Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Drugi obiektyw do Nikona D7100
Autor Wiadomość
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   Drugi obiektyw do Nikona D7100

Mam Nikona D7100 ze stałką Nikkor 35mm f/1.8, szukam drugiego obiektywu dla siebie. Myślałem nad sigmą 17-50, lub 24-70 - chociaż tutaj naczytałem się opinii że nie ostrzy, że lepiej wziąć tamrona, tyle że cena mnie odstrasza.

Ponadto szukam jakiegoś teleobiektywu wartego uwagi w dosyć przystępnej cenie, najlepiej poniżej 2tys.

Polecicie coś?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Sigma 18-200 C jest dobra i kosztuje 1500 zł.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Nawet 1000zł widzę. Taki zakres ogniskowych mnie nie interesuje, bardziej coś od 70 wzwyż. Pewnie już lepszym wyborem niż ta sigma byłby Nikkor 70-300
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

rockybalboa, do czego potrzebujesz tego obiektywu ? Raz rozważasz kupno 17-50mm a później 70-300mm. To obiektywy skrajnie różne od siebie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

rockybalboa, weź Sigmę 17-50 f/2,8, czyli jasny spacer-zoom. Sigma 24-70 po pierwsze nie da Ci szerokiego kąta, który by Ci się przydał, skoro chcesz mieć uniwersalny zoom, a po drugie to chyba mało udany model, z poprzedniej epoki jakości Sigmy.

Jeśli chodzi o tele-zoom typu 70-300, to Tamron 70-300 w wersji USD VC jest godny polecenia, firmowy Nikkor 70-300 też, choć po nim ukazało się trochę plastikowych, ale ostrych i tanich obiektywów typu 55-200 i 55-300:
http://www.optyczne.pl/po...d2=624&add3=934
Dwa z nich są przetestowane na Optycznych.
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 08 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 06 Cze, 2017   

Obiektywy tele kojarzą mi się jako zmiennoogniskowe. A ta Sigma 24-70, no cóż, na początku myślałem, że to świetny obiektyw. Dlatego rozumiem, że mogliście dojść do wniosku, iż szukam uniwersalnego obiektywu, ale powiem, że tak nie jest.

Tak samo powiem, że lubię swoją stalkę, ale nie widzi mi się kupować np Nikkora 50mm, bo wydaje mi się to bez sensu w związku z lekko ograniczonym budżetem, już wolałbym kupić portretówkę 85mm. Chociaż jest droższa, a ja tu wspominam o lekko ograniczonym budżecie, ale mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi... Wiadomo, nie od razu Rzym zbudowano.

Obecnie szukam tele i czegoś co pokryje mi zakres ogniskowych powyżej 35. Jakbym chciał uniwersalny obiektyw to miałbym nikkora 18-105.

Napiszcie mi tylko nad czym warto się zastanowić, pojadę, popatrzę, pomacam, porobię kilka zdjęć i sam ocenie, czy mi pasuje czy nie.
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Bierz ostatnie wersje 70-300 od Nikona albo Tamrona. Dobre szkła w rozsądnych cenach.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

rockybalboa, trochę źle zabrałeś się do tematu. Rzucając ogólne pytanie na forum, dostajesz ogólne odpowiedzi. Powinieneś najpierw w bazie obiektywów wybrać to, co chciałbyś mieć, a jeśli cena będzie poza budżetem, dopiero wtedy na forum poszukać jakiegoś kompromisu.

Nie wiem, czy w ogóle bierzesz pod uwagę zoomy. Proponuję Ci rozważyć ofertę tego obiektywu. To licytacja, ale cena nie powinna znacznie przekroczyć 2000 złotych.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Tutejszyn No może masz rację ;) Biorę pod uwagę zoomy.

Czyli założmy że jakieś krótkie tele będę miał, teraz pytanie czym zapełnić lukę w późniejszym czasie, między 35mm a porterówką 85mm. Budżet ten sam.

Czy Nikkor AF 80-200 2.8D ED również będzie dobrym wyborem? Da się wyrwać za 1500zł używkę.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

rockybalboa, Raczej za jakieś 2000... To, co linkowałem, to jest licytacja.
Ale zastanówmy się jeszcze raz, czego tak naprawdę potrzebujesz.

Jak długo fotografujesz? Czy masz już jakieś doświadczenie, czy dopiero zaczynasz i siłą rzeczy trochę jeszcze błądzisz?

Jak fotografujesz? Czy chodzisz sobie z aparatem na szyi i fotografujesz, kiedy coś uznasz, za warte sfotografowania, czy jest to raczej styl reporterski - dziesiątki ujęć jednego motywu, w obawie, że ucieknie Ci jakiś ważny grymas, czy unikalne spojrzenie?

Mówiąc o obiektywie portretowym, miałeś na myśli portret, czyli pracę z modelem, światłem, blendą, czy portret w stylu street photo?
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Tutejszyn króciutko :mrgreen: Trochę błądzę wśród tych wszystkich opcji.

Najczęściej z aparatem na szyi, tyle ujęć aż w efekcie wyjdzie zadowalające mnie zdjęcie. Nie posiadam póki co statywu, ale w bliskim czasie mam zamiar jakiś nabyć i spróbować zdjęć nocnych. Planów mam dużo, jak widać :D

Mówiąc o obiektywie portretowym mam na myśli portet w stylu street photo, chociaż to pewnie można zrobić wieloma tańszymi obiektywami.

Generalnie to ja mam problem z zaplanowaniem wszystkiego, w sensie jak zacząć kompletować po kolei akcesoria czy też obiektywy, żeby nie robić tego wszystkiego od dupy strony. Nie mam parcia takiego, że coś mi jest potrzebne na wczoraj. Póki co tak się dopytuje, czytam, aż właśnie trochę napaliłem się na Nikkora 80-200 2.8 ED, ten obiektyw wygląda na niezniszczalny.

Póki co mam body, plecaczek za 40zł, który kupiłem tak na szybko, przed wyjazdem na urlop, stałkę 35mm+filtr marumi. Przydałby mi się normalny plecak, statyw, no i jakieś ciekawe szkiełka.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

OK, więc jesteśmy coraz bliżej :)
Zaczynasz, więc z tą Sigmą :) 70-200 bym jeszcze odrobinę poczekał. Obiektyw jest fajny i przede wszystkim jasny, jednak być może w tym momencie trochę za ciężki i za duży. To jednak jest jakieś 1,5 kilo szkła i metalu.
Fotografujesz zwyczajnie, możesz więc rozpatrzyć dwie drogi rozwoju,

-pierwsza, tak jak chyba u większości - kupić jakiś uniwersalny obiektyw, typu Nikkor 18-105. Ciemny, ale ostry. Nie pofotografujesz za bardzo w lesie po godzinie 17., Jednak ma dość duży zakres zoom i jest dość tani. Można też poszukać jakiegoś Tamrona, czy sigmę o podobnym (18-200) zakresie ogniskowych.

-druga, to olać etap wstępny oswajania się z fotografią i dowiadywania się tak naprawdę czego, sprzętowo brakuje i w jakim kierunku iść i pójść od razu w dobry, ostry, jasny sprzęt.

Pierwsza propozycja już padła. Sam ją zresztą podałeś - Sigma 17-50. Problemem jest to, że masz już jasnego Nikkora 35, więc mógłbyś nie bardzo odczuć zysku przy Sigmie 17-50.
Mógłbyś też kupić coś bardzo szerokiego i poszaleć Sigmą 10-20 F/3.5, lub idąc w drugą stronę, pomyśleć jednak o tej ciężkiej lufie 70-200 F/2,8.

Będąc na Twoim miejscu, wybrałbym chyba na początek Sigmę 10-20 f/3,5 zdając sobie sprawę, że fotografując, będę jednak złorzeczył, że nie mam żadnego teleobiektywu.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Bardziej przemawia do mnie ta druga opcja. Kiedyś ktoś mi radził najpierw zakup 35mm, a później sigmę 17-50, dlatego tak teraz chciałem się po prostu upewnić.

Muszę zwrócić też uwagę na to, że wolałbym kupować jak najlepsze obiektywy w moim zasięgu, czyli najczęściej jakieś używki. Nie orientuje się aż tak bardzo, ale coś mi się wydaje że trafiłbym jakiś jaśniejszy szeroki kąt niż f/3,5, chociaż wśród używek. Po za tym teraz w głowie narodziło mi się mnóstwo innych kwestii, np. pytanie, dlaczego nie Tokina 11-16 f/2.8 II? Podobna cenowo ;) Albo nawet taniej - stałka Samyang 14mm?

Pomyślę jeszcze chwilę od czego zacząć, w sensie w którą stronę, tele czy szeroki kąt. ;)

Tymczasem pojadę po jakiś normalny plecak.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

rockybalboa napisał/a:
dlaczego nie Tokina 11-16 f/2.8 II?
Obiektyw szerokokątny to tylko rozważania o kierunku w jakim mogą pójść pierwsze poważniejsze zakupy. Czy to będzie Sigma, czy Tokina, powinna rozstrzygnąć bliższa analiza testów, opisów, a zwłaszcza oglądanych zdjęć... Nie powiem Ci co jest lepsze, bo nie wiem. Nie fotografowałem wszystkimi obiektywami świata. To Ty musisz podjąć decyzję. Znam Sigmę, dlatego o niej wspomniałem. To Ty musisz zdecydować, czy wolisz poruszać się w szerszym, czy mniejszym zakresie ogniskowych, czy ważniejsza jest jasność, albo czy idąc w stałki, nie będzie Cię wkurzała ciągła konieczność ciągłej zmiany obiektywów i w konsekwencji niebezpieczeństwo rozbicia ich o ziemię i częstsze czyszczenie matrycy. Niektórzy wolą stałki, ze względu na ich lepszą, rzeczywistą czy nie, jakość obrazowania.
Dlatego czasem lepiej jest zacząć od uniwersalnego obiektywu, który daje czas na poukładanie sobie swojego własnego widzenia fotografii, odszukania swoich własnych priorytetów i znalezienia swojej własnej fotograficznej tożsamości.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Dobrze gada Tutejszyn – przed dalszym doradzaniem musisz się zdecydować w którą stronę iść. Nie jest tak, że słusznie jest kupić szeroki kąt, a nie teleobiektyw, lub odwrotnie. To od Ciebie, rockybalboa, zależy, w którą stronę chcesz pójść fotograficznie na początek. To street-portretu obiektywy typu 70-200 czy ten starszy Nikkor 80-200 f/2.8 to moim zdaniem fajny pomysł. Pytanie w jakim stanie technicznym będzie taki obiektyw w cenie 1500 zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14