Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Osłona do LCD
Autor Wiadomość
WidMo 
Bywalec
WidMo



Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   Osłona do LCD

Co wybrać jako osłonę do LCD w aparacie - folie, plastikową nakładkę, czy coś takiego Link???

Czego wy używacie, co polecacie, a co odradzacie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

A czemu uwazasz, ze jest Ci to az tak potrzebne?
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

odradzam takie wynalazki bo - jeśli źle przykleisz a czasem dobrze ale zacznie się np odklejać to tracisz znacznie na czytelności obrazu. Kiedyś miałem Sony dsc h5 z ekranem 3 cale - kupiłem folię i w sumie niezadługą ją pomiałem z powodu podanego powyżej. Zresztą po dwóch latach użytkowania nie znalazłem ani ryski, tylko od czasu do czasu paluchy ścieram. Najlepsze rozwiązanie ma obecnie Nikon w modelach od D70 w górę czyli plastikową nakładkę mocowaną do body.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

MichalP napisał/a:
Najlepsze rozwiązanie ma obecnie Nikon w modelach od D70 w górę czyli plastikową nakładkę mocowaną do body.
a ten kurz spod nakładki to już w ogóle cudo...
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

Taką nakładkę chyba tez ma canon . Tak w ogóle to znowu nie trzyma się tego aparatu w kieszeni razem z kluczami tak jak komórkę i od czego ma się ten LCD porysować? Dla mnie takie naklejki sa niepotrzebne ,a taka osłonka już prędzej.

Mavierk wystarczy przedmuchać i kurzu nie ma ale ty chyba tak lubisz trochę paproszków na matrycy itp. Dodają zdjęciom uroku :smile:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008   

mavierk to lubi czyścić matrycę koszulą. Sam widziałem. Więc kurz na ekraniku to dla niego pikuś :mrgreen: :mrgreen:
 
 
WidMo 
Bywalec
WidMo



Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

MC napisał/a:
A czemu uwazasz, ze jest Ci to az tak potrzebne?
Ponieważ nie chcę mieć zniszczonego LCD po kilku miesiącach użytkowania aparatu.

[ Dodano: Sro 02 Lip, 2008 08:44 ]
MichalP napisał/a:
Najlepsze rozwiązanie ma obecnie Nikon w modelach od D70 w górę czyli plastikową nakładkę mocowaną do body.


To samo rozwiązanie ma sony i inni:D
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Przez rok mialem A100 - zadnych sladow na LCD.
7 miesiecy mam A700 - to samo.
Jesli juz, to kup cos takiego:
http://www.cyfrowe.pl/akc...ia&widok=&sort=
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

dokładnie - nie ma co się martwić na zapas. Jak się w miarę przyzwoicie obchodzisz z aparatem to i rysek nie będzie. No chyba że upadnie, czego nie życzę, ale tu już i osłonka nie pomoże.
 
 
WidMo 
Bywalec
WidMo



Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 02 Lip, 2008   

Jak upadnie to będzie najgorszy dzień w życiu
 
 
Ania101 
Bywalec


Posty: 135
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   

To ja już nie wiem, jak się obchodzić z aparatem, żeby nic nie zarysować. Mam niespełna od ok. 2 miesięcy i już mam rysę. Obawiam się, że będzie ich coraz więcej. Tak się złożyło, że rysa powstała od kontaktu z guzikiem koszuli - wiem, bo poczułam jak się rysuje (niosłam aparat na szyi). Czytałam wcześniej o osłonach na lcd, ale zrezygnowałam z kupna, bo wiele osób wypowiadało się, że nie są potrzebne. Okazało się że mogą się przydać. W związku z tym mam pytanie, czy są osłony z tworzywa, które pasowałyby na Canona 40d (3cale). O folii nie myślę, bo wiem, że znacznie ogranicza czytelność lcd.

Ania[/quote]

[ Dodano: Czw 10 Lip, 2008 18:27 ]
Czy ktoś może testował coś takiego?

http://www.cokin.com.pl/p...?products_id=68
 
 
marekf
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

tak posiadam taką na swoim lcd;) nie zaciemnia obrazu ani nie deformuje go. Wszystko w porządku nie wiem jak ze zdejmowaniem potem obecnie mam ją pękniętą coś przywaliło w krawędź i pękła ale się nie przejmuje :) funkcjonuje nadal :D
 
 
adziohiciek 
Bywalec


Posty: 116
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

A co myślicie o czymś takim?


http://www.allegro.pl/ite...pro_nowosc.html

podobne są też do 400d.
 
 
irmcher 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

dla mnie Bomba - ciekaw jestem czy ktoś to użytkował - no i jaki efekt ?
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Ja mogę się wypowiedzieć odnośnie folii której swego czasu próbowałem używać i generalnie jest to patent do d... ogranicza czytelność, odkleja się generalnie kicha i tyle. Już lepszym rozwiązaniem jest na pewno ta klapka choć ja niczego nie używam i nie mam zamiaru. Jestem dość dbający o sprzęt i po roku użytkowania nie mam żadnej bardziej widocznej rysy. Jakieś tam mikro się znajdą na pewno ale na takie typu gwoździem jechane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15