Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pon 19 Maj, 2008
Testowanie rozdzielczości matryc - ograniczenia i problemy
Autor Wiadomość
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

kasza napisał/a:
Jak narazie to Panowie Redaktorzy maja nas troszke w nosie, a przynajmniej wyglada na to, że nie są zainteresowani żadnym stekaniem.
Ja wolę czytać nowe testy, niż Wasze stękanie i chyba redaktorzy myślą w ten sam sposób :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dranio
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Czw 22 Maj, 2008   

Tylko, że testy które mimo pozorów fachowości są niewiarygodne, są psu na budę. I nieważne, czy odnoszą się do Canonów, Nikonów, Sony, Pentaxów.

Tak tytułem dygresji: Przypominają mi się moje studia i pierwsze sprawozdania z ćwiczeń z mechaniki lotu policzone Mathcadem i wydrukowane na drukarce. Na pytanie prowadzącego, skąd takie wyniki, dumny student stwierdził, że "komputer tak wyliczył". Był mniej dumny po udowodnieniu mu bezsensu zarówno wyników, jak i argumentacji i otrzymaniu adekwatnej do tego oceny.

pozdrawiam
dranio
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

mavierk napisał/a:
kasza napisał/a:
Jak narazie to Panowie Redaktorzy maja nas troszke w nosie, a przynajmniej wyglada na to, że nie są zainteresowani żadnym stekaniem.
Ja wolę czytać nowe testy


Po co? :shock: Patrz na zdjęcia testowe, zamiast czytac dziwne teksty

mavierk napisał/a:
i chyba redaktorzy myślą w ten sam sposób :)

redaktorzy to wolą chyba pisac niz czytać ;-)


dranio napisał/a:
Tylko, że testy które mimo pozorów fachowości są niewiarygodne, są psu na budę. I nieważne, czy odnoszą się do Canonów, Nikonów, Sony, Pentaxów.

Tak tytułem dygresji: Przypominają mi się moje studia i pierwsze sprawozdania z ćwiczeń z mechaniki lotu policzone Mathcadem i wydrukowane na drukarce. Na pytanie prowadzącego, skąd takie wyniki, dumny student stwierdził, że "komputer tak wyliczył".


:-)
Generalnie niektóre wykresy tutaj to tez chyba komputer robi. tak aby miały "wyraźne maksimum" :-D ROTFL.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

RB napisał/a:
Po co? :shock: Patrz na zdjęcia testowe, zamiast czytac dziwne teksty
Ale lubię czytać interpretacje, które są bądź co bądź interpretacją kogoś, kto ma styczność z większą ilością szkieł, niż ja :)

RB napisał/a:
redaktorzy to wolą chyba pisac niz czytać ;-)
jak to pisałem, to myślałem o napisaniu 'podobnie' ale widocznie mi się zjadło :D
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

mavierk napisał/a:

RB napisał/a:
redaktorzy to wolą chyba pisac niz czytać ;-)
jak to pisałem, to myślałem o napisaniu 'podobnie' ale widocznie mi się zjadło :D


A mi się zjadło "niestety" :-D

Marian napisał/a:
Każdy sposób wam się nie podoba, i nic dziwnego, bo każdy ma wady. Co pozostaje? Przedyskutować który ze złych sposobów jest najmniejszym złem, albo nic nierobić. Ja optuję za pierwszym wyjściem. Nie ograniczać się do stękania. Stękaniu niech towarzyszy wskazanie który sposób wybrać.


Marian, ja za to piniondzuff nie dostaje. Testy tutejsze (puszek) uważam za ... jak wiesz, ale aby takie nie były to niech pogłowią się autorzy a nie pospolite ruszenie czytelników :-) Twoja propozycja jest - rzekł bym - kuriozalna...
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

RB napisał/a:
Testy tutejsze (puszek) uważam za ...
Które, tzn. na jakich stronach znajdujące się, uważasz za lepsze i dlaczego?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

Marian napisał/a:
RB napisał/a:
Testy tutejsze (puszek) uważam za ...
Które, tzn. na jakich stronach znajdujące się, uważasz za lepsze i dlaczego?

Takie, gdzie nie bawia się w "naukowe ocenianie czegoś o czym nie wiemy co to jest". Gdzie - przegladnij, popatrz. Ja generalnie z testów puszek chcę się dowiedzieć o cechach (a nie o pseudoprzemyśleniach autorów na temat funkcjonalności, bo i tak wiem co mi pasuje a co nie - a nowy uzytkownik jak się przyzwyczai do Canona to i z tym sobie poradzi :-) ) i zobaczyc dobrze zrobione zdjęcia.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

RB...może pokażesz swoje dokonania foto ...na razie znamy tylko Twoje nic nie wnoszące popisy słowne...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

RB
niektórzy robią testy pokazując tylko zdjęcia i nie wiemy nawet za bardzo co z nimi sie działo od momentu nacisnięcia migawki do zamieszczenia na stronie.
"optyczni" nie wstydzą się swojego systemu testowania-nie pasuje ci -nie czytaj. powiedz sobie co chcesz i nie czytaj.
chcesz oglądac zdjęcia i na ich podstawie wyciągać oceny -fajnie-znajdź sobie stronę ze zdjęciami i rozkoszuj się nimi nie wiedząc co właściwie się dzieje wewnątrz aparatu
jakoś przedstawicielstwa firmowe nie mają oporów przed udostepnianiem "optycznym" aparatów(i nie tylko) do testów i chyba się z nimi w pewnym stopniu zgadzają bo jakegoś żądania dementi ze strony ich nie widziałem.
i ostatnia sprawa - podchodź do dyskusji w sosób merytoryczny. na pytanie o lepsze serwisy udzielasz odpowiedziedzi "przeglądnij,popatrz".
a może jeszcze nie znalazłeś takiej strony?
pokazujesz tylko swoją niska wiedze(i arogancję) w tym temacie.
ja przejrzałem parę stron i wnioski potrafie wyciągnąć. nie jestem naukowcem, tylko robię zdjęcia. mam swoje zdanie na wiele tematów, ale nie zawsze muszę je akcentować. czasami jest tak: mądry głupiemu ustępuje. i ja to w chwili obecnej robię.
nie zabiore więcej głosu w żadnej polemice na temat czegokolwiek. co najwyżej wypowiem swoją opinię.
może co bardziej zawzięci "testerzy" przeczytają te słowa i zejdą na ziemie, bo powoli widzę jak kosmos to dla nich za mało!
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

RB napisał/a:
Gdzie - przegladnij, popatrz.
Miałem nadzieję, że masz jakieś preferowane, najbardziej ci odpowiadające testy. Może i ja odniósłbym z tej informacji jakiś pożytek. Ja mam taką stronę. Jej autor testuje obiektywy Leici i Zeissa, ale nie matryce. Zatem nadal nie znam lepszej strony od Optycznych, zajmującej się rozdzielczością aparatów (żeby nie nazywać tego rozdzielczością matrycy, co wzbudza ciągle wiele zastrzeżeń).

Twoje zastrzeżenia wydaje mi się nie mają praktycznego znaczenia w przypadku testowania współczesnych Bayerowskich matryc, dlatego że ich teoretyczna, maksymalna rozdzielczość jest nadal mniejsza od rozdzielczości stosowanej w testach optyki, i kształtuje się na poziomie 40 kilku par linii na mm (oczywiście gdy obliczamy ją dzieląc ilość pikseli na wysokość obrazu przez 4 i przez wyrażoną w milimetrach wysokość matrycy).

Natomiast dla matryc Foveona już teraz możemy mieć problemy, bo jeśli maksymalna teoretyczna rozdzielczość wychodzi na poziomie 63-64 par linii na milimetr, to wydaje mi się, że są to wartości już bardzo "wyżyłowane", jak na współczesną optykę do lustrzanek.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

krisv740 napisał/a:
RB
niektórzy robią testy pokazując tylko zdjęcia i nie wiemy nawet za bardzo co z nimi sie działo od momentu nacisnięcia migawki do zamieszczenia na stronie.
"optyczni" nie wstydzą się swojego systemu testowania-nie pasuje ci -nie czytaj. powiedz sobie co chcesz i nie czytaj.

Si, aluzju paniał. Juz siedze cicho.

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 12:31 ]
heding napisał/a:
RB...może pokażesz swoje dokonania foto ...na razie znamy tylko Twoje nic nie wnoszące popisy słowne...

Robię ładne zdjęcia komina w elektrowni przy pełnym słońcu.

[ Dodano: Pon 26 Maj, 2008 12:45 ]
Marian napisał/a:

Twoje zastrzeżenia wydaje mi się nie mają praktycznego znaczenia w przypadku testowania współczesnych Bayerowskich matryc, dlatego że ich teoretyczna, maksymalna rozdzielczość jest nadal mniejsza od rozdzielczości stosowanej w testach optyki, i kształtuje się na poziomie 40 kilku par linii na mm (oczywiście gdy obliczamy ją dzieląc ilość pikseli na wysokość obrazu przez 4 i przez wyrażoną w milimetrach wysokość matrycy).


Marian, na Boga, przeciez z tego co oni tu pokazują to jest dokładnie na odwrót. A proszeni o komentarz - cicho. Nie ma tu żadnego ZMIERZONEGO (a nie teoretycznego) uzasadnienia tego, że te wszystkie wykresy to nie jest szkło. Niezależnie od odpowiedzi w nykwistach :-D
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

heding napisał/a:
RB...może pokażesz swoje dokonania foto
Proszę abyśmy nie stosowali tego typu kontrargumentacji. Jest to argument "ad personam".
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

taa...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

Marian napisał/a:
Miałem nadzieję, że masz jakieś preferowane, najbardziej ci odpowiadające testy. Może i ja odniósłbym z tej informacji jakiś pożytek. Ja mam taką stronę.


Marian, wymagasz od RB podania adresu lepszych testów, a sam nie podałeś adresu strony, o której wspominasz. :)
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pon 26 Maj, 2008   

komor napisał/a:
Marian, wymagasz od RB podania adresu lepszych testów, a sam nie podałeś adresu strony, o której wspominasz. :)
Niewielu interesuje się Leicą i dlatego nie podałem. Jest to strona Erwina Putsa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15