Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 11 Cze, 2017
Nikon D7200 - inne propozycje ?
Autor Wiadomość
mpiekarz 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 11 Cze, 2017   Nikon D7200 - inne propozycje ?

Jestem średnio-zaawansowanym amatorem i planuję zakup lustrzanki. Obecnie pstrykam kompaktem Lumix LX 100 i chcę aparatu, który wesprze (nie zastąpi) mojego Lumixa

Mam kilka pytań:

1. Nikon czy Canon
2. matryca APS-C czy FF
3. body z kitowym obiektywem czy samo body i szukać "idealnego" obiektywu, obiektywów


Pstrykam głównie i w kolejności: krajobrazy, makro, portrety, sport... inne też ale mniej
Chciałbym nabyć sprzęt w najkorzystniejszej proporcji ceny do oferowanej jakości

Budżet - wolałbym się zmieścić w 8k ze wszystkim, natomiast jeśli wg Was warto to jestem w stanie przeznaczyć 2, 3 razy tyle (podoba mi się Nikon D7200)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

mpiekarz napisał/a:
pstrykam kompaktem Lumix LX 100 i chcę aparatu, który wesprze (nie zastąpi) mojego Lumixa

Jakiś żart? 8000zł ?

Pentax K-1 ale pewnie zastąpi.
FF, ale jeśli ma tylko "wspierać" a nie wypierać - DX . Pentax K-3/KP lub Nikon d7200/D500 - zależy czy ma być mały czy duży. Żeby uzyskać te same efekty (plastyka i GO) co w FF - trzeba użyć zooma sigmy o jasności 1,8 -18-35/1,8 Art. Bo na krótkich ogniskowych o to najtrudniej. Przy FF trzeba brać poprawkę na droższą optykę niż do DX. Choć często używa się jej również na DX. Np. wiele szkieł DA (pentax) jest niby do DX ale z powodzeniem służą z K-1.
 
 
mpiekarz 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Z budżetem trochę przesadziłem.. sądzę, że FF jest poza moim zasięgiem.

Sprecyzuję może moje pytanie, czy ten Nikon będzie dobrym zakupem w kategorii cena/jakość? Wolałbym mimo wszystko żeby to był nowy aparat
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Jeśli jesteś przyzwyczajony do małych rozmiarów a z czasem bedziesz chciał mieć większy -
zobacz KP... Nikon to spore urządzenie http://www.ricoh-imaging....frowa_pentax_kp
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Nikon będzie dobrym zakupem, budżet jest OK. :) Za te pieniądze można już bardzo dobry zestaw złożyć, pytanie tylko sprzęt ma służyć do hobbystycznej zabawy, czy być początkiem roboty. Jeśli to pierwsze, to wziąłbym Nikona D7200 i do tego ułożył szklarnię do:
mpiekarz napisał/a:
głównie i w kolejności: krajobrazy, makro, portrety, sport
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

mpiekarz napisał/a:
obrym zakupem w kategorii cena/jakość?

W tej kategorii jest niezły ale lepiej wypada Pentax K-3 https://www.google.pl/acl...IQvhcIPw&adurl=
Dobre uniwersalne szkło do obydwu - Sigma 17-50/2,8 - to ok. 1500zł.
stałka 50/1,8 pentax - ok 550zł, nikon - jakieś 600-700
Pentax K-70 (ok 3000)można teraz kupić z 50/1,8 za złotówkę.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Pon 12 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Andrzej.M., bardzo proszę od razu o propozycje obiektywów dostępnych w systemie Pentax do:
mpiekarz napisał/a:
głównie i w kolejności: krajobrazy, makro, portrety, sport.

Dobrze, że sport jest na samym końcu, bo byłby kłopot. :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

komor napisał/a:
bo byłby kłopot.

z tym jest zawsze kłopot niezależnie od marki - jasne i szybkie szkła są po prostu drogie.
komor napisał/a:
proszę od razu o propozycje obiektywów dostępnych w systemie Pentax

Co do zasadniczego dostępnego w obydwóch systemach - napisałem sigma 17-50/2,8 , z dłuższych - DA*50-135 /2,8 powinien wystarczyć. To odpowiednik pełnoklatkowych 70-200 - tyle że lżejszy. Jeśli przyjąć że na pełnej klatce zrobienie nieporuszonego zdjęcia to czas co najmniej odpowiadający dlugości ogniskowej ( czyli na 200mm - 1/200s) to na cropie 1,5 - taki sam czas będzie na ogniskowej 135mm w końcu to bardzo zbliżony kąt widzenia. Oczywiście pomijam tu działanie stabilizacji , która może znacznie pomóc - zależnie od umiejętności... Ale i tak trzeba używać krótszych czasów , żeby zamrozić ruch... Jak potrzeba dłuższych ogniskowych - to DA*200/2,8 czy 300/4 można użyć. Oczywiście najtaniej wyjdzie tele 55-300 - które choć dość ciemne (5,8 na długim końcu) to na 300 mm raczej konkurencji nie ma... :razz:
Ach, i jeszcze UWA... No to Sigma 10-20/3,5 , a jak stałki -to manualne Irixy lub Samyangi 10 lub 14mm/2,8 powinny się nadać. Choć są i pentaxowe szkła - ale po co przepłacać, chyba że koledze zależy na małych rozmiarach i wadze - to Limitedy jak najbardziej polecam. Sam używam np. DA70/2,4Ltd - moje ulubione szkło w podróży czy to na cropie czy z K-1. No trudno go nie zabrać skoro mieści się w każdej kieszonce... :cool:

No i byłbym zapomniał o macro - DA100/2,8macroWR - świetny również jako portretówka - bo bardzo ostry na 2,8. I uszczelniony równie dobrze jak aparaty Pentaxa - więc nawet w ulewie może na statywie z aparatem stać. Nie twierdzę że Nikony boją się deszczu ale wolę pentaxy. :smile:
Oczywiście - można wybrać wersję bardziej budżetową - i tamrona 90/2,8 macro - tańszego w starszej wersji bez stabilizacji, Pentax ma ją w korpusie to może być bez.
A swoją drogą - jak budżet pozwala - to najbardziej uniwersalne body masz w KP

KP.JPG
Plik ściągnięto 6690 raz(y) 72,15 KB

 
 
mpiekarz 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

komor: fotografuję tylko i wyłącznie dla przyjemności, wczoraj jak poszedłem w plener na pół godz to wróciłem po 4 ;)

Rozumiem, że poziom prezentowany przez Canona i Nikona jest obecnie dość wysoki i odpowiedź na odwieczne pytanie Canon czy Nikon wiąże się raczej z subiektywną oceną fotografa.. natomiast tak szczerze.. który?

No chyba, że Pentax KP jako alternatywa dla Nikona 7200
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

mpiekarz napisał/a:
...odwieczne pytanie Canon czy Nikon wiąże się raczej z subiektywną oceną fotografa.. natomiast tak szczerze.. który?
Rzeczywiście to odwieczne pytanie. Dokładnie jak z pytaniami: na wakacje w góry, czy nad morze? Pizza, czy kebab? Hania, czy Ania? Kiedy wszystkie racjonalne metody wyboru zawiodą, zawsze jeszcze można rzucić monetą.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

Najlepiej rano Hania, wieczorem Ania. :)

Canon ciągle ma najbardziej rozbudowany system obiektywów i innych szpejów, Nikon w obszarze matryc APS-C prezentuje obecnie lepszy poziom, w FF już niekoniecznie, choć co najmniej nie gorszy, zależy na co patrzeć.

Ale wykresy, tabelki i testy to jedno, a przyjemność używania sprzętu to drugie. Warto wziąć do ręki i wypróbować jeden i drugi system, żeby wyrobić sobie własne zdanie na temat tego, co nam pasuje i co nas rajcuje – Hania czy Ania. :) No i jest jeszcze Shrek, czyli Pentax. :mrgreen:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 12 Cze, 2017   

mpiekarz napisał/a:
1. Nikon czy Canon
2. matryca APS-C czy FF
3. body z kitowym obiektywem czy samo body i szukać "idealnego" obiektywu, obiektywów


mpiekarz napisał/a:
natomiast jeśli wg Was warto to jestem w stanie przeznaczyć 2, 3 razy tyle

Canon 5DIII + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 + 100 2.8 Makro L IS, choć temat makro można inaczej rozegrać, poprzez jakiś manualny obiektyw i pierścienie, czy odwrotne mocowanie i zaoszczędzić kasę na co prawda bdb ale drogim obiektywie makro.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

mpiekarz napisał/a:
poziom prezentowany przez Canona i Nikona jest obecnie dość wysoki

Poziom aparatów ogólnie jest bardzo wysoki szczególnie w segmencie zaawansowanym czy semi pro i pro - niezależnie od marki nawet w formacie DX - czy to będzie Fuji z serii X (X-Pro, XT-...)czy Sony , czy Pentax k-3 , canon,Nikon - każda puszka powinna cię zadowolić. Nie da się ukryć że wiodący producenci jak Canon, Nikon i Sony ładują olbrzymie pieniądze w reklamę przez co pozostałe firmy produkujące od wielu lat nie gorszy sprzęt zdają się nie istnieć. Ale coś za coś- jak już niektórzy koledzy napisali - ten koszt pokrywa użytkownik kupując aparat sporo droższy. Różnice w cenie tej samej klasy canona 80D , nikona D7200 i pentaxa K-3 - są dość spore bo sięgające nawet 15% ceny( w tym samym sklepie c-4600/n4300/p4000.
muzyk napisał/a:
Canon 5DIII + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 + 100 2.8 Makro L IS, choć temat makro można inaczej rozegrać, poprzez jakiś manualny obiektyw i pierścienie, czy odwrotne mocowanie i zaoszczędzić kasę na co prawda bdb ale drogim obiektywie makro.
W segmencie amatorskim walczy się o cenę również przez kastrowanie korpusów z czego się da. Ponieważ akurat Pentax jeszcze się nie poddał dyktatowi księgowych - to nawet budżetowe lustrzanki mają pełną funkcjonalność i guzikologię i zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.
Co prawda kolega przyznał że z budżetem nieco przesadził, ale jak już miałbym mu proponować podobny zestaw FF to byłby to Pentax K-1 z DFA*24-70/2,8 HD DFA 70-200mmF2.8ED DC AW, DFA100/2,8 macroWR. Bez oszczędzania na równie dobrym szkle macro. Za to z lepszą matrycą... :cool:
komor napisał/a:
Nikon w obszarze matryc APS-C prezentuje obecnie lepszy poziom, w FF już niekoniecznie

No oczywiście... :lol: Ty znowu swoje... :zalamany: Masz w tym canonie etat ? :roll:

https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
Dla czytelności - porównanie najlepszego matrycowo Canona z Nikonem i Pentaxem. Polecam zagłębić się w wykresy i pomiary. Przy okazji można zobaczyć jakie sztuczki z ISO stosują najwięksi... w canonie ISO 12800 to naprawdę ISO 8577... :lol: Później niektórzy piszą że matryce cwanona są tak samo dobre , bo na ISO 12800 mają ładny obrazek... :lol: :lol: :lol: a tak naprawdę do właściwego ISO brakuje 2/3 EV... :razz:
https://www.dxomark.com/C...__1106_1075_963
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Polecam zagłębić się w wykresy i pomiary.
To właśnie jest największa krzywda, jaką sobie można zrobić. To wciąga jak bagno i jak ono przy fotografowaniu jest zupełnie nieprzydatne.
Wielokrotnie zwracałem uwagę, na "słabości" mojego aparatu, nie po to, aby się moralnie biczować, ale aby pokazać, że "złym" aparatem, z matrycą ze skłonnościami do bandingu, też można fotografować... oczywiście pod warunkiem, że oleje się tabele i wykresy.



PS
Teraz, po czasie, już inaczej obrobiłbym to zdjęcie i twarz by się już tak nie "świeciła" :)
 
 
mpiekarz 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017   

Ok, wszystko pięknie!

Z uwagi na to, że jestem otwarty na różne propozycje... zapytam:

.. a nie lepiej bezlusterkowiec? ten nowy/modny trend może ma sens
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 18