Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czas naświetlania w lustrzance i kompakcie
Autor Wiadomość
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

muad napisał/a:
Jak masz kitowy obiektyw to z pewnością nie masz f2,8 a w kompakcie pewnie na tej dziurze zdjęcia były robione.

Ale to nie jest istotne, bo rozmawiamy o czasie naświetlania. Tylko i wyłącznie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






XGrzesX 
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

Arek napisał/a:
Chcesz powiedzieć, że robiąc zdjęcia kitem 18-55 mm i używając czasów 1/80 czy 1/100 sek wychodzą Ci poruszone zdjęcia??


Zgadza się. Powiedzmy, że przy takich czasach jest ryzyko, że zdjęcie wyjdzie poruszone.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

XGrzesX napisał/a:
Po zakupie lustrzanki Canon 450d, przy włączonej stabilizacji obrazu aby mieć pewność, że zdjęcie nie będzie poruszone nie mogę zejść powyżej czasu 1/125.

XGrzesX napisał/a:
Zgadza się. Powiedzmy, że przy takich czasach jest ryzyko, że zdjęcie wyjdzie poruszone.
Możliwe są dwie odpowiedzi - brak Ci doświadczenia w robieniu zdjęć lustrzanką (niewłaściwa pozycja fotografowania, sposób trzymania aparatu, sposób wyzwalania migawki itp) lub uszkodzenie aparatu (zła praca lustra, migawki) lub obiektywu (np. uszkodzony mechanizm stabilizacji). Dla kita przy wyłączonej stabilizacji przy czasie 1/90sek, przy robieniu zdjęć scen nieruchomych zdjęcia muszą być nie poruszone bez względu na użytą ogniskową (jeśli są wykonane prawidłowo). Przy włączonej stabilizacji bezpieczny czas to 1/45 sek, a i z 1/30 sek nie powinien być problemem (przy największej ogniskowej).
Sprawdź czy czasami lepszych zdjęć nie uzyskasz przy wyłączonej stabilizacji. Jeśli jest ona uszkodzona to tak może być...
Ostatnio zmieniony przez goltar Wto 08 Lip, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
muad 
Rozmowny
dib



Pomógł: 3 razy
Posty: 297
Skąd: Świebodzin
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

jaad75 napisał/a:
muad napisał/a:
Jak masz kitowy obiektyw to z pewnością nie masz f2,8 a w kompakcie pewnie na tej dziurze zdjęcia były robione.

Ale to nie jest istotne, bo rozmawiamy o czasie naświetlania. Tylko i wyłącznie.


Masz racje, mi chodziło o to, że większa przesłona w obiektywie kitowym powoduje wydłużenie czasu naświetlania a co za tym idzie, zwiększenie ryzyka poruszenia. No ale tu nie to jest problemem.
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

Przemyśl porady goltara. Ponadto możesz mieć "wyłączone" wyostrzanie w lustrzance i jak je porównujesz z kompaktowymi to mogą wydawać się nieostre.
BTW W którymś wątku zamieściłem nieporuszone zdjęcie zrobione 40D i obiektywem ze stabilizacją 17mm przy czasie 1s.
 
 
XGrzesX 
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

Uszkodzenie aparatu raczej wykluczam bo jest to kolejny egzemplarz 450d i we wszystkich miałem podobnie. Stabilizację w obiektywie mam włączoną i wyostrzanie też jest włączone. Możliwe, że jest to kwestia nabrania odpowiednich umiejętności w trzymaniu aparatu i fakt, że rozdzielczość zdjęć jest dużo większa (w kompakcie mam 3 Mpx)
 
 
Jasio 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 123
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   

Ja mam ten sam problem tzn kompaktami zrobie ostre nieporuszone zdjecia przy czasie 1/4 s bez problemu, Canonem 400D juz nie :(
Moim zdaniem jest to splot wielu czynnikow jednym z nich jest to ze w moim przypadku im ciezszy aparat tym wiecej nieporuszonych zdjec (akurat nietypowo), raczki mam slabe :) , uderzajace lustro, wielkosc matrycy itp
Nauczylem sie z tym zyc po prostu rzadko robie zdjecia ponizej 1/200 Canonem 400D albo uzywam statywu :)
 
 
kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008   

Jasio,

używasz wstępnego podnoszenia lustra?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14