Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problem? z D300
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

MichalP napisał/a:
No akurat tu z kolegą się nie zgodzę - nie zauważyłem aby aparat wskazywał inną ilość zdjęć po zmianie ISO.


W Canonie pokazuje to natychmiast i jest to taka "oczywista oczywistość". Zdjęcie na wyższym ISO zżera więcej pamięci. Na D300 w tej chwili nie sprawdzę bo w robocie go zostawiłem.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

W moim starutkim Nikonie d50 również nie wykazuje zmian w ilości przy zmianie ISO, dopiero po zrobieniu fotek reguluje stan na podstawie tego co już ma na karcie.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

MM napisał/a:
MichalP napisał/a:
No akurat tu z kolegą się nie zgodzę - nie zauważyłem aby aparat wskazywał inną ilość zdjęć po zmianie ISO.


W Canonie pokazuje to natychmiast i jest to taka "oczywista oczywistość". Zdjęcie na wyższym ISO zżera więcej pamięci. Na D300 w tej chwili nie sprawdzę bo w robocie go zostawiłem.


Nie musisz - sprawdziłem przed chwilą :mrgreen: Pewnie jest tak jak Jesienny pisze, że aparat dokonuje korekt w trakcie pstrykania.
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

MichalP napisał/a:
Pewnie jest tak jak Jesienny pisze, że aparat dokonuje korekt w trakcie pstrykania

Aparat zawsze dokonuje korekcji po kazdym zrobionym zdjeciu jak kazdy procesor ale to moze byc korekcja w granicach pojemnosci tego zrobionego zdjecia,
roznic pojemnosci pomiedzy poszczegolnymi zdjeciami i rozklada to na srednia zmieniajac ja minimalnie np z 988 np na 978 a nie z 1000 na 750.
To jest jakis problem tylko nie wiem jaki, nigdy takiego czegos nie widzialem w zadnym aparacie do tej pory.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

Allan napisał/a:
MichalP napisał/a:
Pewnie jest tak jak Jesienny pisze, że aparat dokonuje korekt w trakcie pstrykania

Aparat zawsze dokonuje korekcji po kazdym zrobionym zdjeciu jak kazdy procesor ale to moze byc korekcja w granicach pojemnosci tego zrobionego zdjecia,
roznic pojemnosci pomiedzy poszczegolnymi zdjeciami i rozklada to na srednia zmieniajac ja minimalnie np z 988 np na 978 a nie z 1000 na 750.
To jest jakis problem tylko nie wiem jaki, nigdy takiego czegos nie widzialem w zadnym aparacie do tej pory.

Nie ma problemu, tylko kolega zmienił rodzaj zapisywania JPEG.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

MichalP,
a ja właśnie straciłem godzinę na poszukiwania wątku o systemach fat na kartach
nie znalazłem, ale teraz cuś mi się zdaje , że zapis fat32 jest od 16G w górę. będę mógł to sprawdzić empirycznie za dwa tygodnie
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

A właśnie nie jestem tego pewien :razz: http://www.dpreview.com/n...2biggestcfs.asp
Limit FAT16/FAT32 2GB

Pretec 6 GB CF Type II FAT32 23 g 5888 MiB
Lexar 40x 4 GB CF Type II FAT32 13 g 3924 MiB
SanDisk Ultra II 1 GB CF Type I FAT16 / FAT32 11 g 976 MiB
IBM Microdrive 1 GB CF Type II FAT16 / FAT32 15 g 1024 MiB


The FAT16 filesystem is limited to a maximum capacity of 2 GB, thus any card over 2 GB must be formatted to use the FAT32 filesystem. This obviously means that the camera must also support FAT32, most digital SLR's do as well as some consumer cameras (see our list at the end of this article).
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

MichalP,
wejdź na stronę sandisk i zobacz jakie herezje tam są. wg. producenta nie ma jeszcze karty 16G :mrgreen:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

krisv740 napisał/a:
MichalP,
wejdź na stronę sandisk i zobacz jakie herezje tam są. wg. producenta nie ma jeszcze karty 16G :mrgreen:

a link, bo niespecjalnie wiem czego szukać :idea: bo znalazłem 16GB wśród extreme III
http://www.sandisk.pl/Pro...Flash_16GB.aspx
Ostatnio zmieniony przez MichalP Pon 16 Cze, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

chwilkę :mrgreen:

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 23:00 ]
MichalP,
http://www.sandisk.com/Pr...mpactFlash.aspx
brak 16G :sad:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

krisv740 napisał/a:
chwilkę :mrgreen:

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 23:00 ]
MichalP,
http://www.sandisk.com/Pr...mpactFlash.aspx
brak 16G :sad:

fakt wśród exIV nie ma, również na skąpcu nie znalazłem, ale III jest http://www.skapiec.pl/sit...9_0_0_0_0_0_0_0
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008   

ale to jest strona producenta :shock:
a ja na własne oczy widziałem IV 16G :cool:

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 23:06 ]
oj chyba bedę szczekać :oops: III 16G

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 23:06 ]
ale nie jestem pewien :roll:
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Robiac zdjecia w jpegach stan licznika bedzie sie na bierzaco uaktualnial. Jpeg jest formatem stratnym, tzn kompresja nie jest odgornie zdeterminowana, nawet pomimo tego ze "ustawimy" jakosc. W skorcie (i uproszczeniu) dziala to tak: podobne elementy obrazu, np powierzchnie o jednym (a tak naprawde wielu zblizonych) odcieniu i jasnosci sa usredniane i traktowane jako 1 obiekt dzieki czemu oszczedza sie miejsce. Wykorzystywany jest w tym procesie fakt, ze ludzkie oko wielu takich zabiegow nie dostrzeze, a czasami nawet samo siebie oszuka i cos sobie dolozy albo wygladzi. Polecam np sfotografowanie bialej gladkiej sciany i sprawdzenie ile takie zdjecie zajmuje. Albo blekitnego nieba... Wiaze sie z tym najwieksza wada tego formatu - czesc informacji jest bezpowrotnie tracona (dlatego z zasady go nie uzywam:) Tak samo dziala mp3, DivX itd...

W praktyce wyglada to tak ze aparat zaklada, ze jpegi beda bardzo "skomplikowane" a wiec o duzej wielkosci (ok 5-6MB z 10mpix) i tak podaje pojemnosc karty (np dla 4GB bodajrze 530 zdjec). Zazwyczaj zostaje spory "zapas" (niebo, woda, cienie zajmuja malo miejsca) i zdjecia zajmuja 3,5-5MB, a wiec miesci sie ich swobodnie ponad 600, przy czym licznik aparatu nie przechodzi na "-" a po prostu na bierzaco przelicza dostepne na karcie miejsce.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Ale to właśnie dlatego w d300 (i być może w innych Nikonach) są dwa sposoby zapisu JPEG. Priorytet jakości - wszystkie zdjęcia mają mniej więcej taką samą wielkość niezależnie od skomplikowania obrazu oraz drugi w którym wielkość JPEGa zależy od skomplikowania obrazu.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   Re: Problem? z D300

Ruslan napisał/a:

Licznik pokazywal ponad 1000 zdjec ... Zrobilem formatowanie karty i licznik pokazywal 750 zdjec.


Wydaje mi się, że wszystko jest ok. Sprawdziłem swoje różne zdjęcia; przy jpg fine L rozrzut wielkości plików jest od 3,6 do ponad 7 MB.
Może aparat pokazuje pozostałą ilość, biorąc pod uwagę wielkość ostatniego [lub średnią z x ostatnich] wielkości plików.
Na Twoim miejscu nie przejmowałbym się tym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14