Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wystawienie lornetki na ebay
Autor Wiadomość
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   Wystawienie lornetki na ebay

Cześć, czy ma ktoś jakieś doświadczenie w wystawianiu przedmiotów na ebay. Wkrótce będę wystawiał moje lornetki na sprzedaż i chciałbym najpierw zobaczyć jak to wygląda na ebayu i wystawić jedną lornetkę. Jak ustawić żeby aukcja była w € ? Jak zrobić by nie mogli licytować ludzie bez komentarzy(ocen) lub tacy co mają np. mniej niż 95% pozytywnych komentarzy? Jak zablokować żeby mi ktoś z Nigerii nie zalicytował bo nie chcę takich krajów? Ma ktoś może jakieś porady jak to wystawić żeby dotrzeć do dużej liczby potencjalnych kupujących?

[ Dodano: Czw 06 Lip, 2017 20:24 ]
Siędzę już nad tym grubo ponad 3 godziny :mad: Allegro jest znacznie bardziej przejrzyste. Wyczytałem, że aukcja może być tylko w złotówkach, jeśli chce się euro to trzeba się zarejestrować na ebay.de ale tam jest drakońska prowizja 10% + jeszcze przewalutowanie paypal na którym traci się kolejne 3-4%. To już jest zdzierstwo, wolę zostać na ebay.pl. Znalazłem też jak wykluczyć kraje z licytacji, trzeba przejść na zaawansowany formularz sprzedaży. Nadal nie wiem co zrobić by nie mogli licytować ludzie bez komentarzy(ocen) lub tacy co mają np. mniej niż 95% pozytywnych komentarzy. HELP

[ Dodano: Czw 06 Lip, 2017 21:59 ]
Dobra wystawiłem aukcję ale nie widać jej przy wyszukiwaniu, czy to dlatego że nie widzi się własnych aukcji w wyszukiwarce? Czy ma ktoś konto na ebayu brytyjskim amerykanskim lub niemieckim i może sprawdzić czy znajduje moją aukcję? Nazwa aukcji to Pentax 8x40 Wide Field 10° binoculars model 616 Fernglas Binoculares Jumelles. Nuner aukcji to 182654393591.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

widoczek, https://www.ebay.co.uk/ds...+Field+10%C2%B0
ni ma.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 06 Lip, 2017   

Widoczek, wrzuć swoje skarby do dzialu sprzedam na naszym forum to może któryś z forumowiczow coś kupi. Potem spróbuj na polskich portalach z ogloszeniami. Ebay zostaw sobie na koniec.
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Mi sie wyswietla poprawnie w UK :wink:
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Dzięki, rzeczywiście chyba zaczęło działać bo mi jakiś Chińczyk napisał pytanie :lol:
RoboBat, niegłupi pomysł, ale po prostu chciałem zobaczyć jak wygląda wystawianie aukcji na ebay.
Gdyby ktoś kiedyś potrzebował pomocy na ebay, pisać do mnie śmiało na PW. Sporo nad tym wczoraj siedziałem i chyba to w miarę ogarnąłem :wink:
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Uważaj z wysyłką , ja bym nawet tego nie wysyłał poza Europe, gdyż z doświadczenia wiem jak przesyłki niewyjasnionie giną, bedzie tylko strata dla ciebie. Ebay UK pobiera oprócz prowizji także podatek więc się z tym musisz liczyc. Paypal przewalutowanie oraz prowizje 3%
Cena minimalna też podlega prowizji.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

No tak, zablokowałem Afrykę Karaiby Oceanię prawie całą Azję, zostawiłem tylko takie cywilizowane kraje więc myślę że nie będzie problemu :neutral: a ten Chińczyk ma kilkaset komentarzy i 100% pozytywnych, jest też z dużego miasta, nie z prowincji :mrgreen:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 12 Lip, 2017   

Widoczek, a czy miałeś przypadek nieuczciwego sprzedawcy na ebay? Tym razem chodzi o zakupy i standardowo dotyczy niezgodności towaru z opisem i zatajania ukrytych wad. Akurat muszę z jednym takim się zmierzyć i nie wiem jak się do tego zabrać. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

Miałem jeden przypadek, że lornetka miała pęknięty pryzmat w środku i była "z grzybkiem". Napisałem wiadomość do sprzedającego, napisałem że lornetka niezgodna z opisem, opisałem wady i on odpisał że ok on nie jest ekspertem w lornetkach, nie ma problemu z zwrotem i żebym otworzył sprawę i napisał oficjalną prośbę o zwrot pieniędzy. Postąpiłem wg tej instrukcji https://pages.ebay.pl/help/buy/item-not-received.html Otwiera się spór na paypalu (bo rozumiem żepłaciłeś paypalem?), zaznacza się że towar niezgodny z opisem i prosi o zwrot pieniędzy. Niestety musiałem z własnej kieszeni zapłacić za odyłkę lornetki za granicę, trochę to kosztowało, więc w sumie nie wyszedłem "na zero".
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

Czyli muszę cisnąć w kierunku obniżenia ceny, żeby nie odsyłać. Jakby nie było jak jest coś nie tak to i tak masz w plecy co najmniej o wartość wysyłki zwrotnej. Też dostałem brud i grzyba w gratisie, o których nie było mowy w opisie. Sprzedawca idzie w zaparte, że sprzęt jest w pełni sprawny. Może i jest, ale jest zasyfiony. Ni jak nie jestem w stanie dobrze sfotografować tych zabrudzeń aby mu udowodnić. Jak mu wysyłam fotki to mówi, że nic na nich nie widzi i wszystko jest OK. Na razie się boksujemy i chyba mnie oleje. Zagroziłem mu, że nagatywa mu wystawię jak się nie dogadamy. Zwracać raczej nie będę bo to zawsze strata. Dam najwyżej do czyszczenie tylko nie wiem czy te przebarwienia na powłokach zejdą.
 
 
dizba 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 70
Skąd: Wwa
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

W Paypalu można chyba raz na rok zwrócić i dostać pełen zwrot pieniędzy. Na jesieni tak zwracałem i dostałem 100% moich kosztów.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

Koszty związane z odeslaniem tez ci zwrócili?
 
 
dizba 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 70
Skąd: Wwa
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

Tak. Wszystko.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 04 Maj, 2020   

Mały off-top :wink:

Co myślicie o tej aukcji? Opis skąpy i trywialny jeśli chodzi o UŻYWANĄ lornetkę, choć sprzedawca rzetelny.
Ktos ma jakieś doświadczenia z kupowaniem na tym portalu?

https://m.ebay.pl/itm/JUMELLES-DE-CHASSE-STEINER-NIGHTHUNTER-Xtreme-8X30/153825697603?hash=item23d0b9df43:g:pCsAAOSwu1JePsQe
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 05 Maj, 2020   

no wyglada niezle, co tu wiecej pisać, przyjmujesz ze dostajesz to co na zdjęciu i nic poza tym, jak masz obawy, pomimo ochrony paypal, to ja bym sprobował poprosić o jakieś nietypowe zdjecie np. od strony obiektywów, pasek, zapytać o date zakupu, gwarancje, czy widać zanieczyszczenia patrząc od obiektywu..., co wygra czy to że jesteś nakręcony i kupisz jak widać, czy na zimno wyczekasz aż dostaniesz wszystkie potwierdzenia uczciwości ... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14