Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 750d czy nikon d5300
Autor Wiadomość
andrzej197111 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   Canon 750d czy nikon d5300

Witam
Ponawiam temat ponieważ poprzedni został zamknięty a i w nim było więcej przepychanek słownych niż merytorycznej dyskusji o wadach i zaletach obydwu modeli

Zależy mi na pomocy w wyborze.
Canona 750d z obiektywem kitowym mogę kupić już za 2tyś W podobnej cenie N D5300
Mam ciężki orzech do zgryzienia a czasu na kupno coraz mniej.

Dlatego proszę o pomoc i rady typu "wybrałbym.... bo ma ale z kolei jego wadą jest...."

z góry Dziękuję za pomoc i cierpliwość

Suche dane techniczne znam ale wiem jak obydwa aparaty spisują się w praktyce. Nie proszę przy tym aby Ktoś z Was podjął decyzje za mnie a jedynie (a może aż) pomógł podjąć decyzje
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

A jakieś wnioski masz po tym co było pisane przedtem?
 
 
andrzej197111 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

żadnych
 
 
janqseven 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 576
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

Niektórzy twierdzą, że obrazek ze smartfona jest jak z lustrzanki. Moim zdaniem jeśli dane techniczne są podobne to pozostaje wybrać się do sklepu i sprawdzić który aparat leży lepiej w dłoni. A czy przy codziennym fotografowaniu obraz się będzie różnił..no cóż nie się wypowiedzą stali bywalcy forum :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

andrzej197111, ja siedzę w Canonie od dawna i mam obiektywy w tym systemie, przez co wybrałbym Canona, ale gdybym zaczynał dziś i miał wybór tylko między tymi dwoma puszkami, to zastanowiłbym się nad Nikonem. Z drugiej strony, lubię filmować i tu uważam Canona za znacznie lepszy nabytek i denerwowałbym się jeszcze tym, że nie każdy obiektyw z AF, będzie działał w Nikonie, ponieważ te w starszej technologii z tzw śrubokrętem wymagają silnika w korpusie. Te są w serii D7000 i wyższych. W Canonie z matrycą APS-C zadziała sprawnie każdy obiektyw z systemu EOS, poza kilkoma nowymi wykonanymi dla bezlusterkowców. Nie ma uniwersalnej porady i takiegoż wyboru. Mi np bardziej odpowiada ergonomia Canona i kierunek obracania obiektywu, gdzie mając czasem do czynienia z Fuji czy Nikonem, myliłem się i irytowałem :P
 
 
andrzej197111 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

wybrałem się do sklepu z początkiem euro... w nazwie i tam był nikon d5300 oraz 700d Obydwa dobrze leżą mi w dłoni. Jeśli więc 750d jest podobny to "ok"
Nie wiem jak jest z jakością zdjęć. Czy jest porównywalna? Gdzieś w opiniach na temat 750d wyczytałem że jakość zdjęć jest tragiczna. Nie mam więc bladego pojęcia jak jest faktycznie.
O ile na temat nikona d5300 jest sporo informacji na polskich stronach (niestety moja znajomość ang. jest nikła)o tyle jeśli chodzi o canona jest mizernie. Na youtube jest identyczna sytuacja.
Nie skłaniam się ku żadnemu z tych modeli i przez to nie wiem który wybrać
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

andrzej197111 napisał/a:
Nie wiem jak jest z jakością zdjęć. Czy jest porównywalna? Gdzieś w opiniach na temat 750d wyczytałem że jakość zdjęć jest tragiczna. Nie mam więc bladego pojęcia jak jest faktycznie.
Nie ma tak, że jakość jest tragiczna, to jedynie hejt. To nie jest porównanie możliwości Fiata 126p z Mercedesem klasy S, a raczej np Hondy Accord z Toyotą Avensis. Jeden lubi markę tej firmy drugi tej, jeden woli miękkie zawieszenie inny twarde itp. Zdjęcia są tak dobre jak umie zrobić je fotografujący i jakie są warunki ku temu.

[ Dodano: Wto 27 Cze, 2017 19:55 ]
Pomyśl o 5 znajomych, którzy fotografują lustrzankami i masz z nimi kontakt (najlepiej dobry). Pomyśl jakiej marki aparaty mają. Czasem warto mieć aparat w takim systemie jak znajomi, żeby np móc pożyczyć lampę czy obiektyw.
 
 
andrzej197111 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

córka ma N D5000 ja mam c 500D. (wcześniej miałem 450d)
Brałem wcześniej pod uwagę odpowiednio d 5100 i C 600d lub 650d. Moje możliwości finansowe nieco poszły w górę i dlatego wybrałem jednak do zakupu modele które podałem w tytule tematu
Nie mam przy tym oporów aby korzystać z Nikona czy też Canona

W podsumowaniu z robionym na optyczne a dotyczącego D 5300 jest informacja "mora pojawiająca się w specyficznych sytuacjach na zdjęciach"
W przypadku canona jest informacja "W warunkach słabego oświetlenia lampa błyskowa może emitować serię błysków, wspomagając pracę ustawiania ostrości"
Mając wspomniane wyżej modele Canonów wiem że potrafi być to uciążliwe
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

andrzej197111,
Wojmistrz napisał/a:
Jeśli chcesz fotografować i filmować, kup Canona, jeśli tylko fotografować, kup Nikona

a od siebie dodam, że wysupłaj na obiektyw 18-135mm IS do Canona lub 18-140mm do Nikona (lub chociaż 18-105mm)
Ostatnio zmieniony przez PDamian Wto 27 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 27 Cze, 2017   

No ale i zakres realnego ISO się też zwiększył i AF już inny niż te co pamiętasz... Jak masz doświadczenia z Canonem i lubisz tę markę, masz nawyki, znasz menu itd, to nie wiem czy jest sens brać się za Nikona.

[ Dodano: Wto 27 Cze, 2017 20:16 ]
PDamian napisał/a:
wysupłaj na obiektyw 18-135mm IS
O nie. Jak już to IS STM, to dwa różne szkła, a STMka jest genialna.
 
 
andrzej197111 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 28 Cze, 2017   

no dobrze jak jest faktycznie z efektem mory zarówno przy nikonie d 5300 a jak w 750d?
Może jednak kupić c 700d z lepszym obiektywem? 750d ma nowszą i lepszą matryce. O ile wifi fajnie wygląda w testach (zwłaszcza możliwość robienia zdjęć aparatem przy użyciu smartfona) o tyle gps raczej nie będie mi potrzebny. Tak czy tak to są bajery bez których mogę się obejść
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Cze, 2017   

andrzej197111 napisał/a:
jak jest faktycznie z efektem mory zarówno przy nikonie d 5300 a jak w 750d?

We wszystkich matrycach pozbawionych filtra AA mora może wystąpić. Jeśli się jej obawiasz możesz wybrać któryś z Pentaxów - K-50 - ma filtr AA więc nie powinna wystąpić, a począwszy od K-3 i KS, K70 i KP - mają wbudowaną symulację AA którą można włączyć gdy taka obawa istnieje, albo wręcz na stałe. To głównie dla osób które nie beda robić RAW-ów ani nie chcą się bawić obróbką. Reszta woli użyć w razie potrzeby pędzla i suwaka w LR. Pomijam tu oczywiste walory samych puszek - jako że dobry prawdziwy pryzmat i 100% kadru w wizjerze , rolki i przyciski sterowania funkcjami , tryby użytkownika (takie zaprogramowane pod twoje potrzeby) oraz uszczelnienia przeciw kurzowi i wodzie mogą cię nie interesować. W tym budżecie (2 tys) jest k-50 ale bez WIFI (chyba że z kartą Eye Fi) z WIFI to KS-2, K-70, KP.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Sro 28 Cze, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andrzej197111 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 28 Cze, 2017   

wybacz ale czy ja w prośbie o radę dotyczącą wyboru aparatu napisałem coś o produktach pentaxa? Tak samo nie wspominałem o sony i kilku innych
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Cze, 2017   

Wybaczam , pisałeś o efekcie mory... :cool:
A w temacie - zapomniałem dodać - oczywiście Nikon - jednak lepsza matryca robi obrazek.

[ Dodano: Sro 28 Cze, 2017 11:45 ]
andrzej197111 napisał/a:
nie wspominałem o sony i kilku innych

Nie ma innych lustrzanek chyba że średnioformatowe. Również u sony - chyba że ktoś znajdzie dość dobrej woli żeby uznać stałe lustro i elektroniczny wyświetlacz w SLT za lustrzankę.
 
 
andrzej197111 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

kupiłem canona 750d na gwarancji chociaż zacząłem zastanawiać się nad PENTAX K-S2. Niestety ten drugi okazał się poza moim zasięgiem finansowym

Dziękuję więc za pomoc i rady
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14