Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 19 Cze, 2008
jaki 18-200 ? wybór systemu.
Autor Wiadomość
ghotan 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   jaki 18-200 ? wybór systemu.

Jako że jest to mój pierwszy post tutaj, chciałem się przywitać gorąco.
Zastanawiam się nad wyborem lustrzanki cyfrowej, i jako jedno z kryteriów jest wyposażenie jej w obiektyw uniwersalny ekv. 28-200 (250). Wiadomo, że nic uniwersalnego nie ma i zabawa z lustrzankami polega na kilku obiektywach. I takie też zamierzam później kupić ( 2 manualne stałki). Ten obiektyw będzie potrzebny podczas aktywnego zwiedzania i wszędzie tam gdzie nie ma czasu i sposobności na zabawę z optyką. Camery jakie mnie interesują, także cenowo.

Olympus E520. zdecydowany lider. Obiektywy zuiko fajnie wykonane, konkretny pierścień ostrości. Tryb pozwalający na korekcję manuajną ostrości w trybie autofokusa. Nie wiem czy jest to w innych lustrzankach AF+MF. Nie ma takiego obiektywu, a i ceny konkretne.
najbliższy to Olympus 18-180mm f/3.5-6.3 Zuiko do E Series DSLR, ale brak kąta 28.

Canon 450D. obiektywy pewnie sigmy ze stabilizacją 18-200, 18-125 . Nic o nich nie wiem.

Pentax K20D, ale kasy na obiektyw mie starczy :) )

Uległem szaleństwu LiveView (czasami się przydaje) ale biorę też nikona D80 pod uwagę.
I nie wiem czy zamiast tego uniwersalnego obiektywu nie kupić.... jakiegoś kompakta(np Pana. FZ18) I jakieś stałki do D80.

Co sądzicie o tym wszystkim??
może jednak dla takich wycieczek w 90% wystarczy mi E520 + ED 12-60mm 1:2.8-4.0
SWD .
Piszcie co sądzicie. czekam na dobre rady.
Ostatnio zmieniony przez ghotan Czw 19 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

ghotan napisał/a:
Camery jakie mnie interesują, także cenowo.

Masz chyba namysli aparaty fotograficzne, a nie kamery. Tu byc forum polskie, wiec Twoja mowic po polski :evil: i nie robic takie straszne mnostwo wiele blad ortograficzny :evil:

Czemu upierasz sie na obiektyw 18-200? Lepsza jakosc oraz zakres daje duecik obiektywow niz jeden mega zoom.
 
 
ghotan 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Szybciej odpisujesz niż czytasz, do jakości obrazu będą stałki, a do archiwzowania
" uniwersalny". że dueci, tercecik i tak dalej to każdy wie, więc nic nie pomogłeś. Też nie lubię słów typu presing i inne bzdury. a ze słowem camera spotkałem się czytając polskie książki o fotografii gdy miałeś 2 lata, więc nie przesadzaj.
 
 
timi1970 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 182
Skąd: Poznań/Przybyszewo
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

ghotan, jak chcesz coś uniwersalnego z dużym zoom'em na wycieczki to pomyśl lepiej nad kompaktem np. Canon 5IS, Panasonic FZ18 lub Nikon Coolpix P80, a lustrznkę kup jako drugi aparat.
Ostatnio zmieniony przez timi1970 Czw 19 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Pewnie pisali o camera obscura :) Jeśli to była polska książka, to na pewno nie odmieniali tego jak Ty czyli camery... A o ortografii zawsze warto pamiętać. O szacunku do innych forumowiczów też. Tym bardziej jeśli oczekuje się rad od nich.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Spróbuję ponownie skierować dyskusję w stronę meritum:
Jeśli rozważasz Nikona D80 (moim zdaniem świetny aparat) to ja bym się zastanowił właśnie na Nikkorem 18-200 VR. Tutaj jest jego teścik:
http://www.optyczne.pl/69...F-ED_Wstęp.html

Sam co prawda jestem ze stajni Canona, ale jeśli chodzi o uniwersalne szkło, które zapewni I szeroki kąt I przywoite tele... ...to oficjalny Canon nie ma wiele do zaoferowania. Rozumiem że chodzi o matrycę ASP-C a nie pełną klatkę, więc szeroki kąt będzie tym trudniejszy do osiągnięcia.
U Canona niezłe jest to cacko:
http://www.optyczne.pl/46..._obiektywu.html
Ale z tego co wiem jest droższe od Nikkora. No i nie ma szerokiego kąta na ASP-C.
Jeśli zaś chodzi o obiektywy innych firm, to choć Sigma ma tu parę ciekawych propozycji jest dla mnie bardzo zniechęcająca współpraca tych obiektywów z korpusami Canona. Wolę kupić obiektyw Canona do Canona, Nikkora do Nikona i mieć coś na kształt pewności (bo nie 100% pewność) że będzie ok. A przynajmniej bez strasznych niespodzianek.

W każdym razie Nikon D80 i Nikkorem 18-200 VR to fajny zestaw, który daje wiele swobody i możliwości.

[ Dodano: Czw 19 Cze, 2008 13:30 ]
Ach, i jeszcze jedno. Obiektywy Canona z pierścieniowym silnikiem USM (większość USMów) umożliwiają manualne ostrzenie w trybie AF. Nazywa się to chyba full-time focusing.
 
 
StreetMyHome 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   

Do Canona tylko Tamron, te obiektywy lepiej współpracują z Canonem niż Sigmy, spotkałem się już z takim stwierdzeniem że Sigmy dobrze współgrają z Nikonem.
Choć sam jestem za kupowaniem firmowych szkieł.
Szeroki kąt na ASP-C.....trudna sprawa, na razie proponowałbym zakupienie jakiegoś
spacer-zooma ale nic konkretnego nie polecę z powodu braku wyboru systemu.
Oly. jest fajny bo ma stabilizację w korpusie, co do reszty jego parametrów to nie wiem.
Za canonem przemawiają stałki....
 
 
ghotan 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   

Dzięki Baku za lekturkę o nikonie. Znalazłem tam potwierdzenie użytkowników chwalących uniwersalność w pewnych przypadkach, a sam sądzę że takich przypadków w moim amatorskim fotografowaniu jest (będzie?) 75%. Minusem dla mnie jest ten kiepski pierścień
ostrości podobnie jak w kitach, ale tutaj może konstrukcja tego wymaga. Pewnie nie można korygować ostrości manualnie w trybie autofokusa w nikonie, bo same obiektywy mają wybór MF/AF? Coś takiego mają obiektywy zuiko, gdzie ten tryb jest wybierany w body.
A sam pierścień jest poprawny (co prawda nie ma takiego oporu jak mauale, i ograniczników). Więc biją jakością kity nikona i canona.
StreetMyHome, czy w tym canonie 450D wizierek nie jest za mały?
Porównywałem 400D do Oly E510 i oly. faktycznie za mały ten wizjer ma.
A pytam, bo widzę ze specyfikacji, że w 450D jest bliżej E510.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16