Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
stałka czy zoom?
Autor Wiadomość
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   stałka czy zoom?

Sprzedaję 450D z kitem i kupuję 40D do którego potrzebuję obiektywu. Zastanawiam się co będzie lepszym wyborem c 50/1.4 , C 28 /f1.8 C 35/ f 2.0 C 85 /1.8 lub zoomy Tamron 17-50 Sigma 17-70 macro Sigma 24-70 EX DG /f2.8 macro .

Wyjeżdżam na urlop do hiszpani i muszę brać pod uwagę to ,że będę miał do dyspozycji tylko C 100-400L i to właśnie szkło. Dlatego stałka 85 /1.8 to chyba nie byłby najlepszy wybór.

Musze pokryć w miarę niższy zakres dlatego nie mogę się zdecydować bo te stałki są bardzo kuszące szczególnie 28/1.8.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

ja stawiałbym na zoom 17-50/70
stałki jak najbardziej ale później -no chyba że wybierzesz zooma noznego to wtedy 28mm
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

no typowo 17-50 bo najszersza :)
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

No to w takim razie chyba zostanę przy pierwszej myśli i sprawdzonego i polecanego Tamiego kupię. Kwestia teraz tylko dobrego egzemplarza żeby FF i BF radości z nowego zakupu mi nie zepsuło :razz:

[ Dodano: Wto 17 Cze, 2008 17:40 ]
Jeszcze takie pytanko? Czy w cenie do 2 tysięcy złotych znajdzie się jakiś zamiennik kita ze średnicą 77 mm ?? Z tego co wynalazłem to tokina 16-50 jest ale chyba nie jest to najlepsze szkło??
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

tamron 17-50 bedzie ok.

Potrzebujesz czegos do pejzaży.

85 1.8 jest bomba. Ale nada sie do fotografowania Hiszpanek :mrgreen:

A co potem ?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Wystarczy kupić za grosze przejściówkę z 77mm na 67mm.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008   

Smola napisał/a:
85 1.8 jest bomba. Ale nada sie do fotografowania Hiszpanek :mrgreen:


Do fotografowania Hiszpanek to tylko 100-400 L bo jadę z dziewczyną :razz:

Zdecydowałem sie na T 17-50 . Dzięki MM za rade bo fatycznie przejściówka załatwi sprawę i będę miał polarka na 17-50 też ,a to w Hiszpani bardziej sie przyda chyba niż na L-ce :wink:
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Polar przyda się i na 100-400 do niwelowania światła odbitego od nasmarowanych oliwką brązowawych ciałach Hiszpanek - szczególnie na plaży lecz tak z uwagi na sposób zoomowania musisz uważać na piasek :razz:
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Wiem właśnie a nie chciałbym żeby mi coś zassał . Będę na pewno uważał :wink:
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

Z tego co widziałem po powrocie z Grecji i wiem to raczej w Hiszpanii piasek na plaży nie grozi bo tam raczej są drobne/większe kamyki na plaży ale na pewno fajnie jest :mrgreen: szczególnie we dwoje :wink: .
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sro 18 Cze, 2008   

No to super :) będzie fajnie na pewno i zdjęcia pewnie też nie złe :razz: Ten Tamron to fajne szkło .Trzeba tylko FF i BF się wystrzegać :smile:
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Ja kupiłem swojego w ciemno przez neta i nie mam problemów albo ich nie zauważam :P
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

No ja przy 450D też nie zauważyłem żadnych problemów . Ale trudno jest znaleźć FF lub BF jak się nie miało z tym wcześniej do czynienia. No chyba ,że to jakiś wybitny FF lub BF jest.Tak po dwóch tygodniach jak mniej więcej zacząłem się orientować w temacie wiedziałem ,że nie mam problemów z FF i BF . Przynajmniej na skale zauważalną przy dużych powiększeniach.

btw. Przy pierwszych zdjęciach zrobionych przy stosunkowo długich czasach miałem lecieć to serwisu bo zdjęcia zamazane :razz: Zdjęcia najzwyczajniej poruszone ale dla typowego początkującego amatora takir rozmazanie to równie dobrze może być FF albo BF :smile:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Tak po prawdzie ta Tokina (16-50) nie jest taka najgorsza (z wyjątkiem CA)

Sam myślałem trochę o niej, albo o 12-24 f4
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Z domu mnie chyba wyrzucą ... od Tamrona 17-50 do 16-35L daleka droga a ja ją przebyłem w jeden dzień w myślach. Też tak macie? :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14