Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
LUMIX DMC-FZ18 - to może być to... cd
Autor Wiadomość
czesio001 
Nowy
FOTOAMATOR (narazie)



Posty: 20
Skąd: jaworzno
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

nomek według mnie nie wyczujesz różnicy z prędkością zapisu ja narazie mam normalnego kingstona i goodrama i jak była burza to kręciłem filmy po 9 min aby potem wyciąć zdjęcia to nic mi nie przerywało jeżeli chcesz mieć te kilka dziesiątych a może nawet setnych sekundy krótszy zapis to wybierz extreme III ale według mnie to sie nie opłaca
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






nomek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Dziekuję bardzo za pomoc.
Nie kupowałem tej szybkiej karty, za to kupiłem sobie kartę w komplecie z czytnikiem i przekonałem się, ze nie tylko Polacy mają "genialne" pomysły - zobaczcie na to :



temu, kto wymyslił uchwyt na zamknięciu powinni dać nobla.

Pozdrawiam
 
 
czesio001 
Nowy
FOTOAMATOR (narazie)



Posty: 20
Skąd: jaworzno
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

gratuluje zakupu ale ja chce jednak kupić sobie 16gb ponieważ płace za nią tyle ile za 2 ultra II-iki a mam 16 a nie 8gb
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

nomek, gdzie kupiłeś taki czytnik jeśli mogę spytać?
 
 
nomek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

W vobisie kupiłem zestaw SanDisk Ultra II (15mb/s) 4gb+czytnik za 85 zł
Czesio nie wykluczam opcji, że też za jakiś czas kupię sobie 16, ale teraz na gwałt potrzebowałem jakąś kartę, a tylko takie były w zasięgu. Zreszta myślę, ze 4gb na jakiś czas mi wystarczą.

Pozdrawiam serdecznie
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Sz@kal napisał/a:
nomek, gdzie kupiłeś taki czytnik jeśli mogę spytać?


w zestawie z kartą :mrgreen: http://www.skapiec.pl/site/cat/16/comp/128029
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

cube007, edmun, zainstalowałem ten RawTherapee ale niechce mi otwierać RAWów tylko wywala do Windowsa na pulpit z błędem kiedy próbuje w nim coś wczytać :(
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Liszu napisał/a:
Jest nawet śmieszniej, bo takie np. ISO 65 kilka razy wyskoczyło mi w trybie automatycznym na FZ18


No to kicha!!! i to okropna, że automat pozwala sobie nawet na takie niskie wartości ISO, a użytkownikowi daje do dyspozycji co najwyżej (najniżej ;) ) tylko ISO 100 :(
 
 
eef 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 19
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Sz@kal napisał/a:
cube007, edmun, zainstalowałem ten RawTherapee ale niechce mi otwierać RAWów tylko wywala do Windowsa na pulpit z błędem kiedy próbuje w nim coś wczytać :(


Jaki blad i czy uzywasz najnowszej 'testowej' wersji 2.4m1? (http://www.rawtherapee.com/?mitem=3 na samym dole) Jezeli nie to sprobuj jej, jezeli tak to starszej.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

kurcze mi na 4 komputerach ten program śmiga aż miło.
 
 
zsoi3 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 129
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Sz@kal, uzywam tego pogramu i nie nie mialem zadnych tego typu problemow (na WindowsVista). ale moj brat mial podobne problemy, ale niestety nie wiem od czego to jest zalezne. moze sprawdz na innym komputerze?
 
 
Maciej Loret 
Nowy


Posty: 24
Skąd: Bydgoszcz, Zgorzelec
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

U mnie RawTherapee 2.3 nawet nie widzi plików *.RAW (może trzeba coś w tym kierunku zrobić?).
A szkoda, bo byłem ciekawy czy będę mógł się pochwalić się pięknym blue-band'em w części środkowej zdjęcia, który obala mit, że firmware 1.08 likwiduje blue-band.

EDIT: Już wiem, trzeba było zaznaczyć, żeby pokazywał wszystkie pliki a nie tylko "Profile postprocessingu". Niestety próba otwarcia pliku *.RAW powoduje na Viście zamknięcie RAWTherapee... :oops:
Ostatnio zmieniony przez Maciej Loret Pią 18 Lip, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Maciej Loret, właśnie ja mam ten sam problem - a kiedy przestawie aby szukał "all files" i pokaże mu RAWa wtedy wywala błąd...
blue band z tego co wiem ujawnia się wyłącznie z lewej strony zdjęcia...
 
 
Portal 
Bywalec


Posty: 196
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Maciej Loret napisał/a:
A szkoda, bo byłem ciekawy czy będę mógł się pochwalić się pięknym blue-band'em w części środkowej zdjęcia, który obala mit, że firmware 1.08 likwiduje blue-band.

EDIT: Już wiem, trzeba było zaznaczyć, żeby pokazywał wszystkie pliki a nie tylko "Profile postprocessingu". Niestety próba otwarcia pliku *.RAW powoduje na Viście zamknięcie RAWTherapee... :oops:


A dlaczego myslisz ze 1.08 nie usuwa tego efektu ?
A co do programu - u mnie on swietnie dziala na Viscie.
 
 
Maciej Loret 
Nowy


Posty: 24
Skąd: Bydgoszcz, Zgorzelec
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Sz@kal napisał/a:
Maciej Loret, właśnie ja mam ten sam problem - a kiedy przestawie aby szukał "all files" i pokaże mu RAWa wtedy wywala błąd...
blue band z tego co wiem ujawnia się wyłącznie z lewej strony zdjęcia...


Spróbuję jeszcze wczesnej wersji 2.4. Ale dopiero teraz spojrzałem, że do działania potrzebny jest Win2000 lub XP... Może w tym problem... Spróbuję później na XP...
EDIT: Wersja 2.4m1 wczytuje *.RAW, ale... na tym wszystko się kończy. Co prawda program się nie wywala, ale nawet nie wyświetla tego pliku.

Portal napisał/a:

A dlaczego myslisz ze 1.08 nie usuwa tego efektu ?


Bo go widziałem na swoim ekraniku LCD. Tylko pierwszy raz widziałem coś takiego na środku ekranu, podczas gdy wszystkie przykłady blue-bandu, jakie widziałem w Sieci były po lewej (zwykle) oraz po prawej stronie ekranu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14