Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problem? z D300
Autor Wiadomość
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   Problem? z D300

Jezeli ten watek juz sie pojawial wczesniej to sorry za zamieszanie i prosze o linka, ja natomiast nie zanalazlem...
Kupilem D300 do ktorego wlozylem 8GB Extreme III 30mb/s.
Licznik pokazywal ponad 1000 zdjec (1.0k). Rozmiar L, jakosc FINE, jpg
Zrobilem okolo 600 zdjec. Zdjęcia zrzucilem na kompa (z aparatu, nie przez czytnik).
Zrobilem formatowanie karty i licznik pokazywal 750 zdjec. To o ponad 250 mniej niz wtedy kiedy karte wlozylem pierwszy raz! Pomyslalem, ze to problem karty i wymienilem na nowa. To samo...
Ustawienia zdjec te same. "L", "FINE", jpg...
Co moze byc nie tak? Czyzbym pominal jakas blachostke? Czy moze czegos nie doczytalem? Jezeli ktos dysponuje jakas wiedza na ten temat, prosze o pomoc, bede wdzieczny;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Ruslan, przepraszam, ale czy aparat cos nie tak dziala? Jest jakis problem?
A karte gdzie formatowales?
 
 
flash 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 47
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Nie wiem w jaki sposób formatowałeś kartę...
Jeśli robiłeś to przez komputer to spróbuj przez menu aparatu. Jeśli robiłeś to z poziomu softu aparatu to spróbuj przez komp. Może pomoże ale głowy nie daję.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

a jaka jest wielkość pliku wg. producenta przy takim ustawieniu?
jakie pliki otrzymałeś-srednio?(wielkość)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Karte formatuje sie w aparacie.
 
 
flash 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 47
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Powinno się:wink:
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Aparat działa znakomicie. Jedyne co mnie niepokoi to ten licznik zdjec ktory wskazuje zle dane. Karte formatowalem w aparacie, zawsze tak robie. Jedno zdjecie zajmuje srednio 5 mb +- 1 mb. Bylem w skepie - MM, ale sprzedawcy to... nic nie pomogli, nic nie wiedzieli.
Moze warto ta sama karte wlozyc do innego D300 i sprawdzic co tam wykaze?
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

wrzuć kartę w czytnik i sprawdź pojemność - wielkość
sprawdź czy nie masz utworzonych dwóch folderów/jeden np.ukryty
spr. jaki masz format plików fat16/fat32
jeśli fat 16 to po ptokach
trzeba zmienić na fat 32 bo nie będziesz miał pełnej pojemności karty
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Ja mam Sandiska Extreme IV 4GB formatowanego w aparacie

i przy ustawieniu

L Basic - 1,4k, L Norm - 737, L Fine - 370, L TIFF - 106, RAW (12-bit) - 197

A sprawdź sobie instrukcję obsługi - strona 402

i tam masz orientacyjną ilość zdjęć dla karty 2GB (wystarczy pomnożyć x4)

RAW 12-bit 98 (zgadza się z moimi 4GB), L TIFF 52 (również się zgadza)

Przy JPEGach masz dwie strategie

PRIORYTET WIELKOŚCI (dopasowująca wielkość zdjęcia do tego co na nim jest)

L Fine 276 (u mnie 554 więc OK)
L Norm 548 (u mnie 1,0k więc również OK)
L Basic 1000 (u mnie 2,1k więc też OK)

druga OPTYMALNA JAKOŚĆ (zdjęcia mają tę samą wielkość niezależnie od tego co na nim jest)

i tu są właśnie wartości, które podałem na początku postu i pewnie zmieniłeś ten tryb (popatrz zakładka MENU FOTOGRAFOWANIA - Kompresja JPEG

Jasne?

P.S. Z tego co widać aparat nie wykorzystuje całej karty - wystarczy spojrzeć na TIFF 106 zdjęć * 36,5MB = 3869MB ale JPEG L 554 zdjęć * 5,8MB = 3213MB

Powiem jedno - wali mnie to :mrgreen: Jest zgodnie z instrukcją, może aparat jest aż taki hecny i wie co robi.
Ostatnio zmieniony przez MichalP Pon 16 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

MichalP, Ruslan,
jest różnica pomiędzy kartą 4 i 8 giga
pierwsza jest fat16 druga fat32
czy na pewno nie ma ustawienia w aparacie rozszerzenia plików i zastosowania karty fat32?
sprawdźcie obaj :mrgreen:
 
 
cichy70
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

u mnie na jp-gu L fine licznik na ExtremIII 8GB pokazuje 733 szt- priorytet jakosci:) raw 14BIT 303 szt - na drugiej karcie mam identycznie
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Drogi Kolego, a przy jakim ISO pokazywał te wyniki na karcie? Bo przy takim samym formacie robionego zdjęcia włączona wartość ISO baaardzo determinuje ilość przewidywanych zdjęć.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

No akurat tu z kolegą się nie zgodzę - nie zauważyłem aby aparat wskazywał inną ilość zdjęć po zmianie ISO. Być może w trakcie robienia zdjęć aparat bierze poprawkę, jeśli pliki są większe, ale aby to sprawdzić to trzeba by wiele niepotrzebnych prób przeprowadzić.

A co do tego "wolnego" miejsca to podejrzewam, że aparat zostawia sobie trochę miejsca np na potencjalne większe pliki. Zastanawiam się co się dzieje gdy licznik dojdzie do zera a na karcie zostanie miejce :shock:

@kris - prześlij mi linka wskazującego na przynależność do FAT16/FAT32 przez karty 4/8 GB
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Panowie, przyszlo na mnie to czego sie obawialem!:) Wszystko jest ok tylko ja nie mysle! Zamiast wpadac w panike powinienem wygodnie wywalic sie w fotelu i spokojnie pomyslec...
Otoz porownujac to co jest napisane o ilosci i wielkosci zdjec w instrukcji BARDZO LATWO (szkoda ze tak pozno;)) mozna bylo zauwazyc ze ilosc tiff-ow sie zgadza idealnie.
Nie pasowaly tylko jpegi. Trzeba bylo tylko odwiedzic KOMRESJA JPEG! Coz, Polak madry po szkodzie... ale tez nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo:) Dzieki tej akcji dowiedzialem sie naprawde wielu rzeczy!

MichalP - bardzo podoba mi sie Twoje poczucie humoru! Tak trzymac!:) Ja, ze wzgledu na to, ze "nowy" calkiem, staram sie zachowywac kulturalnie i nie uzywac takich "wulgaryzmow" jak Ty :wink: :wink: :wink:
Ostatnio zmieniony przez skasowany Pon 16 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

No dobrze odwołuję "wulgaryzm" - można czytać - nie obchodzi mnie to w ogóle :mrgreen: Ale zauważ że nie odniosłem się wulgarnie do Twojej szanownej osoby tylko do sytuacji. Pozdrawiam. Czekamy na dalsze hecne pytania na które z przyjemnością odpowiemy.
Ostatnio zmieniony przez MichalP Pon 16 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14