Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Użyteczne wyskie ISO-jakie body?
Autor Wiadomość
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   Użyteczne wyskie ISO-jakie body?

Sam posiadam 400D, w którym wysokie ISO ponad 400, jest raczej nieakceptowalne. Zasatanawiam się, które body, aktualnie dostępne na rynku, daje dobre zdjęcia w ISO 800,1600, a może nawet 3200? Czy w grę wchodzi tylko najwyższa półka? W świetle testu nowego Nikona D700 widzę akceptowalną jakość zdjęć nawet w ISO3200! Jakie inne aparaty zachowują się dobrze w takim zakresie? Pytanie pod kątem zakupu w przyszłości, ze wskazaniem na system Canona, do którego mam juz kilka szkieł. Skoro Nikon osiągnął juz takie dobre wyniki, to ciekawi mnie, który model Canona ma podobnie (w końcu Canon ma z tego słynąć, że mało szumi na wysokim ISO!)?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

Akceptowalne szumy to sprawa nieco indywidualna. Trzeba pamiętać, że szumy przy druku zdjęcia są mniej widoczne niż na ekranie. Nie sądzę, by mi było potrzebne ISO większe niż 1600. Choć w swoim aparacie już 400 uważam za trudne do oglądania. Bardziej niż tak wysokie ISO jak 3200 itp potrzebowałbym czasami ISO 100 czy ISO 50. A tak musiałbym dokręcać filtr szary, którego zresztą nie mam ;)
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

Dla mnie 40D ma jak najbardziej akceptowalne wysokie ISO... I wcale nie jest to najwyższa półka :cool:
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

Mnie jednak deprymuje w moim 400D ograniczanie się do ISO400, a często, szczególnie przy makro, kiedy światła jest mało, a robi się z ręki, chciałbym mieć jeszcze dobre ISO800, albo nawet 1600. Dało by to wiele fajnych zdjęć!

[ Dodano: Nie 13 Lip, 2008 23:52 ]
O 40D myślę już od dawna. Będzie to chyba mój kolejny kroczek w przyszłości, bo dalej jest raczej poza zasięgiem... :sad:
 
 
czaszi 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 69
Skąd: Dublin
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

Jezeli chodzi o system Canona to na 40D mozna uzyskac juz zadowalajace efekty.

Oczywiscie jezeli przygladasz sie d700 musisz pamietac ze to jest pelna klatka, ktora mniej szumi niz crop. Z pelnoklatkowych w niszym zasiegu jest 5D, ktory nadal oferuje rewelacyjna jakosc zdjec.

Zawsze tez mozesz tez poczekac do Photokiny w sierpniu i zobaczyc co Canon powie o nastepcach 5D - 5D mk II lub 3D i 6D, i wtedy zadecydowac, w ktorym kierunku isc.

Poniewaz nastepca 5D bedzie kosztowal wiecej niz 5D, sobie tez odpowiedziec na pytanie czy wystarcza ci sama jakosc obrazu czy potrzebujesz tez innych dodatkow w stylu czyszczenia matrycy czy uszczelnienia korpusu.
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 13 Lip, 2008   

W czekaniu najgorsze jest to, że można to robić w nieskończonośc... :razz:
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Ostegolectric napisał/a:
W czekaniu najgorsze jest to, że można to robić w nieskończonośc... :razz:


A sprzęt na rynku wtórnym traci na wartości ;)

Zawsze będzie ten problem, trzeba mierzyć sprzęt własnymi możliwościami ;)
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Jednak co pełna klatka, to pełna klatka! Niestety na takie cacko na pewno jeszcze długo stać mnie nie będzie... :cry: Ale tak jak zauważył Jesienny, sprzęt na rynku wtórnym traci na wartości, no i wchodzą ciągle nowe modele, a starsze tanieją... :mrgreen: Może za jakiś czas, jakieś 5D...? :mrgreen:
Czyli na placu boju pozostaje, jeśli chodzi o Canona 40D!
A czy konkurencja, ma do zaoferowania coś więcej za podobną cenę?
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

W 400D fakstycznie użyteczne ISO400 powyżej totalna kicha, w 40D uważam że 800 jest ok natomiast 1600 średnio - podobnie jak 800 w 400D. Wyższe wartości są w pełni użyteczne dopiero w 5D.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Proszę Cię bardzo

Oto test na użyteczne ISO pomiędzy kilkoma aparatami m.in. 5D

http://kenrockwell.com/te...07-11/index.htm
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

MichalP, widzę, że Nikon D300 wypada w tym teście bardzo dobrze. Ale nie wiesz czy jest to JPG czy RAW? Z tego co wiem to Nikony zwykle lepiej wypadają w JPG, a słabiej w RAW. Nikon przetwarza po prostu obraz już w body, a Canon nie.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

porównywanie pełnej klatki 5D z innymi niepełnoklatkowymi nie moze dać innych wyników jak tylko zwycięstwo Canona...z D300 najbardziej podoba mi się ISO 400 ew. 800...
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Ciekawie, że w/g tego testu d200 wypada lepiej niż 40d ;)

Przy takich testach brakuje mi przede wszystkim zdjęć w zaciemnionym miejscu. W końcu do tego nam wysokie iso, poza tym to w ciemnych partiach na zdjęciu zaczyna się tak naprawdę robić masakra z szumami.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

A tu porównanie dla tych którzy się wahają pomiędzy d200/d300

http://www.kenrockwell.co...light/index.htm

[ Dodano: Pon 14 Lip, 2008 09:13 ]
arietiss napisał/a:
MichalP, widzę, że Nikon D300 wypada w tym teście bardzo dobrze. Ale nie wiesz czy jest to JPG czy RAW? Z tego co wiem to Nikony zwykle lepiej wypadają w JPG, a słabiej w RAW. Nikon przetwarza po prostu obraz już w body, a Canon nie.


Wydaje mi się że to JPEGi. W Rawach byś miał strasznie dużo kolorowych kropek (zwłaszczy przy wyższych ISO) no i detale by się nie pogarszały (teoretycznie)
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 14 Lip, 2008   

Jesienny napisał/a:
Ciekawie, że w/g tego testu d200 wypada lepiej niż 40d ;)


Dlatego myślę, że to JPG. Tu działa Nikonowski algorytm przetwarzający!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14