Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 19 Lip, 2017
Szukam odpowiedniego aparatu do moich wymagań...
Autor Wiadomość
Adam.x 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   Szukam odpowiedniego aparatu do moich wymagań...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam na imię Adam,lubię fotografować, choć jestem amatorem.
Chciałbym prosić uprzejmie Was abyście doradzili mi jaki aparat byłby dla mnie idealny.
Do tej pory używałem aparatu Canon 450d z kitowym obiektywem (F-S 18-55mm IS f/3.5-5.6), wykonałem bardzo dużo zdjęć tym aparatem, obecnie nie jestem już zadowolony z jakości zdjęć, słaba ostrość zdjęć, kolory też nie takie... Dodatkowo awarii uległ focus w obiektywie, więc sami rozumiecie. Zdjęcia jakie wykonuję to najczęściej:
1. - zdjęcia na stole bezcieniowym przy użyciu lamp studyjnych DELICACY 180. lamp studyjnych Delicacy 180
2. - zdjęcia przedmiotów na drewnianym stole również przy użyciu
3. - zdjęcia grzybów w lesie
4. - zdjęcia przestrzeni miejskiej, zabytki, budynki itp.
5. - zdjęcia krajobrazów( góry, jeziora, plaże, morza, lasy)

Bardzo rzadko zdjęcia ludzi, portrety,inne zdjęcia podczas podróżowania itp.
- chciałbym też może w przyszłości spróbować zdjęcia makro.

Dużo osób poleca mi właśnie do wspomnianych czelów zakup kompaktu z wymienną optyką, a nie lustrzanki. Myślę, że dużym lustrem jest też waga i przede wszystkim gabaryty.
Jak wspomniałem chciałbym uzyskać dużo lepszą jakość zdjęć niż przy użyciu Canona 450d.

Jeżeli chodzi o budżet to tak myślę, że chciałbym się zmieścić w budżecie do 4.000 tys zł raczej za sprzęt używany. Oczywiście chciałbym coś z wymiennym obiektywem. Obecnie przebywam w Australii, więc byłaby szansa kupić coś powyżej 4 tys. zł ponieważ sprzętu używany jest tu trochę tańszy i są nie raz dobre okazje.
Długo już poszukuję i na razie chyba najlepszy typ jaki namierzyłem to Olympus OM-D E-M5 II.
Zastanawiam się też nad Sony a63000.
Ostatnio mogłem kupić za 3100zł aparat OM-D E-M5 II wraz z dwoma bateriami, lampą, torbą oraz dwoma obiektywami:
- Olympus m.zuiko digital ED 12-50mm f/3.5-6.3
- Olympus m.zuiko digital ED 45mm f/1.8 lens
Aparat używany 5 miesięcy.
Niestety ktoś mnie uprzedził ale domyślam się, że była to dobra oferta?

No nic, bardzo proszę o wszelkie rady i sugestie jaki były dla mnie najlepszy wybór?
Za wszelkie rady bardzo dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

Oferta była atrakcyjne, m.in. ze względu na ceny dołączonych szkieł.

OM-D E-M5 II powinien ci pasować, ale szkła to oczywiście element do dyskusji. Nie wiem na przykład czy zamiast 12-50 nie lepiej mieć podstawowy kit 14-40 (koniecznie vrii, a nie EZ) z konwerterami szerokokątnym i makro. 45/1.8 ma swoich zwolenników, ale jest to głównie obiektyw portretowy. Ja ze stałek chętniej widziałbym Panasonica 20/1.7.

Dobra optyka do Sony jest droga, a ta tańsza ma zwykle jakieś wady.

Np i jest jeszcze Fujifilm, który ma droższe szkła ale zwykle wszystkie bardzo dobre.

Serdecznie pozdrawiam,

WojcichW
 
 
Adam.x 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

WojciechW, dziękuję za odpowiedź.

Co do mojej chęci zmiany Canona 450d, jest to uwarunkowane przede wszystkim słabą jakością zdjęć (ostrość, balans bieli, kolory, itd.) Nie jestem fanatykiem jednej firmy i myślę, że nie będę miał problemów ze zmianą producenta.
Swoją chęć zmiany aparatu wiążę też z tym, że padł mi obecnie ten kit-owy Canonowy obiektyw (ostrzy tylko w jedną stronę, nie działa AF, na manualu niby potwierdza, że łapie ostrość, a w praktyce ostrość jest żałosna), - który nigdy nie był tak naprawdę dobry.
Widząc porównania Canona 450d a Olympus omd em5 mark II jest to w szczegółach technicznych ogromna różnica...

-> http://cameradecision.com...us-OM-D-E-M5-II

Różnica punktowa tu jest ogromna... 53 -82... - o czymś to chyba świadczy?

Jak pisałem, nie znam się na tym wszystkim i myślałem, że jak zmienię ten Canon 450d na np. Olympus to różnica w zdjęciach będzie ogromna...

Sam już nie wiem czy może nie lepiej by było wymienić obiektyw w tym Canonie 450d...
Przyznam, że mam też problem z kupnem używanego Olympusa w regionie gdzie obecnie mieszkam.
Jeżeli rzeczywiście sam obiektyw by wystarczył aby znacząco poprawić jakość zdjęć, to jaki obiektyw byście mi polecili do Canona 450d?
Na ta chwilą najważniejsza dla mnie rzecz to zdjęcia krajobrazów, widoczków -góry, lasy, plaże, ocean, miasta, drogi, wzgórza...
Jaki obiektyw byłby optymalny do aparatu Canon450d do wspomnianych celów? Kosztowo powiedzmy do 1000zł.

Chciałbym jeszcze zapytać co byście powiedzieli na ten temat:
Znalazłem taki zestaw właśnie zestaw:

Nikon D5300 DSLR Camera BODY ONLY (Black)
AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR II
AF-S NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR Lens
EN-EL14 Lithium-Ion Battery (1030mAh)
MH-24 Quick Charger for EN-EL14 Battery
EG-CP16 Nikon Audio/Video Cable
DK-5 Eyepiece Shield
UC-E17 USB Cable
AN-DC3 Camera Strap (Black)
Lowe pro camera bag

Sprzedający pisze ze sprzęt był zupełnie nie używany, sprzedaje jako nowy (trochę dziwne), cena za wszystko to 2100zł.

Czy to dobra oferta?

Według detali technicznych tak to wygląda:

http://cameradecision.com...us-OM-D-E-M5-II

Pozdrawiam serdecznie
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

Adam.x napisał/a:
Czy to dobra oferta?

-Pewnie, że dobra.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

Też tak uważam.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Nie 25 Cze, 2017   

Oferta nie jest zła, ale mi by było szkoda kasy na sprzęt tak okrojony ze wszystkiego.
Nikon wsadził dobrą matrycę w taką totalnie amatorską wydmuszkę.
Jeżeli cena jest najważniejsza to ok, jak nie jest aż tak decydująca, to dołożyłbym do czegoś mniej zabawkowego.

PS Zamiast tych bezużytecznych porównywarek poczytaj jakieś testy (przykładowo tu na optyczne.pl).
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Hm, określenie "totalnie amatorska wydmuszka" w odniesieniu do d5300 to jednak coś oryginalnego i jeszcze się z takim nie spotkałem.

Zdjęcia z Canona 450d z kitowym 18-55 mogą nie zadowalać ostrością, szczególnie dla dłuższych ogniskowych - być może obok obiektywu problem może leżeć w niedoskonałym ogniskowaniu. Zastosowanie lepszego obiektywu - np. Sigmy 17-50/2.8 lub jakiejś ostrej stałki powinno zapewnić lepsze zdjęcia.

Nikony d5300 i d7200 to czołówka pod względem rozdzielczości dla APS-C, chyba żeby uwzględniać możliwość pixel shift jak np. w Pentaksie k70. Poprawa powinna być widoczna już z kitowym 18-55 VR.

W przypadku Olków wyniki mogą leżeć pośrodku - może szumy dla wysokich czułości będą nieco niższe niż we wspomnianych wcześniej Nikonach. Watro się jednak zastanowić nad formatem zdjęć o proporcjach 4:3 - czy taki ci odpowiada?

Czytanie testów jest na pewno wskazane, ale porównywarki czasami się też przydają,

Serdecznie pozdrawiam,

WpjciechW
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Cytat:
Nikony d5300 i d7200 to czołówka pod względem rozdzielczości dla APS-C, chyba żeby uwzględniać możliwość pixel shift jak np. w Pentaksie k70.

Matryca owszem, bardzo dobra, ale reszta to padlina. Beznadziejny wizjer, wykonanie, znikoma ilość fizycznych przycisków/rolek/przełączników, usunięte ustawienie WB w Kelvinach, histogram w LV, mikroregulacja AF, prymitywna obsługa lamp itp

Słowa "totalnie amatorska wydmuszka" były użyte świadomie i nie sądzę by było to jakoś specjalnie zaskakujące. Nawet Canon nie robi aż takich wydmuszek w najniższych klasach lustrzanek.
Obecne matryce w większości współczesnych aparatów są wystarczająco dobre by można było się skupić na innych cechach aparatów.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pon 26 Cze, 2017   

Adam.x napisał/a:
chyba najlepszy typ jaki namierzyłem to Olympus OM-D E-M5 II.
Zastanawiam się też nad Sony a63000.

MZ to najbardziej przyszłościowe systemy. Można jeszcze dołożyć Fuji, ale któregokolwiek z nich wybierzesz - nie będziesz żałował.
 
 
Adam.x 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

PDamian, WojciechW, snufkin, Soniak10, Dziękuję za odpowedzi.

Powiem Wam, że już sam nie wiem co wybrać, kusi mnie trochę cena, która jeszcze odrobinę spadła. Dowiedziałem się też kilku innych szczegółów od sprzedającego. Oferta wygląda następująco:

Jak pisałem w wcześniejszym temacie o doradztwo w sprawie wyboru aparatu, jestem z zagranicą i mam możliwość kupić Nikona D5300 jak mi się wydaje w atrakcyjnej cenie. Chciałbym abyście się wypowiedzieli czy rzeczywiście jest to okazja przyjmując, że sprzęt jest sprawny.
Oferta wygląda następująco:

- Nikon D5300 DSLR Camera BODY ONLY (Black)
- AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR II
- AF-S NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR Lens
- EN-EL14 Lithium-Ion Battery (1030mAh)
- MH-24 Quick Charger for EN-EL14 Battery
- EG-CP16 Nikon Audio/Video Cable
- DK-5 Eyepiece Shield
- UC-E17 USB Cable
- AN-DC3 Camera Strap (Black)
- Lowepro camera bag

Z informacji które udało mi się zdobyć aparat jak i cały sprzęt jest nowy i nigdy nie był używany, został zakupiony w 2016 podczas wycieczki. Został zakkupiony za 4500zł. Mogę to w tym momencie kupić za 2000zł.
Poniżej zdjęcia





No cena właśnie jest wyjątkowo kusząca. Dodatkowo potrzebuję teraz kupić jakiś aparat bo w Canonie 450d wysiadł mi kitowy obiektyw, który nigdy nie był dobry. Zastanawiam się czy różnica między Canon 450d + beznadziejny kit, a tym Nikonem z tymi obiektywami będzie znacząco. Słyszałem opinie, że przy 24MP jakie ma Nikon i przy takich nie najwyższej klasy obiektywami mogą być jakieś braki jakościowe w zdjęciach. Podobno przy 12MP jakie miał Canon 450d nie było to tak czułe. Czy to prawda? Bardzo zależy mi na jakości zdjęć. Tzn. ostrość, brak szumów itp.

Co do tego ogłoszenia, to trochę się boje aby to nie była jakaś podpucha. Nie mogę w to uwierzyć, że tak po prostu ktoś kupił na wycieczce aparat i go w ogóle nie używał i rok leżał w szufladzie. Trochę to dziwne. Choć może zagranica możliwe, bo ludzie tu mają dużo pieniędzy.

Sam już nie wiem co zrobić. Chciałbym aby zdjęcia były po prostu lepsze od Canon 450d + KIT .

Pozdrawiam serdecznie
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Ale on https://www.gumtree.com.a...mera/1152213149 jest tańszy https://www.google.pl/sea...YrgCg#q=699+aud
 
 
Adam.x 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

PDamian napisał/a:
Ale on https://www.gumtree.com.a...mera/1152213149 jest tańszy https://www.google.pl/sea...YrgCg#q=699+aud


14zł różnicy :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Zdjęcia będą lepszej jakości niż z 450D.

Cena wyjątkowo atrakcyjna.
Może dlatego, że w Australii chodzą do góry nogami :???:
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Jakość powinna być zdecydowanie lepsza.
Skoro tak ci to po głowie chodzi to kupuj. Cena jest ok, a nawet dużo lepiej niż ok.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

o ja cie! I nie ma jeszcze k50 jako propozycji????

Stało się coś? :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17