Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 30D i nieostre obrazy...
Autor Wiadomość
zadys 
Nowy
think different



Posty: 6
Wysłany: Sob 28 Cze, 2008   Canon 30D i nieostre obrazy...

Witam
Na początku się przedstawię. Kris vel Zadys (Wrocław). Na codzien foto press choc i duzo studia ostatnio - jakoś zawsze to bardziej wolałem :) .
Jednak do rzeczy, pytanie raczej znane ale może ktoś coś powie. Jest sobie korpus 30D (zestaw szkieł raczej lepszych niż kitowe)... Jak mówiłem na codzien pracuje na codzien w prasie wiec robie tego na Tony jednak szlag mnie trafia ze 40 na 100 zdjęc wychodzi z korpusu nieostrych... czasy 1/200 1/400 a ten ... dalej ma jakies problemy... Mozna sie wsciec. Tlumaczac dokladniej - Obojetnie czy to szklo L-ka 70 - 200mm 2.8 czy 17-50 2.8 czy 50 1.4 i tak ma problem i nie idzie zakumac o co korpusowi chodzi...

Moze ma kto jakiego pomysła, moze ktos z Was przerabiał temat i wie ze trzeba np serwisowac puche i zapomniec o problemie?.

Tak czy inaczej czeka mnie zakup Marka - jednak lubie ten korpus i dobrze mi sie nim pracuje, dlatego wolal bym go jednak jakos uratować :) .

Pozdrawiam
Zadys
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 29 Cze, 2008   

AF serii 20D/30D nie należał do jakiś wybitnych. Zależy co rozumiesz pod pojęciem nieudane zdjęcie. Czy to kompletne pudło AF czy lekkie przesunięcie punktu ostrości w stosunku do miejsca, w które celowałeś?
Używasz centralnego?
 
 
zadys 
Nowy
think different



Posty: 6
Wysłany: Nie 29 Cze, 2008   

Niestety czesto to budlo AF. Myslalem ze to moze ten caly front focus czy BF ale niestety raczej nie ta wada :/. W praktyce Wyglada to tak ze twarz robiona z bliska mimo czasow 1/200 ba czasem 1/400 jest nie ostra a oczekiwalo by sie ostrej konkretnej fotki...

Powoli wlasnie widze ze wszystko zrobili fajnie ale nie AF. Co niestety robi sie troche wkurzajace :( ;(.
Czlowiek idzie na sesje, wraca i to co mialo byc ok wychodzi tak ze szlag trafia...

Sprobuje jeszcze pokombinowac moze dojde o co chodzi w tym AF modelu 30D. Co do centralnego tak czesto niestety tez nie ma tu 100% pewnosci ...
 
 
jodle 
Nowy
www.fotomajora.pl



Posty: 4
Skąd: Czersk / pomorskie
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

Witam!
Mam podobny problem. Uzywam póki co Kitowego obiektywu z moim 30D ale miałem kilkanaście razy okazję pracować z EF 16-35 f/2.8 USM i podobny efekt - żyletki to nie były więc PS działał.
Zadys!
Czy udało się Tobie rozwiązać ten problem?? (serwis??)
 
 
zadys 
Nowy
think different



Posty: 6
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

Witam
Pozbieralem do kolegow 20kg szkiel potestowalem i niestety D..:). Myslalem ze to ja mam cos z oczami. Dalem koledze torbe poszedl focic slub i mowi (70-200 4.0L czasy 1/800 daj Bóg a co 3 zdjecie nie ostre :( . Malo tego ost sesja w studio 40D zapiete dobre szkla i tez porazka :( . Z bliska jak Cie moge ostro - ale troche dalej i juz szlo oszalec. Albo canon o czyms wie a nie mowi albo pech chcial ze trafily sie takie modele. Przyjdzie Marka III kupic :) )). Paru ludzi gada o FF i BF ale to nei to ;(. On ewidentnie ma jakies fochy z softem. Tak po cichu mysle czy nie dobil to update. Pamietam jak kupilem ta 30 to 1 fota zrobiona (dla śmiechu - PSU) zabila mnie wlasnie ostroscia - szklo 50mm 1.8. A teraz jakas porazka. Jednak to z czsem puki co - czeka mnie wyjazd do serwisu... Pojeade poczekam az zrobia i wroce. Bo serwiskiem to bez sesnu.
Ostatnio zmieniony przez goltar Sob 05 Lip, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jodle 
Nowy
www.fotomajora.pl



Posty: 4
Skąd: Czersk / pomorskie
Wysłany: Sob 05 Lip, 2008   

OK!
Tak więc czekam na inf co zrobił serwis... Jeśli pomogło wyślę moje Body też. Życzę wytrwałości!!!
Pozdrawiam :cool:
 
 
lukasmw 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   Canon 30D i nieostre obrazy...

witam,
W przeciwieństwie, jak sądzę, do większości wypowiadających się tutaj osób w zakresie fotografii jestem amatorem. Zakupiłem Canona 30D rok temu. Niestety mam podobny problem. O kitowym obiektywie nie wspomnę, bo szkoda czasu. Początkowo używałem obiektywów sigmy pod canona i w warunkach bardzo dobrego światła byłem zadowolony (powiedzmy). Duże wartości przysłony - fotki ostre. Problemy pojawiały się przy kiepskim oświetleniu, na małych przysłonach. Takie zachowanie mojego zestwau zrzucałem na karb "nieorginalności" bądź "niezgodności" zestawu obiektyw-body. Poszedłem dalej. Nabyłem najtańszą stałkę canona 50mm/1.8. Nie wnikając w jakość obiektywu - zdjęcia jak wyżej, na 100 połowa nieostra i mdła. Ogólne wrażenie takie sobie. Czasy 1/200 1/500 przysłony rzędu 11 i wyżej i fotki mydlane. Ktoś mi powiedział, że szkoda czasu, że tylko eLki. OKej. Mam dostęp do obiektywu 17-40/4L. Dalej to samo. Też myślałem, że chodzi o FF i BF (nie wiem czy wyrażam się profesjonalnie), ale nie chodzi tu tylko o sytuacje, że zdjęcia są ostre w nie tych punktach co powinny - bo tak się też zdarza, ale przede wszystkim są nieostre w całości.
Powiem szczerze. Robie zdjęcia bez użycia automatyki i kiedyś wydawało mi się, że rozumiem jak się tego używa. Nie wykluczone, że popełniam gdzieś błąd w ustawieniach. Może mam jakąś opcję włączoną. A może to jednak wina sprzętu. Nie mam takiego porównania jeżeli chodzi o sprzęt: obiektywy, body. Ja po prostu za ta kasę oczekiwałbym fotek powyżej przeciętnej. A jak patrze na to co dostaje to myślę o zakupie kompaktu... Czy oddanie do serwisu body coś poprawi? jak zdiagnozować problem?

byłbym wdzięczny za konstruktywne rady.
pozdrawiam
Łukasz
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

lukasmw, a masz "dostep" do kogos, kto sie na tym zna? Moze wklej jakies przykladowe fotki - takie, ktore uwazasz za mydlane i takie, ktore sa Twoim zdaniem ok.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

Ja mam 30D kupione bez przebierania i fotki wychodzą mi ostre. Może tak być że zdarzają się felerne sztuki i trzeba mieć pecha aby na nie trafić, albo problem tkwi w czymś innym.
 
 
lukasmw 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 09 Lip, 2008   

Postaram się przygotować kilka takich fotek i podam link. A tym czasem jedno pytanie, które mi się nasuwa. Czy jest możliwa taka sytuacja, że wymiana oprogramowania coś pomaga? Czy może być tak, że ponowne wgranie tej samej wersji firmware może wyeliminować błędy.
 
 
zadys 
Nowy
think different



Posty: 6
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Ja mam 30D kupione bez przebierania i fotki wychodzą mi ostre. Może tak być że zdarzają się felerne sztuki i trzeba mieć pecha aby na nie trafić, albo problem tkwi w czymś innym.


Pytanie w czym. Tak wiem zaraz jakis "fachowiec" napisze może masz problem z oczami albo cos takiego (wybaczcie zlośliwość)... _ Sprawa jest dosc ciekawa bo skoro szklo zapiete za gruba kase, srodek dnia a tu klops to nie chodzi o oko czy o jakies .........
 
 
lukasmw 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   canon 30D nieostre zdjęcia

Staram się podejść krytycznie do samej kwestii robienia zdjęć i nie zrzucać całej winy na sprzęt - bo tak najłatwiej. W wielu przypadkach jest tak, że "zawinił" fotograf - może poruszone zdjęcie, czasami trudno jest utrzymać w sumie dość ciężki sprzęt szczególnie z wypasionym obiektywem, może coś jeszcze tylko nie wiem co ? Mimo wszystko dość duży odsetek zdjęć nieostrych lub ostrych inaczej...
Z drugiej jednak strony jest coś na rzeczy. Ewidentnie stwierdzam FF w swoim sprzęcie i jestem już co do tego pewien. Wiadomo przy większych liczbach przysłony i większych odległościach głębia jest na tyle duża, że nie ma to znaczenia. Przy małych liczbach przysłony i mniejszych odległościach od fotografowanego obiektu problem zaczyna dla mnie mieć znaczenie i nie jestem w stanie go obejść - np portrety. Ewidentnie zawodzi autofocus.

Rozmawiałem z facetem w sklepie foto, gdzie sprzedaje się dość dużo sprzętu, właściwie wszystkich liczących się marek i stwierdził, że zjawisko to występuje bardzo często, nie tylko w canonach. Twierdził, że czasami przymierzają 5 zestawów body do obiektywu tak aby FF i BF był najmniejszy. Nie wiem czy to prawda...

pozdrawiam wakacyjnie amatorów fotografii
 
 
zadys 
Nowy
think different



Posty: 6
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Właśnie dlatego mówię że idzie dostać wścieku. Fakt na dużych przysłonach nie ma problemu - jakoś jak Cię moglę - na małych niestety ale można oszaleć. Chętnie bym zestrojił te obiektywy z moim korpusem - ale serwis działa jak działa. Koledzy z branży mówią - tylko nie oddawaj na Żytnią bo AF już całkiem będzie historią...

I bądź tu mądry...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Hej Zadys, witam sąsiada :)
A jak te szkła działają z korpusem Twojego brata? Jeśli prawidłowo, to może jednak lepiej zestroić Twoje body do waszych obiektywów?
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

a ja dzisiaj poszedłem ze swoją 30 do lasu (jak codziennie) i zaobserwowałem bardzo dziwną rzecz :???:
w trybie af one shot , po naciśnięciu spustu do połowy (a więc zablokowaniem AF/AE ) po lekkim przeniesieniu (do skadrowanie) af ostrzzy na nowy przedmiot. nie utzrymuje "zablokowanej" ostrości :!:
czy któryś z użytkowników 30d , z czymś takim sie spotkał?
w tym momencie zaczynam rozumieć :?: swoje nieostre zdjęcia :???: :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15