Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 30D i nieostre obrazy...
Autor Wiadomość
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

krisv740, W funkcjach indywidualnych w aparacie masz wszystko ok? może coś Ci się popaprało! Chodzi mi o funkcje migawka AF?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

k1caj_ns, bawiłem się i jest ok.
sam byłem ogromnie zdziwiony tym co zauważyłem. po prostu nie mogłem uwierzyć własnym oczom , że mam tryb one shoy a nie servo lub ai.
od razu wlazłem w funkcje, ale nic nie dało (ew.gorzi, bo af w ogóle nie pracował) :?: :!:
 
 
fafniak 
Entuzjasta
Tetenalu



Pomógł: 2 razy
Posty: 578
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

hmmm - tak z zupelnie innej baczki a czy przypadkiem nie naciskacie dolna krawedzia dloni do spustu w gripie? Nie wiem jak w canonie ale w pentaxie kilka razy tak mi sie trafilo - niby glowny spust byl wlasnie lekko wcisniety i niby mial trzymac ostrosc w punkcie ale dolna krawedzia dloni naciskalem ten spust w gripie i AF zaczynal ponownie pracowac....
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

Warto poszukać w ustawieniach i pokombinować samemu o ile jest z czym. Jak nie to chyba tylko serwis pozostaje.

btw. Dzisiaj się zdziwiłem jak chciałem portret dziewczynie zrobić 100-400L i na 100 mm z 3 metrów mi nie ostrzyło. Po chwili okazało się ,że ogranicznik miałem włączony :oops:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sie, 2008   

fafniak, chciałbym :roll:
niestety, ostrzy bardzo ładnie i jak w funkcji servo :sad:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Pobawie się swoją 30D i zobacze jak się zachowuje.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Wujek_Pstrykacz, właśnie na ciebie czekałem :mrgreen:
u mnie zaobserwowałem to w lesie. ustawiłem w one shot ostrość na pień drzewa, przniosłem punkt ostrości (oczywiście przy naciśniętym spuście) na inne miejsce i ................... aparat przeostrzył. nie muszę ci pisać jak byłem zaskoczony :???: :shock:
tak się jeszcze zastanawiam co ostatnio głupiego zrobiłem z aparatem?
oprócz wyjęcia karty przy włączonym aparacie , jakiś długi czas temu zmieniłem softa i to wszystko.
nic to, za chwilę z piesem jadę do lasu i będę próbował dalej :smile:

[ Dodano: Sro 13 Sie, 2008 07:43 ]
no i już po dodatkowych testach. :mrgreen:
imo to musiał być bład softu. dziasiaj wszystko działało ok. nawet wejście w funkcje (c.f) dawalo zupełnie inny efekt niż wczoraj :???:
za dużo pisać, ale to musiała byc moja wina. wyjecie karty i zamknięcie klapki spowodowało włączenie aparatu i jakiś kiks?
dzisiaj af pracował normalnie. żeby nie było. wczoraj zostawiłem ustawienia przy których było błędnie działanie , a dzisiaj tylko włączyłem aparat :mrgreen:
wniosek - uważac na af w 30d. może to nowy soft, może błąd operatora. ale aparat może zachowywać się dziwnie z af :cool:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

No włąśnie robiłem troche prób i po zmianie kadru z wciśniętym spustem nic się nie zmienia.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

no właśnie ,tak byc powinno, a wczoraj przy ustawieniu na one shot, chodziło mi jak na ai servo :twisted:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

coś się zawiesiło
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Ale wyjmowanie karty przy włączonym aparacie nie jest jakiś szczególnym przestępstwem chyba, przynajmniej w Canonie, bo jest to przecież przewidziane przez producenta? Jak tylko otworzysz klapkę zakrywającą slot to aparat sam się wyłącza, nie? Przynajmniej tak to działa u nie w 400D, nie sądzę, żeby w 30D było gorzej...
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

komor napisał/a:
Ale wyjmowanie karty przy włączonym aparacie nie jest jakiś szczególnym przestępstwem chyba, przynajmniej w Canonie, bo jest to przecież przewidziane przez producenta? Jak tylko otworzysz klapkę zakrywającą slot to aparat sam się wyłącza, nie? Przynajmniej tak to działa u nie w 400D, nie sądzę, żeby w 30D było gorzej...

Podobno takie rzeczy "naprawiono" od 40D.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Ale co naprawiono? 400D jest starszy niż 40D i nie ma problemu z działaniem klapki od kart CF. W modelu 30D było coś nie tak? :???:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

eee - generalnie chodzi o wyłączenie przy otwarciu klapki. Z tego co mi wiadomo to dopiero od 40D się nie resetuje/wyłącza.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Sie, 2008   

Aaa. coś sobie przypominam. On się nie resetuje, tylko w razie gdybyś otworzył klapkę w trakcie zapisu to on zapisuje dalej, podczas gdy starsze modele wyłączały się bezwarunkowo powodując utratę niezapisanych zdjęć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14