Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
jaki obiektyw do canona 450D
Autor Wiadomość
kasia-777 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   jaki obiektyw do canona 450D

Jestem amatorką. dotychczas używałam tradycyjnych aparatów.
Postanowiłam kupić pierwszą cyfrową lustrzankę - canona 450D.
Tylko zastanawiam się nad obiektywami:
Czy kupić ją ze standardowym obiektywem (canon 17-55) - ale czytam różne fora i słyszę, że to nie jest dobry obiektyw. (rozumiem, że kit to znaczy plastikowe szkła?).
Może kupić body i osobno dobry obiektyw szklany (taki do 500zł -1000zł)? - pewnie za 500 szkła nie kupię.
Oczywiście przydałby się też tele. W przyszłości z pewnością kupię, chyba że dziś coś w rozsądnej cenie mi zaproponujecie.

Wiem, że ta 450tka nie ma stabilizacji obrazu, czy obiektyw powinien ją mieć? zależy mi na ostrości zdjęć.
Naczytałam się o odblaskach, flarach, rozmytych obrazach i namąciłam sobie w głowie.

Sporo podrużuję i sporo fotografuję, zależy mi na "ładnych" zdjęciach, takich by powiększyć do 40cm na 30cm i nadal było OK (sporo przyrody i krajobrazów fotografuję) :smile:

Piszę jak amatorka, ale właśnie dlatego proszę Was o pomoc.
Proszę o konkretną odpowiedź z konkretnym wskazaniem z marką.
Zdaję się na Was, spisze do co zaproponujecie i idę na zakupy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

To dobrze, że zajrzałaś :P

kasia-777 napisał/a:
(rozumiem, że kit to znaczy plastikowe szkła?).
nie, to też jest szkło, kit to z angielskiego zestaw - w tym przypadku zazwyczaj oznacza to body + obiektyw, który nie może być za dobry, żeby wpływał znacząco na cene zestawu w stosunku do body (oczywiście są wyjątki!!)

kasia-777 napisał/a:
Może kupić body i osobno dobry obiektyw szklany (taki do 500zł -1000zł)? - pewnie za 500 szkła nie kupię.
W takim razie pomyśl o Tamronie 17-50/2.8 jak zależy Ci na zdjęciach w gorszych warunkach. Oczywiście szerszym zakresem cechuje się Sigma 17-70/2.8-4 która jednak jest ciemniejsza. W sumie na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze nad kupnem Canona 17-85IS - jest ciemniejszy i optycznie nie aż tak super, jak poprzednicy, jednakże w swojej cenie i przy tym zakresie (typowo wycieczkowym) wydaje się być jak dla Ciebie najlepszy :)

kasia-777 napisał/a:
Oczywiście przydałby się też tele. W przyszłości z pewnością kupię, chyba że dziś coś w rozsądnej cenie mi zaproponujecie.
Canon ma 70-200/4L - 2k na obiektyw wydaje Ci się dzisiaj jakimś śmiesznym żartem, ale zaufaj mi - jak wsiąkniesz, to 2k to będzie dla Ciebie za niska półka :)

kasia-777 napisał/a:
Wiem, że ta 450tka nie ma stabilizacji obrazu, czy obiektyw powinien ją mieć? zależy mi na ostrości zdjęć.
Ten aparat ma coś lepszego - wyższe użyteczne ISO, czyli spoczko zdjęcia w gorszych warunkach bez problemu utrzymywanych z ręki. Oczywiście lepiej jest mieć stabilizacje, niż jej nie mieć. Ale w sumie Tamron 17-50 przy swojej światłosile na prawde pozwoli Ci nawet na więcej, niż stabilizowany 17-85IS (chyba że zdecydowałabyś się na Canona 17-55/2.8IS, który jako szeroki standard jest najlepszy dla tego systemu :) )

kasia-777 napisał/a:
Sporo podrużuję i sporo fotografuję, zależy mi na "ładnych" zdjęciach, takich by powiększyć do 40cm na 30cm i nadal było OK (sporo przyrody i krajobrazów fotografuję) :smile:
Moim zdaniem definitywnie 450d + 17-85IS + 50/1.8 tak dla zabawy wieczorkiem :)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

Witaj. Też kupiłem 450D z kitem ale zaraz zamieniłem na Sigmę 17-70 (pełna nazwa w podpisie). Możesz wziąć ten lub bardzo chwalony również Tamron 17-50. Ja wolałem Sigmę bo nie chciałem "dziury" pomiędzy 50 a 70mm.
 
 
kasia-777 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

Dziękuję za rady Mavierk.

mavierk napisał/a:
Ale w sumie Tamron 17-50 przy swojej światłosile na prawde pozwoli Ci nawet na więcej, niż stabilizowany 17-85IS (chyba że zdecydowałabyś się na Canona 17-55/2.8IS, który jako szeroki standard jest najlepszy dla tego systemu )


To może jednak Tamron 17-50?

mavierk napisał/a:
50/1.8 tak dla zabawy wieczorkiem


To obiektyw do zdjęć nocnych? nie wiem czy dobrze zrozumiałam?

A co sądzicie o uniwersalnym obiektywie taki 17-200 ?
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

No ten Tamron jest polecany prawie w każdym wątku typu - jaki obiektyw zamiast kita. Ale on jest wart pieniążków na niego wydanych.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

kasia-777 napisał/a:
To może jednak Tamron 17-50?
Mi w sumie na zakresie bardziej zależy na takich wycieczkach, ale ja mam 18-70 + 70-300 więc jakby co, to problemów nie mam ;)
kasia-777 napisał/a:
To obiektyw do zdjęć nocnych? nie wiem czy dobrze zrozumiałam?
jak masz ciemniej, czyli wieczorek czy coś - przesłona 1.8 i lecisz z koksem jakieś 3 godziny dłużej :)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

50/1.8 na pełnej dziurze jest kichowaty, trzeba go do >2,4 przymknąć
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
50/1.8 na pełnej dziurze jest kichowaty, trzeba go do >2,4 przymknąć
ja tam nie wiem, wole mieć lekkie mydło i zdjęcie, niż mieć lekko poruszone (i w sumie tylko na 1.8 robie zdjęcia - chyba dlatego chciałbym coś jasniejszego :) )
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

kasia-777, sam niedawno miałem podobny dylemat do Ciebie. Zastanawiałem się nad Sigmą 17-70mm i Tamronem 17-50mm. Z opinii i testów wynika, że Tamron jest nieznacznie lepszy optycznie (przede wszystkim mniej winietuje), Sigma nadrabia za to mniejszą abberacją chromatyczną. Naturalnie wielką zaletą Tamrona jest światło 2.8 na całej rozpiętości ogniskowych - Sigma jest ciemniejsza. Jednak jeśli zależy Ci na większej uniwersalności - bierz Sigmę. 20mm więcej i zdjęcia makro ze skalą odwzorowania 1:2 pozwolą amatorowi na rozwinięcie skrzydeł. Moim zdaniem jest to wystarczająca rekompensata mniejszego światła Sigmy (dla amatora, oczywiście). Sam wybrałem i nie narzekam. :)
 
 
kasia-777 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

Znalazłam nie taki drogi (700zł) - Sigma 70-300 f/4,0-5,6 DG (Makro do Canona).
Myślicie, że to dobry wybór? (cena mnie zachęca :smile: ) - wezmę

Tamron 17-50 i Sigma 17-70 kosztują ponad 1000zł.
Nie ma nic rozsądnej jakości i trochę tańszych?

Może wziąść kit? czy to jednak nie jest dobry pomysł dla Canona 450?
A co sądzicie o używanych obiektywach? Myślałam, by pójść na giełdę do Stodoły? Co wy na to?
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

kasia-777 napisał/a:
Znalazłam nie taki drogi (700zł) - Sigma 70-300 f/4,0-5,6 DG (Makro do Canona).
Myślicie, że to dobry wybór? (cena mnie zachęca :smile: ) - wezmę

Tamron 17-50 i Sigma 17-70 kosztują ponad 1000zł.
Nie ma nic rozsądnej jakości i trochę tańszych?

Może wziąść kit? czy to jednak nie jest dobry pomysł dla Canona 450?
A co sądzicie o używanych obiektywach? Myślałam, by pójść na giełdę do Stodoły? Co wy na to?


70-300 tylko z APO bez nie kupuj szkoda kasy -ale chyba za tą cenę to powinien być z APO
na początek imho spróbuj kita. róznica w cenie przy zakupie prawie rzadna, a obiektyw masz. zawsze możesz sprzedać i zakupic taki jaki będzie ci pasować/odpowiadać
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

kasia-777 napisał/a:
Może wziąść kit? czy to jednak nie jest dobry pomysł dla Canona 450?

Cóż... Może na początek kit nie będzie złym wyborem. Wproawdzie Sigma i Tamron przewyższają szkło dołączane do korpusu, ale wydaje mi się, że póki co może Ci kit w zupełności wystarczyć. Jest to obiektyw... poprawny, więc w sam raz na początek tym bardziej, że jesteś niezdecydowana. :) Kup, przetestuj, pocykaj trochę i zobacz czy Ci wystarcza to szkiełko. Przy ewentualnej wymianie nie powinnaś zbyt mocno uszczuplić portfela.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

Bumber napisał/a:
kasia-777 napisał/a:
Może wziąść kit? czy to jednak nie jest dobry pomysł dla Canona 450?

Cóż... Może na początek kit nie będzie złym wyborem. Wproawdzie Sigma i Tamron przewyższają szkło dołączane do korpusu, ale wydaje mi się, że póki co może Ci kit w zupełności wystarczyć. Jest to obiektyw... poprawny, więc w sam raz na początek tym bardziej, że jesteś niezdecydowana. :) Kup, przetestuj, pocykaj trochę i zobacz czy Ci wystarcza to szkiełko. Przy ewentualnej wymianie nie powinnaś zbyt mocno uszczuplić portfela.


Większość tak robi i płaci podwójnie ponieważ po pewnym czasie dochodzi do wniosku ,że to jednak nie to i kupuje lepszy :grin: mówie to z autopsji :twisted: , decyzja należy do Ciebie :grin:
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

koraf, przyznaję rację, że lepiej jest kupić od razu coś dobrego, niż później do interesu dopłacać. W myśl powiedzenia: "Biednego na tanie rzeczy nie stać" ;)

Z tym, że najnowszy kit Canona nie jest tak tragiczny jak jego poprzednik. Amatorowi może wystarczyć w zupełności. Ja na miejscu kasi zamiast pchać się w szkła używane, wybrałbym kita. :)
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pon 07 Lip, 2008   

Ja bym brał z kitem ponieważ w zestawie wychodzi on za grosze ,a zawsze lepiej go mieć niż nie mieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15