Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Spotkanie lornetkowe Jeziorsko 18-19.05
Autor Wiadomość
Marek Marecki 
Początkujący


Posty: 41
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2024   

Jakby trzeba było kogoś dokoptować to przygarnę do pokoju.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 943
Skąd: Józefów
Wysłany: Pon 29 Kwi, 2024   

Jak jest możliwość, to mój pokój proszę przemianować na dwójkę, bo w sobotę dołącza do do mnie Krzys13k.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 336
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024   

W tym momencie mamy 3 pokoje na 17-19.05, w tym jeden na pewno dwojka oraz 4 pokoje na 18-19.05, w tym jeden dwojka. Lacznie 9 osob.
Pozostale pokoje tez moga byc dwojkami, jesli pojawia sie kolejni chetni.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 457
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2024   

ryszardo napisał/a:
Jak jest możliwość, to mój pokój proszę przemianować na dwójkę, bo w sobotę dołącza do do mnie Krzys13k.

Dzięki :grin:
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 336
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Sob 04 Maj, 2024   

Ponieważ niecodziennie zdarza się, aby w jednym miejscu i czasie spotkało się tylu doświadczonych binoholików, za słuszną namową Jarka przygotujemy krótką ankietę.
Każdy z uczestników wytypuje w niej - z krótkim uzasadnieniem - trzy lornetki, które najbardziej przypadły mu do gustu, a po spotkaniu wynik ankiety przedstawimy syntetycznie na forum.

Pomysł jest o tyle dobry, że wzorem wszelkiej maści konkursów artystycznych, aby móc zobiektywizować ocenę bazującą głównie na gustach jury, potrzeba większej próby i anonimowości przy podejmowaniu decyzji. Ja poszedłbym o krok dalej i:
- typował wyłącznie nieposiadane przez siebie sprzęty;
- ograniczył wybór do jednej alfy i dwóch lornetek spoza tej kategorii.

No a po co to? A no po to, aby prostym doświadczeniem dać wartość reszcie społeczności szukającej sprzętu dla siebie i będącej nieufną względem zalewu recenzentów w internecie. I choć nie zastąpi to okularu przy własnym oku, da silną i przekonującą inspirację do własnych poszukiwań.

Jeśli macie swoje pomysły na usprawnienia, to są tutaj mile widziane.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2577
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 04 Maj, 2024   

binocullection...Bardzo dobry pomysł z taką ankietą, ale powinna być zachowana anonimowość czyli bez porozumiewania się między osobami biorącymi udział w ankiecie.
Możecie też zrobić : jedną ankietę dotyczącą lornetek, które będziecie mieli na "zlocie", a drugą, o której piszesz, czyli :
"- typował wyłącznie nieposiadane przez siebie sprzęty;" ( z tym, że te sprzęty powinny być znane uczestnikowi ankiety).
"- ograniczył wybór do jednej alfy i dwóch lornetek spoza tej kategorii." ( "spoza tej kategorii."- tutaj powinno się uściślić, czy to powinny być sprzęty z półki średniej oraz wyższej ale nie alfy, czy z półki niższej średniej, średniej oraz wyższej ale nie alfy).
To jest taka moja, skromna :wink: , propozycja a Wy możecie zrobić ankietę po swojemu uważaniu.
  
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 336
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Nie 05 Maj, 2024   

Dziekuje za opinie.
Jan55 napisał/a:

"- typował wyłącznie nieposiadane przez siebie sprzęty;" ( z tym, że te sprzęty powinny być znane uczestnikowi ankiety).

Oczywiscie, opinia ma pochodzic z doswiadczenia tu i teraz, aby nie moc sie powolywac na mile wspomnienia z danej lornetki, tylko kazde odczucie i jego ocena bazuje na bezposredniej konfrontacji na zlocie. Opinia bazujaca na sentrymencie jest IMO jednym z glownych powodow przeklaman w obiegowych opiniach, szczegolnie gdy porownuje sie starsze sprzety z nowszymi i maluje trawe na zielono tym pierwszym.
Jan55 napisał/a:
"- ograniczył wybór do jednej alfy i dwóch lornetek spoza tej kategorii." ( "spoza tej kategorii."- tutaj powinno się uściślić, czy to powinny być sprzęty z półki średniej oraz wyższej ale nie alfy, czy z półki niższej średniej, średniej oraz wyższej ale nie alfy).

Nie wiadomo tylko, na jakich wysokosciach wbic kolki na te polki... Myslalem raczej o grubszej kresce dla niealf typu dach/porro.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 457
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 05 Maj, 2024   

binocullection, popieram pomysł.
Z doświadczenia z poprzedniego zlotu już wiem, że miałbym problem żeby wybrać tylko jedną lornetkę kategorii "alfa" :smile:
Ale myślę, że to uzasadnienie wyboru będzie tu najwazniejsze, bo każdy ma inne potrzeby i pod nie wytypuje swoje ulubione lornetki. Więc nie potrzeba chyba tworzyć więcej podkategorii bo każdy ma trochę inne priorytety. Fajny pomysł i ciekaw jestem rezultatów.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2577
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 05 Maj, 2024   

krzys13k napisał..."Więc nie potrzeba chyba tworzyć więcej podkategorii bo każdy ma trochę inne priorytety."
No właśnie, inne priorytety, ale to nie znaczy, że te priorytety sięgają najwyższej półki, bo są tacy, a jest ich wielu :smile: , dla których priorytetem jest lornetka z niższej średniej, ewentualnie średniej półki a nie koniecznie tylko alfy.
Oby się nie skończyło tak, że będzie to ankieta alf i subalf czyli dla tych co uważają, że jedynymi i najlepszymi lornetkami do użytku, są tylko lornetki z wysokiej i najwyższej półki :lol: , ale o tym, musi zdecydować pomysłodawca ankiety :wink:

.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 789
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 05 Maj, 2024   

Mylę, że pomysł Wikinga, rozwinięty przez Binocullectiona, jest wystarczający - świetny! Inaczej trzeba by było zabrać ze sobą księgowego... Podczas ostatniego (dużego) spotkania udało mi się przejrzeć solidnie jedynie połowę "zaplanowanych" lornetek, drugiej połowy nie przetestowałem w połowie tak dobrze jak chciałem, a "trzeciej połowy" nie miałem czasu nawet dotknąć... Teraz lornetek będzie dużo więcej...
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 292
Wysłany: Nie 05 Maj, 2024   

Trudno będzie porównać 8x30 do 18x70 , pomyślałbym nad podziałem pod względem parametrów …
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2577
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 05 Maj, 2024   

mariuszi napisał..."Trudno będzie porównać 8x30 do 18x70 , pomyślałbym nad podziałem pod względem parametrów …"
Dobra uwaga.
To jest podstawą takiej ankiety, każde inne porównania, pomiędzy różnymi aperturami nie mają sensu.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 336
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Nie 05 Maj, 2024   

Zasadnym wydaja sie wiec kategorie:
1) alfy
2) niealfy dach
3) porro <50
4) porro >50
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 943
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 05 Maj, 2024   

Jestem za ankietą, ale mam 2 uwagi:
1. Potrzebna jest definicja "alfy"
Co się łapie? Część jest oczywista (NL, SF i EDG), ale inne nie. Czy EL się kwalifikuje? Która Leica jeśli którakolwiek? Kowa? Inne marki?

2. Wykluczenie własnych lornetek może obniżać sens wyników.
Problem jest przypadku ludzi posiadających dużo dobrego sprzętu. Zakładam, że taka osoba kupuje to, co uważa za najlepsze i w ten sposób wyklucza możliwość głosowania na jej zdaniem najlepszy sprzęt. Trochę bez sensu. I piszę to jako osoba, której to nie dotyczy, bo posiadam tylko jedną przyzwoitą lornetkę.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 336
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Nie 05 Maj, 2024   

Dziekuje za uwagi.

1) Nawiazujac do niedawnej mysli Wikinga, koneser win wie, ze ciekawych smakow nie trzeba doszukiwac sie na najwyzszej polce. Dlatego ufam, ze w naszym gronie potrafimy odroznic lornetki zaawansowane optycznie (alfy) od lornetek dajacych przyjemnosc z obserwacji. Nie ukrywam, ze sam bardzo bym sie cieszyl, gdyby na spotkaniu zaroilo sie od klasycznych porro.
2) Przyznawanie sie do tego, ze lubi sie to, co sie ma, przynosi mala wartosc w ankiecie. Tym sposobem zamiast ankiety przyjemnosci bedziemy mieli inwentaryzacje sprzetu, bo kazdy opisze swoje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14