Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 07 Cze, 2017
Pentax k 50 - Nikon D 5300
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Rozsądek podpowiada wybór d5300.

Jeśli Pentax to używany k5lls.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Negatyw napisał/a:
ponad 99% ludzi kupujących aparaty to amatorzy bez większych ambicji fotograficznych i hobbyści.
Tak i ci nie szukają pomocy na tym forum. Ci bez ambicji idą do sklepu i kupują grzecznie to, na co ich namówi sprzedawca...
Tak? To kto zadaje pytania na tym Forum? Tylko profesjonaliści? O, właśnie zadałem pytanie, stałem się profesjonalistą? :mrgreen:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Nie kolego Negatyw, ci co tu zaglądają, mają jakieś ambicje.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Wojmistrz, przecież wiele zwykłych osób przychodzi na forum i szuka porady do kupna zwykłego pstryka. Nieprawdą jest, że tylko świadomi i planujący dalszy rozwój, obecnie ludzie szukają na forach tematycznych porady w wielu sprawach.

Wojmistrz napisał/a:
Mam odmienne doświadczenia. Każdy kto choć trochę złapał bakcyla, stara się rozwijać. Kierunki rozwoju są różne, ale nawet na tym forum pamiętam ludzi, którzy kupowali całe zestawy lamp choćby po to by samemu zrobić piękne, pamiątkowe zdjęcia własnych pociech.

To prawda, dlatego rzetelne pokazywanie wad i zalet poszczególnych systemów czy aparatów oczywiście jest potrzebne. Ale nie dla każdego te określone wady/zalety będą istotne. To jak z testami Optycznych – w podsumowaniu jest lista zalet/wad, ale samemu należy przyłożyć odpowiednie wagi do tego, co dla nas jest ważne.
 
 
hazard2 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

A jeszcze jedno mam pytanie .Jaki obiektyw do tego nikona byście mi jeszcze polecili .Obecnie mam nikora 18-200 i myślałem o nikorze 35 tak do 1000 zł. Może jakąś sigme albo coś innego. głównie fotografuje przyrodę ,dzieci, architektura itd. Po prostu nie roztaje się z aparatem raczej.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Nikkor 35/1.8G jest najtańszym sposobem na fajną jasną stałkę w Nikonie. Przyroda/dzieci/architektura – to moim zdaniem przesądza, żeby to było 35mm a nie zbliżony cenowo 50/1.8G. Trochę szerzej i jaśniej (i chyba ostrzej) jest jeszcze Sigma A 30/1.4, ale to nieco większa cena.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

komor napisał/a:
Wojmistrz, przecież wiele zwykłych osób przychodzi na forum i szuka porady do kupna zwykłego pstryka. Nieprawdą jest, że tylko świadomi i planujący dalszy rozwój, obecnie ludzie szukają na forach tematycznych porady w wielu sprawach...
Dokładnie. Obecnie większość ludzi kupuje aparaty fotograficzne przez Internet i szuka porad w Internecie. Sklepy fotograficzne stacjonarne zniknęły, został tylko Fotojoker i kilka mniejszych, oczywiście wspomagających się sprzedażą w Internecie bo bez tego by nie przetrwały. No i oczywiście są markety, gdzie raczej nie można liczyć na fachową poradę.

Hazard2, masz Nikkora 18-200, więc obiektyw uniwersalny, dobry do zastosowań, które wymieniłeś. Ja widzę gdzie indziej lukę w obiektywach. Brakuje Ci obiektywu do portretu. Wskazana tu będzie ognikowa od 50mm do 120mm i duża jasność. Tak więc celuj w obiektywy 50/1,8 lub 85/1,8 oraz podobne. 85/1,8 to typowa portretówka.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

komor napisał/a:
Wojmistrz, przecież wiele zwykłych osób przychodzi na forum i szuka porady do kupna zwykłego pstryka. Nieprawdą jest, że tylko świadomi i planujący dalszy rozwój, obecnie ludzie szukają na forach tematycznych porady w wielu sprawach.
Nie neguję przecież tego. Nic nie pisałem o tym, że jedynie świadomi i planujący dalszy rozwój odwiedzają to forum. Pisałem o ambicji. Jeśli ktoś się pofatygował zaczerpnąć wiedzy i poradzić się na takim forum jak to, udowadnia swoją ambicję. Nie musi być ona wygórowana, nie musi ktoś chcieć od razu być fotografem z pierwszych stron gazet, ale nawet ten nieco wyższy poziom godności, by nie być kolejnym matołkiem w sklepie ze sprzętem foto i po prostu wiedzieć czego się chce.
Negatyw napisał/a:
Obecnie większość ludzi kupuje aparaty fotograficzne przez Internet i szuka porad w Internecie. Sklepy fotograficzne stacjonarne zniknęły, został tylko Fotojoker i kilka mniejszych, oczywiście wspomagających się sprzedażą w Internecie bo bez tego by nie przetrwały. No i oczywiście są markety, gdzie raczej nie można liczyć na fachową poradę.
No i tu się nie zgodzę. Takie dane są publikowane. To nadal tylko naście % rynku. Większość jednak idzie do byle sklepu i kupuje co mu doradzą.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
..Takie dane są publikowane. To nadal tylko naście % rynku. Większość jednak idzie do byle sklepu i kupuje co mu doradzą.
To proszę mi wskazać taką publikację.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Serio? http://bfy.tw/CHuE
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 10 Cze, 2017   

Pytałem o statystykę kupowania aparatów fotograficznych przez Internet a nie kupowanie np. pieczywa, ziemniaków, samochodów itd. przez Internet.
Statystyka zakupów przez Internet nie ma nic wspólnego ze statystyką kupowania tylko aparatów fotograficznych. Ja ostatni aparat kupiłem w sklepie stacjonarnym w latach 90-tych. Był to Zenit 122. Później kupowałem na giełdzie w Warszawie (trudno giełdę nazwać sklepem stacjonarnym, ale też nie był to Internet bo w Polsce wtedy jeszcze Internetu nie było.
W moim przypadku od kiedy istnieje Internet w Polsce, zakupy aparatów fotograficznych to 100% zakupy przez Internet, czyli 0% w sklepach stacjonarnych. Najczęściej kupuję z odbiorem w sklepie stacjonarnym lub w punkcie odbioru. Pozostałe zakupy w zasadzie 99,99% to sklepy stacjonarne. (Dla wyjaśnienia: piszę o wartości zakupów a nie o sztukach towaru.) Aparaty fotograficzne mogą stanowić od 0% do 3% ogółem zakupów w ciągu roku. Tak więc przy stuprocentowych zakupach aparatów fotograficznych przez Internet, zakupy ogółem przez Internet w moim przypadku nie przekroczą 3%.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Ale to co dla ciebie jest 100% jak w przypadku aparatów, dla pani Iksińskiej będzie 100% w sklepie i już statystyka się zmieni na 50%. Za to ta sama pani Iksińska kupuje 50% swoich kosmetyków przez internet, a ja np 95% i znowu statystyka się zmienia. Ponad połowa ludzi na mojej ulicy nie ma samochodu i zamawia spożywkę przez internet, a ja jeszcze nie zrobiłem tego nawet raz w życiu, to o czym to świadczy? Jeśli w całym rynku światowym 8.3% to udział sprzedaży przez internet, jak podaje jakaś tam firma monitorująca, to w skali globalnej twoje 100% aparatów w internecie ma się nijak, a nawet jeśli dla aparatów fotograficznych odchylenie procentowe wyniesie więcej, to myślisz, że będzie to odraz jakaś przewaga? Kolejna sprawa to te wchodzenie na forum. Dam ci kolejny przykład. W mojej nieco dalszej rodzinie od maja 2016 przybyły 2 kamery i 3 aparaty, a przynajmniej o tylu wiem. Wszyscy wiedzą, że zajmuję się fotografią i logiczne było by zapytać mnie o opinię, a jednak nikt tego nie zrobił. Statystycznie 100% olało moją wiedzę, zapytało się dopiero o opinię lub poradę po zakupie. Nie kupiłbym ani jednego sprzętu z tych, które wybrali. Cztery osoby były namawiane w sklepie na zakup z czego trzy kupiły. Jedna osoba znalazła informacje w reklamie internetowej i kupiła w sklepie stacjonarnym i zaledwie jedna osoba była namawiana w sklepie i kupiła przez internet. Tadam! Jak to się ma do statystyk? Mocny argument, aż 20% kupiło przez internet :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
W Pentaxie HSS jest jak czytam tylko w 4 modelach:k-1, k-3, k-3II i KP. Niewiele tego

Oczywiście znowu masz "rację" tak jak z tym że nie ma do pentaxa szkieł, AF, i w ogóle takiej marki... :zalamany:
Skoro stawiasz tezę że przed K-3 w Pentaxie nie było HSS - to po jakiego licha od wielu lat pakowali tryb synchronizacji z krótkimi czasami do FGZ360 i AFZ 540? Nie wspomnę o tym że moim K-5 już robiłem zdjęcia z tą opcją z Metzem 48AF-1... i chyba nawet z K-x...
 
 
hazard2 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

A jeszcze jedno pytanie czy między nikonem d 5300 a d 7100 jest duża różnica czy np opłaci się trochę poczekać i dołożyć do tego d 7100
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   

hazard2 napisał/a:
d 5300 a d 7100 jest duża różnica

Mechanicznie - tak - uszczelnienia , rolki itp , matrycowo niewielka d7100 ma problemy z bandingiem w cieniach , nie wiem jak d5300.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15