Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 01 Sie, 2017
Bezlusterkowiec z jasnym obiektywem
Autor Wiadomość
U437RMI 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   Bezlusterkowiec z jasnym obiektywem

Stoję przed wyborem aparatu + obiektyw i utknąłem, proszę o pomoc;
aparat dobrej jakości zgrabny, nie zależy mi na filmach, długo by tu rozpisywać ale poniżej już konkretna selekcja, gorzej z obiektywem, potrzebuję jasnego aby móc spokojnie robić zdj. w mieszkaniu, połowa pewnie przy sztucznym świetle, bez lampy, takie głownie portretowe z trochę szerszym kadrem =] zacznę od obiektywów bo to może spowodować odrzucenie konkretnego aparatu (np. sony) to co wyselekcjonowałem:

Obiektywy
-panasonic 20 1.7 1400 zł (szerokokątny)
-panasonic 25 1.7 800 zł (budżetowy)
-olympus 25 1.8 1800zł
-sony 20 2.8 1050 zł (ciemniejszy ale i znacznie tańszy, szerokokatny)
-sony 35 1.8 1800 zł (35 chyba już sporo)

najbardziej by mi odpowiadał chyba panasonic 20 1.7; mały naleśnik, szerokokatny, cena gorzka ale do przyjęcia z tym że wtedy sugeruje to aparat, niestety nie ma juz na rynku GX7 który był głownym konkurentem sonego A6000, odnośnie aparatów:

-sony a6000 2450 zł (najbardziej mi się podoba, dobre opinie, gdyby nie obiektyw nie miałbym wątpliwości)
-olympus pl-7 2050 zł (nie zachwyca mnie ale zły nie jest, dość drogi obiektyw do tych olimpusów)
-olympus pl-8 2400 zł (generalnie nie podoba mi się body ale pewnie poprawili wady 7)
-panasonic lumix GX800 2200 zł (nie miałem czasu poczytać bo wcześniej szukając aparatu odrzuciłem lumixy bo nie ma obecnie na rynku GX7, nie szukałem następcy, ten jest z tego przedziału cenowego wiec domyślam się że to on jest kolejny)
ogólnie strasznie szybko te aparaty się zmieniają

aparat wybrałbym a6000
obiektyw panasonic 20 1.7 (jasny, szeroki, cena do przełknięcia)
a komplet?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

25mm na Olympus/Panasonic = 35mm na Sony

Pole widzenia: http://www.optyczne.pl/po...=1339&add2=1073

https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/18177457

[ Dodano: Pon 24 Lip, 2017 16:10 ]


[ Dodano: Pon 24 Lip, 2017 16:13 ]
manualne (bez AF): https://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/19907125
https://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/20402151
 
 
Dynax 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 61
Skąd: 100lica
Wysłany: Sro 26 Lip, 2017   

widzę ze celujesz tylko w nowy sprzęt, a tu ceny obiektywów m4/3 sa .....hm.......zawyżone.

Ja bym ci polecił Panasonic Leica 25/1,4. To najjaśniejszy standard o akceptowalnej cenie i wielkości. Można kupić używany egzemplarz w cenie 1500-1700 zł. świetnie rysuje na pełnej dziurze. Dobry do portretu. Prze założeniu zdjęć w domu szedł bym jednak w najjaśniejsze rozwiązanie.

No i nie lubię aparatów bez wizjera, stąd peny, poza modelem F odpadają.....Tak więc albo EM-10, albo GX-80 (z nowych) z używek na pewno jeszcze GX-7
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16