Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Powrót do pstrykania - od zera.
Autor Wiadomość
rabbit66 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   Powrót do pstrykania - od zera.

Cześć,
Chcę wrócić po około 8-10 latach do zaawansowanego amatorskiego fotografowania. Zaczynam od zera. Wcześniej miałem Pentaxa k10D + kit 35-55mm + Tamron bodajże 70-300mm 3,5-5,6 (nie pamiętam dokładnych parametrów). Byłem bardzo zadowolony z Pentaxa jako body - rewelacyjnie leżał w ręku!, bardzo wygodny w obsłudze, ciężki jak lubię, z dodatkowym gripem. Obiektywy... cóż... tanie, ale na nich się uczyłem, fajny czas. Nastąpiła chwila, że musiałem sprzedać sprzęt.
Ale po ostatnim "bawieniu się" aparatami znajomych: Canon 1300d, Sony alpha A100, Nikon 7200 nałóg wrócił. Chcę SWÓJ ;)

Potrzebuję pomocy w wyborze. Z racji, że zaczynam od zera mogę wybrać dowolny system, budżet to jakieś 4000zł - musi się w tym zmieścić karta pamięci przynajmniej.

Co się naczytałem to moje, ale konkluzje:
Chcę Canona albo Nikona, - NIC innego (tak, Pentaxa też nie...)

Obiektyw, może być używany: na razie mogą być kitowy budżet, jakieś 18-105, x-140 x-200 albo idealnie to x-300 - w przyszłości wejdę na stałki jaśniejsze.
Body NOWE: myślę nad Canonem 750,760 lub Nikonem 5300, 5600 ale jestem otwarty na inne modele (z krótkim "dla czego")
Uwielbiam robić zdjęcia głównie zwierzętom (stąd ciśnienie na tele), ale też typowo spacerowo - plenerek, budyneczek, człowieczek, kwiatuszek, pściółka ;)
Warto kupić jakiś zestaw z obiektywem czy body + polowanie?
Gdzie kupować? - saturny czy inne agd?, a może takich sklepów unikać?
Co do body - tabelek i testów się naczytałem, ale testy są na ogół po pojawieniu się aparatu na rynku ale już nie np po 2 latach, aby móc na spokojnie zobaczyć jak sprzęt w stosunku do konkurencji wydanej np miesiąc po teście wypada. A Drodzy Forumowicze macie wiedzę PRAKTYCZNĄ i swoje gusta - co jest bardzo cenne!

Dodatkowe info dla selekcji: jestem chyba "bledszą zielenią" tzn doszedłem na poprzednim zestawie do robienia zdjęć na ustawieniach manualnych (różnie mi to wychodziło), ale lubiłem też czasem jakiś półautomat zarzucić. Lubię się uczyć, chcę się dalej rozwijać. Sporo poczytałem "fachowych" książek. Ale to kiedyś.
Ostatnio się bawiłem:
Sony Alpha A100 + obiektyw kitowy 18-70 (chyba taki) - nie lubię go! nie polubiłem jego ustawień, źle się z nim pracowało - to moje odczucia.
Canon 1300D + obiektyw kit 18-55 (też chyba...) - przemiła zabaweczka! sprawił mi sporo radości z cykania na automacie - dzięki niemu się znowu wciągnąłem. Malutki - przeszkadzało mi to trochę, byłem zaskoczony jakością zdjęć.
Nikon D7200 + obiektyw kit 18 105- jestem pod wrażeniem! Pięknie działa, prędkość działania, wygoda, menu, jakość - ale niestety poza moim budżetem...

Z góry dziękuję za pomoc :)
Marcin
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

rabbit66 napisał/a:
budżet to jakieś 4000zł - musi się w tym zmieścić karta pamięci przynajmniej.
Ale sorki, chcesz, aby ktoś Ci przygotował gotową ofertę, z cenami? Może jeszcze jakiś rabacik?

rabbit66 napisał/a:
Gdzie kupować? - saturny czy inne agd?
A gdzie wolisz?

rabbit66 napisał/a:
Obiektyw, może być używany: na razie mogą być kitowy budżet, jakieś 18-105, x-140 x-200 albo idealnie to x-300 - w przyszłości wejdę na stałki jaśniejsze.
No i wszystko już wiesz! Wystarczy tylko wybrać. Przecież wiesz, co lubisz fotografować, a ja za Ciebie nie wybiorę ogniskowej.
 
 
rabbit66 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

1.Absolutnie nie chcę aby ktoś mi przygotował oferty! Cena jest podana aby nikt nie zaproponował np czegoś za 5000.
2. Chcę się dowiedzieć gdzie WARTO kupować - a nie pierwszy lepszy sklep. Może nie warto tracić czasu na elektro markety? TEGO nie wiem...
3. ogniskowa podana orientacyjnie - ale są różne np firmy: Sigma, Tamron, Canon, Nikorr - nie znam różnic. Niektóre przecież mogą być mocno niepolecane a inne jak najbardziej...

PS. Czemu tak agresywnie? Zły dzień? ;) Wolisz temat typu: chcę kupić apartat - co polecacie?
Sądziłem, że jak najwięcej informacji może pomóc...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Ja w elektromarketach nie kupuję sprzętu foto. Nie mam zaufania do jakości tego, co tam wyciągają z półki czy szuflady, bo wiem co klienci takich sklepów czasem robią z produktami wystawionymi do pomacania. Jeśli chodzi o sieciówki, to korzystałem z Fotojokera, tam towar ma większą szansę być świeży, szczególnie jak zamawiasz coś, co niekoniecznie stoi na półce. Warto też sprawdzić w prawdziwych sklepach foto, a nóż mają ceny zbliżone do marketowych, a poziom obsługi lepszy.

Celuj w Nikona 5300 i spróbuj kupić go z obiektywem 18-105 VR lub nieco dłuższym, choć nie wiem czy to zmieści się w budżecie (Nikkor 18-200?).
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

rabbit66 napisał/a:
Czemu tak agresywnie? Zły dzień?
Nie, absolutnie. To zupełnie fajny dzionek.

rabbit66 napisał/a:
Wolisz temat typu: chcę kupić apartat - co polecacie?
Wolałbym, żebyś sobie trochę powęszył, poszukał... sklepów, ofert. Wybrał aparat i obiektyw, a może i nawet kartę pamięci. Gdyby pojawiły się wątpliwości, przyszedł na forum z konkretnym pytaniem: "Czy znajdę coś ciekawszego od obiektywu X, do ptaków, czy krajobrazów?"
A tak wpadasz jak taki łoś i mówisz: "No to jestem, a teraz proszę skompletować mi sprzęt. Tylko, żeby mi jeszcze na kartę wystarczyło"

[ Dodano: Czw 08 Cze, 2017 15:15 ]
komor napisał/a:
Ja w elektromarketach nie kupuję sprzętu foto. Nie mam zaufania...
Można ufać, można nie ufać, ale czy to jest recenzja sklepu? Jakiegoś Nikona kupiłem w MM, bo było taniej. Pudełko, wszystkie folie nienaruszone, żadnych palców... Więc dlaczego nie? Czy to jest odpowiedź na pytanie, gdzie kupować? Nie! Moim zdaniem można kupować tam, gdzie bliżej, gdzie taniej, wygodniej. Oczywiście trzeba omijać złodziei, ale o tym można się dowiedzieć zadając w Google już konkretne pytanie dotyczące sklepu.
 
 
rabbit66 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

@ Tutejszyn Przeczytaj proszę jeszcze raz treść posta: sprzęt przecież wybrałem, nawet konkretne modele, obiektywy bez firm ale konkretniejsze dane, poczytać - poczytałem, stąd mój wybór. NIGDZIE przecież nie chciałem robienia czegoś za mnie tylko pomocy w wyborze...
Nie kupowałem sprzętu sporo lat - nie wiem gdzie teraz warto kupować... o ofercie nie wspominałem... Co zrobię z opiniami bądź gdzie kupię to moja sprawa. Po to jest forum aby uzyskać praktyczne opinie lub poznać gusta osób mających DUŻO większe doświadczenie niż ja mam. Na razie Twoje odpowiedzi nie pomagają w wyborze sprzętu - jasno określonego ale z gotowością na inne propozycje.
 
 
BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Na co dzień i wycieczkach używam D5300 i sigma 18-200 C i nie czuję potrzeby zmiany niczego - od razu zaznaczę że po ciemku zdjęć nie robię. Do większych zwierząt (albo małych do ok 3m) wystarczy. Nikkor 18-105 też dobry ale może być za krótki do zwierząt.
 
 
rabbit66 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Coraz bardziej mi się klaruje wybór. Potwierdzacie tylko starą prawdę, że lepiej "gorsze" body ale lepsze obiektywy. Jak z obiektywami bez stabilizacji? Używałem do tej pory niestabilizowanych tylko w dobrych warunkach oświetleniowych i o krótkiej ogniskowej (tak do 55). Czy przy 200-300 będzie bardzo ciężko? Statyw raczej odpadnie - może monopod? Mógłby pomóc przy tele i braku stabilizacji?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

rabbit66, przestałem czytać, kiedy odszedłem do obiektywów. "Mogą być jakieś x 140, x 200, albo x 300...". Ale mniejsza już o to.
Mając budżet 4000, plus kilka jeszcze stóweczek, mógłbyś zacząć przyglądać się korpusom z górnym wyświetlaczem. Nie chodzi tu o sam wyświetlacz, ale o to, że wraz z nim korpusy są rozbudowane o kilka przydatnych udogodnień (na przykład dwie rolki), które są kierowane do zaawansowanych amatorów. Sprawdzając ceny zobaczysz, że znajdziesz tutaj Nikona d7200. Do Canona mudiałbyś dopłacić troche więcej, Alfę bym sobie podarował..
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

Tutejszyn, ale z 4000 zł ciężko chyba będzie wbić się w Nikona z półki D7xxx i sensowny obiektyw? Przecież seria D5xxx nie jest znowu aż tak okrojona. Wiadomo, wizjer bez pentapryzmatu, brak dwóch rolek, ale za to więcej pieniędzy będzie na sensowny obiektyw?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

komor napisał/a:
Tutejszyn, ale z 4000 zł ciężko chyba będzie wbić się w Nikona z półki D7xxx i sensowny obiektyw
...i jeszcze katrę pamięci. Cóż... masz rację.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

rabbit66 napisał/a:
miałem Pentaxa k10D
No i trzeba zostać pzry pentaxie,a nie iść w wydmuszki.
Chyba że
rabbit66 napisał/a:
Nikon D7200 + obiektyw kit 18 105
- to tak.
Swoją drogą przyjrzyj się Pentaxowi K-3II lub K-3 jeśłi musi być z lampą. Podobne do k10d ale znacznie cichsze i z dużo lepszym obrazkiem i AF. Jak taniej - K-70 też ma co trzeba. Jeśli lubisz dopasować sprzęt do aktualnych potrzeb - to takim "kameleonem"może być KP. Jak mabyć duży i wygodny - dokręcasz gripy , jak ma być niewiele większy od bezlusterkowca Fuji na wycieczkę w góry - demontujesz... i zabierasz limitedy. No ale taki komplecik KP to dla zasobnej kieszeni.

[ Dodano: Czw 08 Cze, 2017 21:14 ]
rabbit66 napisał/a:
jestem otwarty na inne modele (z krótkim "dla czego")

Bo pełne pryzmaty ze 100% pola widzenia w wizjerze optycznym, bo uszcelnione , bo z trybami użytkownika, bo z guzikami i pokrętłami do sterowania funkcjami które są jak w najwyższych modelach konkurencji, bo trwałe jak k10d... bo nie śa wykastrowane z różnych funkcji jak wymienione przez ciebie n i c do 4000zł.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

rabbit66
Nikon d7100, 7200 - bdb wybór. Na początek z 18-105 Vr

Canon - wystarczy 650d, jeśli coś lepszego: 80d, albo używany 6d z czymś ala 50 1.8 STM
 
 
jurand 
Bywalec
Kanonier - bo tak



Pomógł: 7 razy
Posty: 192
Skąd: Żeszuf
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

Nie często pisuję, ale ode mnie takie 3 grosze.

Często preferuje się jako zakup " tańsze body i lepsze szkła" i dobrze.
Proponuję się zastanowić przede wszystkim nad tym
1. w jaki system wejść - zaglądnąć do marketu i "pomacać" co lepiej się obsługuje, wyższe modele również podglądnąć.
2. czy będą inwestycje w sprzęt i te 4 tyś to na początek (jak czytam to tak jest). To pytanie zadaję dlatego że może warto odwrócić zasadę że szkła ważniejsze?

Ja bym się zastanowił czy nie kupić najtańszego szkła 18-55 i jak najlepszy na jaki Cię stać korpus. Piszesz że ptaszki, jasne stałki itp. więc może ten 18-55 będzie jedynie na początek?
Nie często zmieniam sprzęt, ale tak na szybko podglądnąłem to nowy 7200 + jakąś kartę +używany 18-55 mogło by się udać kupić nieznacznie przekraczając 4 tyś.
Inne rozwiązanie, które przekroczy 4,5 tyś. to jednak ten obiektyw 18-105 +N7200.
Jeżeli jednak nie chcesz zbytnio inwestować to 5300d + 18-105 jest dobrym rozwiązaniem, zdarza mi się tego używać i poza moimi drobnymi nawykami z Canona nic mi nie przeszkadza.
Sam musisz koniecznie do "macalni" :mrgreen: bo SAMO SIĘ NIE POMACA bo może jednak Canon lub P..x :?:
Tabelki i parametry to naprawdę dalszy temat bo dziś wszystkie są przyzwoite i ograniczeniem jest najczęściej użytkownik :wink:
 
 
krzysztoff77 
Bywalec


Posty: 179
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Cze, 2017   

To może ja też coś zaproponuję. Jeżeli chcesz wycisnąć jak najwięcej za jak najmniej to rozważ Canona EF-S 55-250 IS STM + 18-55 IS STM lub 50/1.8 STM. Stosunek cena/jakość trudny do pobicia. Ostatnio nabyłem używane tele 55-250 IS STM i napiszę, że szybkie to, ostre i nie abberuje. Do tego trzycyfrowa poszka Canona lub dwucyfrowa używka.
Będziesz Pan zadowolony.
Jeżeli ciągnie Cię jednak do Nikona to puszeczka z serii 5 i do to Tamron 70-300 VC USD. Pewnie będzie drożej ale jakość obrazka na pewno na tym nie ucierpi :grin:

Warto przed zakupem pomacać sprzęcik jak leży w dłoni. Jeżeli kupujesz w elektomarketach to nie odpowiadaj na zaczepki sprzedawcy. Zrobią Ci tylko wodę z mózgu. Lepiej napisz tutaj :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16