Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka dla totalnego amatora
Autor Wiadomość
awesome 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Nie 28 Maj, 2017   Lustrzanka dla totalnego amatora

Zastanawiam się nad:

- Canon EOS 10D (używany)
- Canon EOS 1200D lub 1000D (używany)
- Canon EOS 700D lub 750D (nówki)

Czy przebieg ok. 15-20 tys. to dużo.

Chcę nauczyć się fotografowania. Najbardziej interesują mnie zdjęcia nocnego miasta, przyrody, za dnia, z daleka z rozmytym tłem, oraz zdjęcia architektury. Jakie polecacie obiektywy do tych celów używane ?

Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 28 Maj, 2017   

10D raczej omijaj z daleka, bo on nie pozwala na stosowanie obiektywów EF-S, choć wyposażony jest w małą matrycę, co stanowczo ograniczy Ci dostępność tanich obiektywów. 1200D czy 700D to jest kilka epok później, jeśli budżet pozwala Ci na 700D to jak najbardziej nie ma co się rozglądać za starszymi. Obiektyw kitowy 18-55 ze stabilizacją (starsze, te bez stabilizacji są gorszej jakości) na początek wystarczy. Jeśli budżet pozwoli, to można zamiast kitowca pomyśleć o Canonie EF-S 18-135 STM albo Sigmie 17-70. Odpowiednie tematy na ten temat znajdziesz w dziale obiektywowym, na początek Co zamiast KITA do Canona. Określ budżet, bo inaczej ciężko pomagać, używany 10D to wartość prawie żadna, nowy 750D to 2-3 tysiące, w zależności od kompletu.
 
 
awesome 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Nie 28 Maj, 2017   

budżet około 5000zł zastanawiam się nad EOS 750D albo nad EOS 70D ewentualnie EOS 800 D lub EOS 77D to cena z body plus obiektywami używki z allegro co proponujecie
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 28 Maj, 2017   

70D plus obiektywy. 77D to dziwoląg, niby 2-cyfrowy, a okastrowany. Lepiej celować w 70D lub 80D.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

awesome napisał/a:
Zastanawiam się nad:

- Canon EOS


A nie lepiej zastanowić się nad Pentaxem lub Nikonem?
awesome napisał/a:
Najbardziej interesują mnie zdjęcia nocnego miasta,
To najlepiej ze statywu, i niby nie powinno być większych różnic.
Jednak z powodu zdjęć w słabym świetle - lepiej się nadadzą z racji lepszych matryc https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings. Nawet te starsze z matrycą 16Mpix dadzą lepsze obrazki. I pozwolą nawet na zdjęcia z ręki jeśli akurat nie będziesz mieć przy sobie statywu. Polecam model K-5II i K-5IIs. Z nowszych K-3/K-3II. K-70 też . Nikony D7000 - (16Mpix) i nowszy D7200.
Pentaxy najlepiej z lustrzanek współpracują ze szkłami manualnymi, którymi uczący się fotografii bardzo często lubią się pobawić.
W Pentaxie z M-42 można komfortowo robić zdjęcia korzystając i z automatyki pomiaru jak i wspomagania manualnego ustawiania ostrości oraz stabilizacji obrazu, gdyż M-42 był kiedyś systemem mocowania w tej marce(legendarne Takumar-y).

Dodatkowo jest cała pula szkieł manualnych z mocowaniem Pentax K. I wszystkie szkła Pentax bez obaw można mocować nawet do najnowszych korpusów. W canonie i nikonie potrzeba redukcji z soczewką (pogorszenie obrazu) a montaż niektórych fajnych szkieł wręcz grozi uszkodzeniem aparatu (nikkory serii A- jeśli dobrze zapamiętałem).
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Za tyle to było warto https://www.pentaxforums....w-just-496.html
jak dwa i pół roku temu go wyprzedawali.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

PDamian napisał/a:
dwa i pół roku temu go wyprzedawali

Przecież napisałem że starszy model
Cytat:
Nawet te starsze z matrycą 16Mpix

a jego wartość nawet w używkach nie spada specjalnie - jedyny z tą matrycą bez filtra AA - dzięki czemu daje bardzo ostre obrazki (a przy okazji niskie szumy i dobrą dynamikę barwną i świetną rozpiętość tonalną). Po prostu genialnie zrobiony aparat na świetnej matrycy. Swoją drogą - szkoda że nie trafiłem na tę wyprzedaż - opłaciło by się nawet cło zapłacić. Masz więcej takich linków ? Tylko bardziej aktualnych? :cool:
Swoją drogą - aż dziwne - taki wróg Pentaxa ? Może chciałbyś ale cię nie stać? :smile:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Dzisiejsze ceny nowych K-5 II(s) są raczej kolekcjonerskie.

Andrzej.M. napisał/a:
Masz więcej takich linków ? Tylko bardziej aktualnych? :cool:

https://www.pentaxforums....ttery-grip.html
https://www.pentaxforums.com/articles/deals/
Andrzej.M. napisał/a:
Może chciałbyś ale cię nie stać? :smile:

Mam 67 i MX.

[ Dodano: Pon 29 Maj, 2017 12:20 ]
https://www.bhphotovideo....0&N=4288586280&

https://www.bhphotovideo....b&N=4288586280&
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

PDamian napisał/a:

Mam 67 i MX.

Cyfrowe to one nie są... :lol:
67 pracowałem 20 lat temu... trochę wygodniejszy od Pentacon six , wolałem jednak Mamiya 67RB ... choćby ze względu na centralną migawkę w szkłach (użycie lamp błyskowych w plenerze) i magazynki na film.
Co do kupowania w amerykańskich szopach - to nie przepadam chyba że mogę sam przywieźć, kontakty z urzędem celnym i skarbowym - mogą wygladać różnie. Krajowo czy w europie - to już trochę inaczej... W kraju wiem ile faktycznie zapłacę, a już nawet w europie - zmienny przelicznik PLN/Euro potrafi z dnia na dzień cenę zmienić, a bank czy inny pośrednik dodatkowo. Ale choć z cłem problemu nie ma.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Mam latających kolegów.
Jak chcę coś szybko -zamawiam (bezpłatną) dostawę do hotelu przy lotnisku i mam w Polsce.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:

awesome napisał/a:
Zastanawiam się nad:

- Canon EOS


A nie lepiej zastanowić się nad Pentaxem lub Nikonem?


Nad Nikonem zastanowił bym się poważnie, nad Pentaxem nie. Może i matrycę mają lepiej oprogramowaną, ale reszta raczej słabsza od Canona, Nikona. :grin:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017   

70D i 501.8STM
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
reszta raczej słabsza od Canona, Nikona.

Że co? Że gumy jak w nikonach i canonach nie odłażą? Że mają pełny pryzmat i 100 obrazu w wizjerze, zamiast obciętego na klejonce z lusterek? Że nie boją się ulewy jak canony i nikony? Co jeszcze słabszego widzisz? :lol: :lol: :lol: Eeech ... ty... canoniku... :zalamany:

[ Dodano: Wto 30 Maj, 2017 13:14 ]
muzyk napisał/a:
70D i 501.8STM

też "wybór" ... jak już to 80D i 50 STM. :cool:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
też "wybór" ... jak już to 80D i 50 STM. :cool:

a co tam się rozdrabniać... 1DXII od razu ... :zalamany:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

Jeśli w ogóle cwanon... :zalamany:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15