Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 19 Lip, 2017
Pierwszy bezlusterkowiec - Canon M3 czy Olympus PL7 ?
Autor Wiadomość
Piotr Maj 
Początkujący
Piotr Maj


Posty: 33
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   Pierwszy bezlusterkowiec - Canon M3 czy Olympus PL7 ?

Witajcie. Stanąłem przed faktem zakupu pierwszego bezlusterkowca, gdyż jakość z mojego kompaktu ( Sony HX300 ) mnie nie zadowala. Generalnie to chyba jakość obrazu Sony w ogóle mi nie leży. Wcześniej miałem starego Canona G5 i byłem z jakości zdjęć bardzo zadowolony.

Przyszła ochota na coś lepszego, chciałbym przeznaczyć max 2500zł na aparat z obiektywem.
Fotografuję głównie swoje wycieczki czy uroczystości rodzinne.

W tej cenie nie mogę poszaleć, dlatego wyłoniłem dwa typy Canona M3 i Olympusa PL7 ( oba z kitami )

Za Canonem przemawia fakt że obraz z G5 mi się podobał, M3 ma też możliwość realnej rozbudowy systemu w przyszłości poprzez adaptację obiektywów EF-S za pomocą przejściówki.
M3 fajnie leży w dłoni, PL7 jest troszkę mały, taki na damską dłoń. M3 ma tez wiekszą matrycę APS-C zaczerpniętą z 750D. Czy to atut w stosunku do PL7 nie wiem.

Kolega z kolei bardzo namawia mnie na Olympusa. Jest posiadaczem Pentax-a K20 i PL5. Twierdzi że PL7 to dobre rozwiązanie i zdecydowanie lepszy aparat od Canona.
Czy te 4/3 mikrocala będzie miało jakis wpływ na gorszą szczegółowość zdjęcia w stosunku do APS-C? Tutaj narazie z obiektywami nie poszaleję, głównie będę fotografował kitem.

Przeglądnąłem setki zdjęć z sieci z udziałem w/w aparatów i dalej nie mam pewności który aparat bedzie dla mnie lepszy.
Tak na marginesie najbardziej podobają mi się zdjęcia z Fuji, ale to nie ten przedział finansowy :mrgreen:

Chętnie poczytam Waszych wypowiedzi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 13 Lip, 2017   

http://allegro.pl/aparat-...6887107202.html
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

Zupełnie niezła propozycja, tym bardziej, że 16-50 jest chyba najlepszym z obiektywów kitowych. W sklepach internetowych jest co najmniej z 500 zł drożej.

Serdecznie pozdrawiam,

Wojciech
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

Fuji mieści się w budżecie. Jeśli chodzi o jpg to mi też najbardziej podobają się z Fuji. Ale wybrałem inny aparat, bo walory użytkowe to inna, ale równie ważna kwestia. Życzę powodzenia w wyborze i odradzam zadawanie pytań na forach. Lepiej samemu poświęcić kilkadziesiąt godzin i trochę poczytać.
 
 
Dynax 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 61
Skąd: 100lica
Wysłany: Pon 17 Lip, 2017   

System bezlusterkowy canona jest chyba dosyć ubogi, 5 raczej ciemnych zoomów i 2 stałki. Nie śledzę tego systemu i nie wiem jakie plany rozwoju ma dalej canon.

W m4/3 masz dużo większy wybór body i obiektywów, są jasne zoomy i parę świetnych stałek, niektóre całkiem niedrogie. W canonie zapewne można ratować się obiektywami od lustrzanek z przejściówkami, ale tracisz sporo z miniaturowości systemu, a to ma być jak rozumiem zastąpienie "mobilnego" kompakta. Z tym, że jednak szukał bym czegoś z wizjerkiem (a wiec Oly EM-10 albo Panas GX-80) - poczciwy G5 miał przecież świetny wizjer optyczny......
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 17 Lip, 2017   

Popieram przedmówcę. W moim E-PM2 trochę mi jednak przeszkadza mały obraz na LCD (którego powierzchnia jest dodatkowo, źle wykorzystana). W E-PL5 było podobnie, a w następnych z tej serii chyba też tego nie poprawiono. Znacznie lepiej było w moim zasłużonym G9, ale wizjerem optycznym nie jestem w nim zachwycony.

Zakup dodatkowego wizjera VF-1 rozwiązał mi wiele problemów, ale żonglowanie na przemian dodatkową lampą błyskową, wizjerem i paroma konwerterami na obiektyw wymaga wiele cierpliwości,

Jakość obrazków z Olków m 4/3 jest całkiem dobra i na przykład przebija tą z K20D (a mam też taki aparat). Dotyczy to zarówno rozdzielczości jak i szumów. Przestarzały K20D jest mocno szumiący, co wyraźnie przeszkadza już przy ISO 800.

Ale jak można Fuji XT-10 to chyba warto.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW

[ Dodano: Sro 19 Lip, 2017 19:24 ]
PS. Przepraszam VF-2 a nie VF-1, który jest akurat optyczny.
 
 
Piotr Maj 
Początkujący
Piotr Maj


Posty: 33
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Dziękuję za sugestie. Chciałbym nabyć aparat na fakturę vat i w grę wchodzi tylko nówka.
Ten z Lombardu, niewiadomego pochodzenia nie jest wart tych 2500zł, tym bardziej ze do faktury gość doliczy jeszcze marżę. Nowy X-T10 z kitem to min. 3000zł. Musze się zastanowić. Patrząc w specyfikację i na fotki w sieci to jest to sprzęt wart tych pieniędzy.

[ Dodano: Czw 10 Sie, 2017 20:02 ]
Po namyśle i oględzinach w sklepie wybrałem jednak aparat z wizjerem - OMD M10 Mark II. Dziękuję za pomoc w wyborze aparatu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16