Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka VORTEX DIAMONDBACK
Autor Wiadomość
kogi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   Lornetka VORTEX DIAMONDBACK

Witam,
Śledzę forum od jakiegoś czasu i po przeczytaniu wielu tematów postanowiłem zamówić lornetkę VORTEX DIAMONDBACK 10x42 budżecie 1000 zł.
Lornetkę zamówiłem prosto u dystrybutora i dostałem na drugi dzień. Niestety okazało się, że ma otarcia na obudowie i paprochy w środku, jeden na szkle. Sprawę zgłosiłem do sklepu i bez problemu dostałem kolejną lornetkę. Tym razem na obudowie są tylko jakieś minimalne otarcia, ale w środku na jednym szkle plamka jest jeszcze większa niż poprzednio. Nie zauważam tego podczas patrzenia. Czy takie rzeczy są w tego typu lornetkach normalne?
Zaznaczę, że obydwie lornetki były oryginalnie zapakowane i nie wyglądało, żeby ktoś kiedykolwiek je wyjmował.

IMG_7457.jpeg
Plik ściągnięto 1811 raz(y) 57,7 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

kogi, nie są normalne takie rzeczy. Szkła mają być bez plamek i zabrudzeń. Wymień ją, ale poproś aby sprzedający sprawdził sam przed wysłaniem, czy wszystko jest w porządku. Może to być jakaś partia z wadami, która trafiła do Polski :?: , dlatego ceny nagle poszły w dół :wink: .
 
 
kogi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

A jeśli nie widać tego podczas patrzenia to w przyszłości może się pogorszyć?
Naprawdę zastanawiam się czy jest sens wymieniać jak dostanę kolejną sztukę z taką albo inną wadą
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

kogi, napisałem Ci abyś poprosił sprzedającego, o sprawdzenie lornetki przed wysyłką, jeżeli nie będzie chciał to zwrot pieniędzy i kup tam gdzie nie będzie problemu. Swoją drogą to gdzie kupiłeś tą lornetkę? u jakiego dystrybutora.
Co do tej plamki, to nie wiadomo co to jest i z jakiego powodu, a jak się pogorszy to będziesz się bujał z reklamacjami ? Odpuść i załatw tak jak Ci piszę.
 
 
kogi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

Jest tylko chyba jeden dystrybutor na Polskę - kolba
Z pierwszą wymianą nie było problemu, ale nie sądziłem że znowu dostanę sztukę z taką wadą. Trochę głupio już pisać mi o kolejną wymianę.
Wydaje mi się, że jest tam mały pyłek na szkle w środku i dlatego jest to tak widoczne.
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 207
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

kogi, głupio Ci? :roll: To im powinno być głupio z powodu dwukrotnego przysłania Ci felernego egzemplarza. Nie przejmuj się niczym tylko odsyłaj. Płacisz to i wymagaj. :-)
 
 
kogi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

Póki co na sklep nie mogę narzekać, bo pierwszą sztukę wymienili od ręki.
Boje się ze skoro w drugiej jest podobnie, a nawet trochę gorzej to te lornetki tak po prostu mają i każda kolejna będzie podobna.
Sam nie wiem co o tym myśleć zwłaszcza ze paprochy mogą występować podobno w tego typu lornetkach.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 259
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

:evil: :grin:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

kogi, gdzie Ty żyjesz :roll: , że masz takie podejście do zakupu czegoś, co kosztuje nie 100 ale 1000 zł i co ma wadę wynikającą z niedoróbki producenta a nie, że tak ma być. Tym sposobem popierasz niedoróbki i sprzedaż towaru, odbiegającego od jakości wymaganej, zwłaszcza przy sprzęcie optycznym. W lornetce, w środku, nie ma prawa być nic, żadnego kurzu, paprochów i plamek, ma być czysto.
"Kolba" to dobry sklep i właściciel zna się na rzeczy, więc nie powinien robić żadnych problemów, tylko sprawdzić następną lornetkę i jeżeli będzie z nią wszystko ok, to dopiero ją wysłać do klienta.
Takie jest moje zdanie i myślę, że wielu użytkowników tego forum, ma takie samo zdanie :wink: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 961
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

kogi, Zaprawdę powiadam Ci, ćwicz asertywność pókiś młody, inaczej przez sprzedawców, usługodawców i innnych niegodziwców dymany będziesz.
 
 
kogi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Zaczynam żałować, że odesłałem pierwszą sztukę, bo ta miała ledwo widoczną kropkę w podobnym miejscu i trochę obtartą obudowę.
Teraz znowu muszę wymieniać zamiast cieszyć się nową lornetką.
Zobaczymy tylko jak sklep do tego podejdzie, bo może teraz zaproponują już tylko zwrot.

IMG_7438.jpeg
Plik ściągnięto 1611 raz(y) 84,09 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Jeżeli zechcą sprawdzić inne sztuki i okaże się, że w każdej coś jest, to jak najbardziej powinni zaproponować obniżkę ceny albo zwrot pieniędzy. Miałem podobnie, tyle, że nie była to wada na szkle, tylko kosmetyczna na obudowie, ale sprzedający sprawdził pozostałe egzemplarze w sklepie i okazało się, że cała dostawa miała ten sam problem, więc zwrócono mi pieniądze, a ja kupiłem w innym sklepie, w którym te lornetki nie miały tej wady. Zapłaciłem więcej o 100 zł ale przynajmniej nie miałem problemu z wadą :wink: .
Jeszcze jedno, nie wiem za jaka cenę (napisałeś okazyjną) Ci zaproponowano tą lornetkę, myślę, że jest to 8x42, bo podałeś wielkość źrenicy 5,2mm, jeżeli za taką cenę jaka jest na stronie sklepu, to są sklepy w których można ją kupić taniej, jeżeli chodzi Ci o cenę zakupu. W związku z tym cena nie powinna Cię powstrzymywać przed zwrotem i zakupem innego egzemplarza, bez wad, w innym sklepie.
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Sob 09 Wrz, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kogi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Tyle, że kolba jest chyba jedynym dystrybutorem na Polskę i wszystkie sklepy tam kupują. Mają niby dużo sztuk na magazynie, ale zobaczymy czy będą chętni przysłać sztukę bez żadnych wad. Podejrzewam, że większość osób na takie rzeczy nie zwraca uwagi.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Może to być jakaś partia z wadami co nie znaczy że wszystkie mają wady. Chyba. że mają i stąd niższa cena, bo jeszcze kilka miesięcy temu kosztowały około 1200-1250 zł a dolar przecież nie potaniał.
Niemniej jednak, musisz "walczyć" o swoje, czyli lornetkę taką jaka powinna być, bez żadnych wad, albo kupić inną markę.
 
 
kogi 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2023   

Kolba ma "gwarancje najniższej ceny". Znalazłem te lornetki w sklepie militaria.pl w cenie 999 zł tyle że tam sprzedały się dosyć szybko i napisałem do kolby czy sprzedadzą za tyle samo.
Cena regularna w kolbie to cały czas 1209 zł. Zobaczymy co teraz zaproponują.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 18