Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Nie 13 Gru, 2009
Sony A350 na DPreview.com-skutecznosc stabilizacji 1.3-1.6EV
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

fafniak napisał/a:
MM napisał/a:
Niektóre modele są "nie do zajechania".
WSZYSTKO jest do zajechania zapewniam cie - na kamerach pracuje praktycznie codziennie


Chyba każdy wie co w praktyce oznacza "nie do zajechania". Oznacza bardzo dużą niezawodność. Ja z kamerami pracuję kilkanaście lat, na szczęście aparaty powoli je wypierają. Choć tej termowizyjnej raczej nie wyprą :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edip 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 86
Skąd: Herby
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

chyba do takiego sprzetu warto miec dobry wzmacniacz...wiem ze to spory wowczas wydatek ale po co mi dobry odtwarzacz z super dzwiekiem jesli bede go chcial posluchac w 2.0....wystarczy wowczas pierwsza lepsza manta czy cos podobnego.dyski i filmy BL naprawde dobrze sie oglada na sprzecie HD i najlepiej fullHD a co do wyjsc...ani troche mi to nie przeszkadza ze nie ma tych starszej generacji... wieza je obsluguje...do kompa moge sobie podlaczyc jakie chce... nie widze potrzeby by robic cos w rodzaju kroku wstecz w tak nowoczesnej konstrukcji jaka jest na dzien dzisiejszy PS3 :wink:

[ Dodano: Pon 09 Cze, 2008 00:30 ]
MichalP napisał/a:
Owszem zgodzę się, że PS3 to konsolowa potega, ale jako odtwarzacz już niekoniecznie

ja nie pisalem ze to potega jako odtwarzacz:) jest to funkcja przy okazji!to jest przede wszystkim KONSOLA i sluzy do grania :)
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

MM napisał/a:
Ja z kamerami pracuję kilkanaście lat, na szczęście aparaty powoli je wypierają
- ale o czym ty piszesz? :shock: Twierdzisz ze aparaty wypra kamery telewizyjne???? :mrgreen: Niby jakim cudem?
(chyba ze chodzi ci o to ze aparaty staja sie dla ciebie coraz czestszym narzedziem w przeciwienstwie do kamery)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

Fafniak, odnośnie kamer mam oczywiście na względzie swoją zawodową działkę. Nie wyprą tylko tych kamer które na kamery nie wyglądają :wink:
 
 
Dax
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   Re: Sony A350 na DPreview.com-skutecznosc stabilizacji 1.3-1

P_M_ napisał/a:

Oni natomiast o stabilizacji w a350 napisali "Super Steady Shot pozwala na utrzymanie z ręki czasów rzędu 1/15, 1/10 s przy ekwiwalencie ogniskowej wynoszącym 150 mm". Wyglada niezle...


Nie wiem czy 200, 300 i 350 mają taką samą stabilizację, ale mogę potwierdzić, że z lekkim szkłem 1/10 czy 1/8 można spokojnie utrzymać. z 1300gramową sigmą 135-400 udawało mi się utrzymać tak do 1/30 przy 400mm (ale ta ogniskowa i tak była niezbyt użyteczna).

Co prawda muszę dodać, że mam na tyle spokojne dłonie, że kompaktem DSC-S85 bez problemu trzymałem także zdjęcia 0,8s, a jak się mocno uparłem to i dłuższe.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

Dax napisał/a:
z 1300gramową sigmą 135-400 udawało mi się utrzymać tak do 1/30 przy 400mm
Jedno zdjęcie na 100 ? :wink: A tak poważniej i z ciekawości, masz jakieś przykładowe zdjęcie z takimi parametrami ?
 
 
Dax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

myślę, że jakieś 50%
dwa na szybko:
http://dax.e12.pl/DSC03347.JPG
http://dax.e12.pl/DSC03348.JPG
Nie są idealne, ale podobne jakością do innych robionych w lepszych warunkach z krótszymi czasami tym szkłem na 400mm
Ta jarzębina jest jeszcze na 2 innych zdjęciach (inne przysłony) i 1/25 troszkę poruszona, a 1/50 bardzo poruszona.

Znalazłem jeszcze sekwencję testową gdzie są czasy 1/10 1/25 1/30 (ogniskowa 300mm) i nie pamiętam czy te były ze statywu czy nie - ujęcia następują po sobie i różnią się przesunięciami kadru za bardzo jak na statyw, ale z drugiej strony każde jedno jest ostre (uprzedzam purystów: jak na standardy moich testów)... a nie pamiętam... nie mam też już tego szkła aby powtórzyć test.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

Kolego Dax Zartujesz z nas sobie. Przecież to pierwsze zdjęcie jest całe nieostre - poruszone. A drugiego nie ma wcale, ale jak ma być takie jak pierwsze to daruj sobie pokazywania go.
 
 
Dax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

Żartem była jakość obrazu tej sigmy przy 400mm. Lepszych zdjęć nie było nawet ze statywu. Cieszę się tylko, że najpierw to szkło wypożyczyłem, a nie kupiłem...
Jutro wrzucę gdzieś te zdjęcia z mniejszej ogniskowej.

BTW nie zaliczam tego zdjęcia do poruszonych, ale nieostrych (można tak rozróżniać?).
ale ja się pewnie nie znam.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

Nie chciałbym oglądać zdjeć, które zaliczasz do poruszonych... :razz:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

Zdjecie jest fatalne. I mam pewne watpliwosci czy jest to tylko wina szkla. Przy czasie 1/25s na 400mm stabilizacja nie da rady.
 
 
Dax
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

no dobra... popowiększałem sobie i zdjecie jest fatalne, przejrzałem też resztę i faktycznie z terenu nie mam do publikacji lepszych zdjęć o takich czasach - generalnie jest ich tylko kilka sztuk na kilkaset zrobionych, a trzymam wszystkie testy.

znalazlem za to kilkanaście z wieczornego testowania 4setki w domu.
ponieważ jest tego sporo bajtów (trzeba zobaczyć całe sekwencje żeby uwierzyć że to nie ze statywu) to muszę znaleźć inne sieciowe składowisko bo poprzednia lokalizacja nie lubi przyjmować dużych plików.

[ Dodano: Wto 22 Lip, 2008 15:59 ]
Dla odważnych przygotowałem 55 zdjęć, które pokazują maksymalne możliwości stabilizacji zestawu a200+sigma135400+Dax (wybrałem te robione bez statywu i te na które dostałem zgodę "obiektów" - to znaczy na część nie dostałem).

Ponieważ wiekszość jest zaszumionych (jak to sony w kiepskim oświetleniu...) i poruszonych (bo to tylko SSS z długa lufą...) to nie będę podawał linku tutaj, tylko na priva wyślę zainteresowanym (masochistom). Bo większość i tak bedzie oglądała je z obrzydzeniem więc po co?


:razz: Może uda się zniechęcić inkwizycję... :wink:
 
 
Fitness Planet 
Bywalec
Michał Wrocław



Posty: 114
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Witam po urlopie zdjęcie z 400konnej motorówki 75 km/h na stojaka robione :mrgreen:

to jeśli mowa o stabilizacji :wink:

[ Dodano: Czw 07 Sie, 2008 21:25 ]
A jedną ręką sie trzymałem ,było strasznie szybko :shock:

[ Dodano: Czw 07 Sie, 2008 21:35 ]
to przy 40 km/h moto4
ps: polecam ten osrodek jest super

moto4- kopia.jpg
Plik ściągnięto 4301 raz(y) 518,51 KB

moto2 - kopia.jpg
Plik ściągnięto 4305 raz(y) 409,93 KB

moto1 - kopia.jpg
Plik ściągnięto 4287 raz(y) 419,46 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

A jakie były czasy ekspozycji? Bo widzę otwartą przestrzeń, pełne słońce i krótką ogniskową. Myślę, że takie same fotki zrobiłby aparat bez stabilizacji...
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   

Fitness Planet, a jak się nazywała ta łajba?

Mam zdjęcia z bardzo podobnej jednostki, z Zalewu Szczecińskiego i z Bałtyku, skakanie na falach, wiatr 5-tka. Pogoda podobna, szara przyciemniająca połówka na obiektywie. Żaden stabilizator tu nie potrzebny ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 20