowe z el 10x50.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Volver, koraf,
Jak Wasze EL pracują pod ostre światło, jak radzą sobie noca z odblaskami od latarni itp. ?
Bo moja lornetka w tym jedynym aspekcie pozostawia jednak trochę do życzenia.

[ Dodano: Pon 04 Gru, 2017 17:25 ]
Powiedziałbym nawet, że w kwestii tłumienia odblasków jest to chyba najsłabasza lornetka spośród wszystkich, jakie kiedykolwiek posaidałem. Poza tą oczywistą dość słabością, rzeczywiście jest doskonała.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

pandal napisał/a:
Volver, koraf,
Jak Wasze EL pracują pod ostre światło, jak radzą sobie noca z odblaskami od latarni itp. ?
Bo moja lornetka w tym jedynym aspekcie pozostawia jednak trochę do życzenia.

[ Dodano: Pon 04 Gru, 2017 17:25 ]
Powiedziałbym nawet, że w kwestii tłumienia odblasków jest to chyba najsłabasza lornetka spośród wszystkich, jakie kiedykolwiek posaidałem. Poza tą oczywistą dość słabością, rzeczywiście jest doskonała.
W tej sytuacji są chyba dwa wyjścia :mrgreen: albo masz inną lornetkę albo inne oczy :wink: , w tej chwili patrzyłem na latarnie uliczne, i żadnych odblasków latarni nie widzę :razz: .Pod ostre światło moja nie traci kontrastu :roll: (testowane latem). Jeżeli masz ją na gwarancji zastanów się nad reklamacją, gdyż wg mnie nie jest to normalne co wypisujesz.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Wysłałem ją do serwisu dwukrotnie - za pierwszym razem przeszła rutynowe czyszczenie, co oczywiście nie przyniosło żadnej poprawy, za drugim razem po oględzinach QC otrzymałem odpowiedź, że lornetka absolutnie spełnia wszyskie ichniejsze standardy, co do czystości i położenia optycznych elementów. Dodam, że odblaski w moim egzaemplarzu w większym stopniu dotyczą prawego tubusu.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

pandal napisał/a:
Wysłałem ją do serwisu dwukrotnie - za pierwszym razem przeszła rutynowe czyszczenie, co oczywiście nie przyniosło żadnej poprawy, za drugim razem po oględzinach QC otrzymałem odpowiedź, że lornetka absolutnie spełnia wszyskie ichniejsze standardy, co do czystości i położenia optycznych elementów. Dodam, że odblaski w moim egzaemplarzu w większym stopniu dotyczą prawego tubusu.
I wszystko jasne, masz niestety ale nieudany egzemplarz i to co Ci próbują wcisnąć z QC nie ma nic wspólnego z egzemplarzem pozbawionym wad.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Tak też im to próbowałem tłumaczyć, że skoro oba tory optyczne zbudowane są wg tych samych standardów, przy czym lewy tubus jest niemal wolny od odblasków, w prawym natomiast dają się bez większych problemów sprowokować, oznacza to chyba, że z prawym jest coś nie tak. Bez skutku.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

pandal napisał/a:
Tak też im to próbowałem tłumaczyć, że skoro oba tory optyczne zbudowane są wg tych samych standardów, przy czym lewy tubus jest niemal wolny od odblasków, w prawym natomiast dają się bez większych problemów sprowokować, oznacza to chyba, że z prawym jest coś nie tak. Bez skutku.
Na Twoim miejscu wysyłałbym ją aż do skutku, z prośbą o ponowne sprawdzenie, gdyż wg Ciebie (użytkownika) nie jest OK. Z tego co wiem wszystko (przesyłka) odbywa się na ich koszt.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Po dwóch nieskutecznych próbach i takiej odpowiedzi można się jednak trochę zniechęcić:

"As mentioned in our letterr the EL 10x50 are all the same and yours is absolute standard. We have checked it several times now.

We cannot do anymore for you now. Sorry!"

[ Dodano: Pon 04 Gru, 2017 19:42 ]
Problem w tym, że nie ma chyba czegos takiego, jak lornetkowy rzeczoznawca, który bylby w stanie stwierdzic wadliwość egzemplarza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15