Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Blokada ekspozycji w Sony HX300
Autor Wiadomość
jachu1953 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   Blokada ekspozycji w Sony HX300

Witam, jestem pierwszy raz na forum i proszę o pomoc w miarę waszej wiedzy i doświadczenia.
Posiadam od jakiegoś czasu aparat Sony hx300 i mam mały problem z blokadą ekspozycji.
Nigdy z niej nie korzystałem, ale ostatnio była mi potrzebna do wykonania kilku zdjęć na różnych kadrach (ręczna panorama pozioma ale aparat w pionie) , przypisałem AEL do klawisza CUSTOM,
naciskam ten klawisz, pojawia się gwiazdka na ekranie, wykonuje zdjęcie z zapamiętanymi parametrami i gwiazdka znika, następny kadr już ma zmienione parametry ekspozycji. Czy takie ustawienie działa tylko na jedno zdjęcie (to byłoby nieporozumienie)? W instrukcji pisze że dopiero naciśnięcie CUSTOM zwalnia blokadę ewentualnie pokrętła wyboru i coś tam jeszcze. A może ja o czymś jeszcze nie wiem? Dzięki z góry za zainteresowanie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

https://www.youtube.com/watch?v=XYfXmlQsW1c
 
 
jachu1953 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Dzięki za zainteresowanie, ale właśnie u mnie to nie działa jak pisałem w poście. Zrobienie zdjęcia zwalnia blokadę no a mój aparat to kompakt Sony HX300. Nie wiem, może Sony ma swoje pomysły i u nich tak jest.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

jachu1953, spróbuj zrobić serię zdjęć z wciśniętym przyciskiem AEL/AEL.
 
 
jachu1953 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Próbowałem już tej metody niestety też kicha, ma to działać tak jak w lustrzance np. w filmiku podesłanym przez lex
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

jachu1953 napisał/a:
ma to działać tak jak w lustrzance
Ale właśnie tak to działa w lustrzance - zerojedynkowo. Przycisk wciśnięty jest blokada, przycisk zwolniony, brak blokady. Mam pewność, że nie będę fotografował pół godziny na jakichś zablokowanych ustawieniach, które są kompletnie od czapy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Nie wiem jak w Nikonie, ani w tym Sony, ale w Canonie przycisk * (gwiazdka) jako blokada AE działa 4 sekundy, jako blokada FE (ekspozycji flasza) działa 16 sekund. Nie trzeba go trzymać cały czas. Doczytaj w instrukcji może, jeśli w polskiej wersji jest to niezrozumiałe, może warto zajrzeć do angielskiej.
 
 
jachu1953 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Przejrzałem dokładnie instrukcję po polsku i angielsku, i tak jest najprawdopodobniej że działa tylko dla jednego zdjęcia . Być może to tylko moje "wishfull thinking" i cała dyskusja była niepotrzebna, ale wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie. Można zamknąć temat.
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

jachu1953 napisał/a:
Dzięki za zainteresowanie, ale właśnie u mnie to nie działa jak pisałem w poście. Zrobienie zdjęcia zwalnia blokadę no a mój aparat to kompakt Sony HX300. Nie wiem, może Sony ma swoje pomysły i u nich tak jest.


Najwidoczniej tak jest u Sony.Panasonic którego mam,tryby te są aktywne aż je nie wyłączę,więc mogę pstrykać do woli.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15