Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki bezlusterkowiec? Potrzebna rada
Autor Wiadomość
krootki 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   Jaki bezlusterkowiec? Potrzebna rada

Cześć wszystkim,
potrzebuję porady przy wyborze bezlusterkowca. Szukam aparatu, który będzie solidną bazą do rozwoju oraz będzie zaspokajał moje potrzeby, gdy już rozwinę swoje umiejętności.
Rozważam następujące opcje:
1) Olympus OM-D E-M10 mark II + 14-42 IIr (zwłaszcza że teraz jest oferta z cashback'iem)
2) Fujifilm X-T10 + 16-50
ew. 3) SONY a6000 (tyle że obiektyw kitowy chyba słaby)
Pułap cenowy z tego przedziału, aczkolwiek wolałbym nie przekraczać ceny Olympusa.
Później planuję dokupić stałkę, odpowiednik 50 mm dla FF, a dalsze inwestycje w zależności od faworyzowanego typu zdjęć. Obecnie skłaniam się ku zdjęciom tzw. streetu, ale nie wiem czy tak pozostanie :smile:
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i byłbym wdzięczny za możliwość zadania pytań użytkownikom ww. systemów.
PS czy warto również rozpatrywać sprzęt powystawowy, bo np. taka oferta za Fuji to już ~2,5k
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 17 Cze, 2017   

krootki napisał/a:
1) Olympus OM-D E-M10 mark II + 14-42 IIr (zwłaszcza że teraz jest oferta z cashback'iem)

Polecam (sam używam GX7 - który do strita też jest bdb).
 
 
krootki 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Nie 18 Cze, 2017   

muzyk
Dzięki wielkie za odpowiedź. A jakie byś szkła do tego polecił? Planowałem dokupić jako pierwsze Olympusa 25 1.8, potem może 17 1.8... Pewnie posiadasz Panasonica 12-32, który w sumie bardziej mi się podoba niż olympusowe 14-42 :mrgreen:
A jak jest z jpg'ami z puszki? Bo to mi się bardzo w Fuji podoba, że prosto z aparatu są ładne, a te Olympusa są ciężkie(?), da się to jakoś sensownie ustawić?
Jeszcze będę się musiał przyzwyczaić, że proporcje 4:3, a nie 3:2 :wink:
Jeszcze mam pytanie czy ten aparat starczy do bardziej świadomego użytkowania?
Z góry dzięki za odpowiedź
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 19 Cze, 2017   

Po wypróbowaniu jasnych szkieł, myślę, że w dłuższej perspektywie warto focić stałkami (choć nie tylko) które z reguły są świetne optycznie, jaśniejsze i pozwalają przez to na większą kreatywność przy użyciu mniejszej głębi ostrości - jeśli potrzeba.

Wynalazków ze światłem 3.5-5.6 nie używam od kiedy na Apsc przestałem Canona 18-55 3.5-5.6 używać. Na m4/3 nie mam żadnego takiego szkła - z wyboru.
Czasem używam różne manualne - co tam tylko w "wiadrze" się znajdzie, np. Pentax 75-150f4, czy nawet Zeiss 180 2.8 (P-Six bagnet przez adaptery na m4/3).
Sigma 400 f5.6 daje się też używać przez adapter z wbudowaną przysłoną (tej w obiektywie nie da się używać, bo wiadomo - normalnie sterują nią puszka Canona).

Polecam zawsze Panasonica 20 1.7 l lub ll - bo to dość standardowa ogniskowa dla micro 4/3, świetna optyka już od f1.7, choć af szybki nie jest.

Olympus 45 1.8 - portretówka dla m4/3 - genialne szkło za niewielkie (jak na fotografię w ogóle) pieniądze.

Świetnym szkłem - bardzo ostrym jest tania Sigma 60 2.8 DN - czy potrzeba takiej ogniskowej jako stałki? Zależy od potrzeb.

Jeśli zaś zoomy to albo 12-35 2.8 i 35-100 2.8 Panasonica, albo odpowiednie f2.8 Olympusa.

Są też inne genialne szkła w tym systemie - zależy ile chcesz w ostatecznym rozrachunku wydać? Np. Olympus 75 1.8...
Super szkło - też superdrogie.

GX7 wystarczy do świadomego użytkowania, niemniej nie polecam go na zasadzie "koniecznie ten, a nie inny" bo wiadomo, że np. Om10 ll jest nowszy i z obrazowaniem radzi sobie lepiej.
Mimo to, Panasonica guzikologio-menulogia pasuje mi, stąd ten wybór.
A może tez, ze z ciekawości kiedyś już po latach od wejścia na rynek kupiłem zupełnie nowy gf1 (świetnie wykonany, fajnie sie niem foci) i zostałem przy Panasonicu. ;)
 
 
krootki 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sro 28 Cze, 2017   

Przepraszam, że "odkopuję" własny temat, ale wyczytałem o rychłej premierze om-d e-m10 mark III...
Wiadomo, że czekać można niewiadomo ile, ale czy w obliczu tej nowej premiery nadal warto kupić Mark II?
Oczywiście za każdym razem producent zapewnia o niewiarygodnym skoku technologicznym przy nowym modelu :razz:
Ale może ktoś bardziej zorientowany powie, czy nie zawracać sobie nową generacją głowy, czy warto wybrać nowszą wersję
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Do premiery Mark III może i warto zaczekać, by było bardziej warto wtedy kupić Mark II.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Pomijając cały marketingowy bełkot, fakty są takie:
Do wersji III nie wsadzą fazowego AF, z matrycy (nawet tej nowszej 20) ciężko coś zauważalnie więcej wycisnąć, uszczelnień też nie będzie w tej klasie, więc ciężko wskazać jakiś przełomowy argument za czekaniem i kupnem nowszego modelu.
Mogą dać nowy gibany ekran, trochę elektronicznych bajerów, lepsze wideo i może lepszy wizjer (ale nie na tyle by konkurował z serią OM-D M5).

Jak czekać, to głównie na spadek cen MkII
 
 
krootki 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

@WojciechW @snufkin
Dzięki za odpowiedzi
Skoro "szok" będzie tylko w folderach reklamowych, odpuszczę sobie nową generację Olego. Co do czekania na lepsze ceny, to już sam nie wiem jak ten mechanizm działa... Fuji x-t10 z ceną stoi twardo, mimo premiery następcy...
A teraz jest cashback na Mark II na 350, więc chyba go kupię :smile:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   

krootki napisał/a:
A teraz jest cashback na Mark II na 350, więc chyba go kupię :smile:

Miałeś w rękach II?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14