Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do fotografowania miasta i kręcenia filmów
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Mora bez filtra AA na niektórych elementach - to rzecz raczej normalna chyba w każdej marce.

Nie, np. Canon potrafi wyczarować morę na filmie w aparacie wyposażonym w filtr AA. :mrgreen: Mora na filmie zależy głównie od sposobu budowania klatek filmowych. Lepsze aparaty sczytują całą matrycę i przeskalowują do docelowego rozmiaru pikselowego (czyli Full HD czy 4K), natomiast te słabsze sczytują co którąś linię z matrycy, pomijając pozostałe (nazywa się to line skipping). Przykładowo Canon 6D, choć ma filtr AA, daje na filmie obraz gorszy niż np. 5DIII właśnie przez line-skipping. Sczytywanie wybranych linii skutkuje też wyższym szumem na wyższych ustawieniach ISO. Ogólnie jakość obrazowania filmowego zawiodła mnie w 6D, biorąc pod uwagę fakt, jakie fajne zdjęcia robi. Przy ISO 800 (które na zdjęciach jest zupełnie czyste) widać na filmie już szum, elementy geometryczne (np. etykiety produktów, pismo) są lekko pociachane, właśnie jak bez filtra AA. Trochę mam nadzieję, że Wojmistrz zaraz napisze, że nie stosuję odpowiedniej obróbki przy montażu. :) Ale surowy materiał bardzo mnie zawiódł. Z tym że aparatu nie wybierałem do filmowania, ale teraz się to trochę zmienia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maciej.latallo 
Bywalec
Redaktor



Posty: 159
Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Wojmistrz napisał/a:

Film nr 1, 30p

Nr 1 to faktycznie 50i, poprawiłem.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

komor napisał/a:
Ogólnie jakość obrazowania filmowego zawiodła mnie w 6D, biorąc pod uwagę fakt, jakie fajne zdjęcia robi.


-Jak Canony sczytują co drugą (czy co trzecią?) linię, to jaka to część powierzchni pełnej klatki?
[no i jeszcze jest przycinane z dołu i z góry dla 16:9 z 3:2]

5D III też (chyba) nie ma pixel binning.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

5D III chyba ma. Cropa przy filmowaniu nie ma (w granicach pi-razy-oko jak patrzę na LCD), więc liczenie powierzchni chyba nie ma sensu? Co do pytania co ile linii, to nie wiem, ale wysokość matrycy w 6D to 3648 px, po przycięciu do 16:9 daje to 3078 px / 1080 = 2,85, więc albo co drugą, albo co trzecią. W sumie dobre pytanie. Pewnie coś uśrednia tak czy owak.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

komor, masz filmiki z morą z 6D? Na ipb czy all-i?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

All-I. Na razie pojawiło mi się to w jednym materiale, może nie tyle klasyczna mora, co nieładne pikselowanie jak przy braku AA na ostrych krawędziach (opakowania). Jak ogarnę się to wyślę Ci WeTransferem.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

5D II miał co trzecią http://www.ninofilm.net/b...l_hd_crop_zoom/

Mora w 6D https://www.google.pl/sea...9k1.wxFx9NESUYw
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

komor napisał/a:
np. Canon potrafi wyczarować morę na filmie w aparacie wyposażonym w filtr AA.

No cóż , jak widać nie tylko Pentax ma wady... :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

Oglądaliście może te filmy? Ja oglądam teraz na smartfonie z ekranem 2560x1440 i szukam tej mory. Podajcie czas gdzie ją widać na 6D.

[ Dodano: Pią 11 Sie, 2017 00:44 ]
No dobra, pooglądałem na monitorze i faktycznie miejscami jest trochę, ale to trzeba wprawnego oka by to dostrzec, bo to nie bije po gałach. To na prawdę przepaść między tym obrazem z 6D, aparatami bez AA.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 11 Sie, 2017   

Ja obejrzałem jeden z listy dcs-a i widać na nim dość wyraźnie: https://www.youtube.com/watch?v=hjd17GcVPNs

Andrzej.M. napisał/a:
No cóż , jak widać nie tylko Pentax ma wady...

Nikt nie twierdzi, że jakikolwiek sprzęt nie ma wad. A już na pewno nie Canon, cały czas psioczymy na różne jego zagrywki.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 11 Sie, 2017   

OOOooo... tu faktycznie super widać :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14