Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
D300 Firmware Update 1.03
Autor Wiadomość
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   D300 Firmware Update 1.03

http://nikoneurope-pl.cus...li=&p_topview=1
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

już sobie "poprawiłem" nie widzę różnicy w działaniu. Dziwię się, że zostały poprawione części A i B do takiej pierdółki. No chyba że jakieś ukryte cosie tam są.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

Własnie dziś spotkałem się z błędem który poprawia ta wersja oprogramowania.
Byłem we Wrocławskim Zoo, fociłem D300 z 70-200VR i kilka raza zablokował mi sie na chwilę aparat, mrygała bateria w wizjerze i na górnym LCD. Pierwszy raz się coś takiego zdarzyło. Nie wiem czy to nie z gorąca? Zaraz zrobie update. I jak zdołam jakoś wywołac nefy ( nie na swoim kompie) to wrzuce kilka zdjęć/ próbek z 70-200 VR na pełnej dziurce :)
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

na kilku forach spotkalem sie z narzekaniami na ten blad, choc osobiscie nie mialem "przyjemnosci"...
miejmy nadzieje, ze ten update zalatwia sprawe skutecznie i na dobre.

BTW - calkiem niezly ten orzel ;-)
 
 
Winston
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

mi się raz tak zdażyło.. naładowana bateria nagle pokazała jedną kreskę i zaraz znowu była full..

ci którzy zrobili update.. możecie sprawdzić czy nadal można zrobić tricka z 8kl/s bez gripa?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

Winston napisał/a:


ci którzy zrobili update.. możecie sprawdzić czy nadal można zrobić tricka z 8kl/s bez gripa?


:?: Możesz opisać jak się robiło tego "tricka" przed aktualizacją... :mrgreen:
 
 
Winston
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lip, 2008   

http://www.youtube.com/watch?v=sG5UKwgGRJI voila :D u mnie działa.

tylko seria ma max 9 klatek

[ Dodano: Czw 03 Lip, 2008 23:24 ]
I couldn't get this to work with the newest firmware, didn't try with the old one. ;/
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

Winston napisał/a:
mi się raz tak zdażyło.. naładowana bateria nagle pokazała jedną kreskę i zaraz znowu była full..

ci którzy zrobili update.. możecie sprawdzić czy nadal można zrobić tricka z 8kl/s bez gripa?


Z tego co patrzałem :mrgreen: to wg mła te 8kl/s bez gripa to tylko i wyłącznie trick i ściema. Szybkość może i 8kl/sek ale nieużyteczne bo bracketing. :razz: czyli zmianna jasność zdjęcia, więc po co to komu.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

MichalP napisał/a:
już sobie "poprawiłem" nie widzę różnicy w działaniu. Dziwię się, że zostały poprawione części A i B do takiej pierdółki. No chyba że jakieś ukryte cosie tam są.


Nie wierzę, żeby do zlikwidowania

"problemu, który w rzadkich przypadkach powoduje podczas fotografowania miganie wskaźnika poziomu naładowania baterii/akumulatorów niezależnie od faktycznego stanu naładowania baterii/akumulatorów"

potrzebowali aż 7MB.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

AQQ, bo to pewnie caly soft jest wgrywany od nowa a nie tylko jakas mala latka...
Co nie zmienia faktu, ze pewnie i jeszcze cos zmienili.
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

MC napisał/a:
pewnie i jeszcze cos zmienili

Nie przypuszczam, żeby byli na tyle mili, żeby nas o tym poinformować :)
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

AQQ, Chyba nigdy nie będziemy znali całej prawdy. Ale może to lepiej ;) Im mniej wiem tym spokojniej śpie :D
 
 
Winston
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

MichalP napisał/a:
Winston napisał/a:
mi się raz tak zdażyło.. naładowana bateria nagle pokazała jedną kreskę i zaraz znowu była full..

ci którzy zrobili update.. możecie sprawdzić czy nadal można zrobić tricka z 8kl/s bez gripa?


Z tego co patrzałem :mrgreen: to wg mła te 8kl/s bez gripa to tylko i wyłącznie trick i ściema. Szybkość może i 8kl/sek ale nieużyteczne bo bracketing. :razz: czyli zmianna jasność zdjęcia, więc po co to komu.


nic się nie zmienia. można ustawic bkt na 0
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008   

No nawet działa :mrgreen: po prostu wcześniej nie zrozumiałem tesktu i zasugerowałem się ustawianiem bracketingu 9F oraz odstępu 1EV.

Czyli tworzymy sobie nowy bank ustawień osobistych i nazywamy 8fps. Ustawiamy e5 i e6 na "Tylko Błysk" oraz w f4 górne pole "Tylko Braketing", dolne "Autobraketing"

Potem wciskamy przycisk FUNC i ustawiamy za pomocą tylnego pokrętła sposób braketingu 9F a przednim odstęp 1.0 i ustawiamy sposób cykania "S" jak single.

Gdy wciśniemy FUNC i następnie będziemy trzymać spust mamy 8fps bez przesunięć. Nie zauważyłem różnicy w histogramie. Najpierw miałem ustawione na braketingu 0.3 i zauważyłem różnicę, ale czas się nie zmieniał, więc może coś przypadkiem na histogram wpłynęło (nie wiem co) ale przy 1.0 stoi w miejscu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dopisek - nie możemy mieć ustawionego BKT na "0" bo wtedy będzie strzelał pojedynczo a w serii 6fps. Konieczne jest ustawienie jakiegokolwiek braketingu np 3F (trzy zdjęcia) 5F (pięć zdjęć) itd. Strzelać wyłącznie w trybie "S" i będzie 8fps??? nie liczyłem - może 7fps??? ale jest szybciej niż standardowo bez gripa :mrgreen:
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Lip, 2008   

mnich napisał/a:
Chyba nigdy nie będziemy znali całej prawdy

oczywiście, wystarczy porównać z listą aktualizacji D3
http://nikoneurope-pl.cus...4316810&p_sid=W*DuRE7j&p_accessibility=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9MzUmcF9wcm9kcz0xOSZwX2NhdHM9NjQ4JnBfcHY9MS4xOSZwX2N2PTEuNjQ4JnBfc2VhcmNoX3R5cGU9YW5zd2Vycy5zZWFyY2hfbmwmcF9wYWdlPTE*&p_li=&p_topview=1
nie uwierzę, że wypuścili D3 jako złom, który wymaga kilkudziesięciu poprawek
a D300 to szczytowe osiągnięcie wymagające tylko jednej

minimum przyzwoitości wymaga poważniejszego potraktowania klientów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15