Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
LUMIX DMC-FZ18 - to może być to... cd
Autor Wiadomość
zsoi3 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 129
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Maciej Loret napisał/a:
Spróbuję jeszcze wczesnej wersji 2.4. Ale dopiero teraz spojrzałem, że do działania potrzebny jest Win2000 lub XP... Może w tym problem... Spróbuję później na XP...
EDIT: Wersja 2.4m1 wczytuje *.RAW, ale... na tym wszystko się kończy. Co prawda program się nie wywala, ale nawet nie wyświetla tego pliku.


U mnie - Vista PL, RawTherapee 2.3. Dziala bez problemu po polsku i odczytuje mi RAW'y z FZ18 jak i Canona 5D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciej Loret 
Nowy


Posty: 24
Skąd: Bydgoszcz, Zgorzelec
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

zsoi3 napisał/a:

U mnie - Vista PL, RawTherapee 2.3. Dziala bez problemu po polsku i odczytuje mi RAW'y z FZ18 jak i Canona 5D


A co się dzieje po wczytaniu *.RAW?
Pokazuje się w głównym oknie?
 
 
zsoi3 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 129
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

tak - oczywiście
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Maciej Loret, Witam Cię Maćku! Właśnie siedzę nad Bałtykiem - w Pogorzelicy ;) Kiedyś razem tu się bawiliśmy na wczasach (za łebków ;) ) Sorry za mały OT :) Ale zobaczyłem nazwisko, imię, miejscowość.... i tak mi się zkojarzyło :) Jaki ten świat (wirtualny) mały.... :)

PS. Sorry! Maciek to jest chyba brat Bartka??? - Chyba chodziło mi o Bartka ;) - mimo wszystko mały ten świat... :grin: :grin: :grin:
 
 
Maciej Loret 
Nowy


Posty: 24
Skąd: Bydgoszcz, Zgorzelec
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

qadest1 napisał/a:
Właśnie siedzę nad Bałtykiem - w Pogorzelicy ;) Kiedyś razem tu się bawiliśmy na wczasach (za łebków ;) )


No, do Pogorzelicy to ja jeździłem 25 lat temu...

qadest1 napisał/a:

PS. Sorry! Maciek to jest chyba brat Bartka??? - Chyba chodziło mi o Bartka ;) - mimo wszystko mały ten świat... :grin: :grin: :grin:


Tak, Bartek to mój brat. Ale on ma sprzęt 10 razy droższy niż ja i wiele lat doświadczenia w foceniu, a ja dopiero zaczynam...To mój pierwszy aparat, w którym można coś ustawić manualnie... :mrgreen:
Ale Ciebie i tak nie kojarze... :oops:
 
 
polpat 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Witam. Od tygodnia mam FZ18 i walczę trochę z ustawieniami. Ciekawy jestem jak macie ustawioną "regulację obróbki" (kontrast, nasycenie itd). Czytałem poprzednie posty i też trochę podbijałem ustawienia ale nie byłem zadowolony. Teraz mam wszystko na zero ale czuję, że to "jeszcze nie to". Pozdrawiam.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

polpat, przejrzyj moje testowe zdjęcia, będziesz miał porównanie. w poprzednim temacie który ma 70 stron znajdziesz tabelę pełną zdjęć oraz jak my mamy ustawione
 
 
zsoi3 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 129
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

polpat, - zajrzyj jeszcze na ta strone: http://www.digicamhelp.com/camera-logs/9/ sa tam polecane ustawienia.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

jutro postaram się wrzucić przykładowe zdjęcia w systemie:
Goły FZ18, Filtr CPL, filtr połówkowy
(ten połówkowy wyszedł całkiem całkiem)
jak nie jutro to w poniedziałek
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

edmun, czekamy a przynajmniej ja tak jak i na polarka :cool: powiedz mi jeszcze - połówkowy cokin czy przykręcany???
 
 
Liszu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 97
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Jeśli chodzi o Polary to kupiłem Kinga... potrzebowałem kupić filtr w ciągu kilku godzin (na drugi dzień z rana jechałem na urlop) i jedyne co było dostępne to podobno słaby King. Jutro wrzucę link do filmu, na którym zarejestrowałem co się dzieje z refleksami gdy kręcę filtrem. Zobaczycie sami...
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Posiadam selco polar oraz bezimienny połówkowy.na początku bardzo na niego psioczyłem ale widzę że nie jest aż tak tragicznie.wszystkie filtry przykrecane.przy dwoch na raz,widoczna winieta i strata jakosci obrazu.wkrotce wrzuce ladne porownanie
 
 
wzbg 
Nowy
Alternatywa


Posty: 23
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Kwestia nagrań filmów, np. z koncertu.
Jest dobrze do mometu, gdy nie zaczyna grać perkusja i nie dobywają się dzwięki z głośników basowych. Wychodzi "charczenie".
Czy ktoś próbował to poprawić jakimś programem?
Czy jest jakiś sposób na cichsze nagrywanie nie oddalając się zbytnio od sceny (np z 50-100 do kilkuset metrów)?
 
 
Liszu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 97
Skąd: Świdnica
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Zgodnie z obietnicą daję do wglądu:

Film ukazujący działanie filtra polaryzacyjnego firmy King (2,5MB)

Podczas nagrywania filmu okręciłem po prostu filtr o 360 stopni, aby dokładnie sprawdzić różnice pomiędzy przepuszczaniem i nie przepuszczaniem światła spolaryzowanego. Wadą konstrukcji na pewno są wyraźnie widoczne refleksy. Na filmie widać oczywiście też skuteczność działania, czyli redukowanie odbić od powierzchni.

Filtr kosztował mnie 89 zł (w zwykłym sklepie). W instrukcji napisano, że na obudowie filtra jest symbol trójkącika ułatwiający ustawianie filtra w pozycji prostopadłej do słońca. Niestety takiego symbolu nie ma. Są natomiast dwa "nacięcia" po przeciwległych stronach obudowy, które - jak podejrzewam - wskazują domniemaną płaszczyznę wskazywaną niby przez trójkącik.

wzbg - programów do obróbki cyfrowej audio jest wiele. Choćby darmowy GoldWave. Generalnie jednak "charczenie" zlikwidujesz skutecznie jedynie poprzez odcięcie pasma odpowiednich częstotliwości, ale wytniesz też mnóstwo innych dźwięków. "Charczenie" w zależności od okoliczności (ależ rym!) może przybierać częstotliwości (!) od kilkuset Hz do nawet 4 KHz więc "przykrywać" będzie znakomitą większość całości (!!). Natomiast wszelkie presety do oczyszczania dźwięku nie pomogą wcale, a tylko spowodują "zamulenie" dźwięku.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

podczas nagrywania zakryj mikrofon kierunkowy filtrem.


Zgodnie z obietnicą dodaję przykładowe zdjęcia.
Wszystkie na manualnych ustawieniach.
Zdjęcia wrzuciłem małe, dużych nie potrzeba :)

Seria1
(bez filtra
filtr połówkowy / filtr polaryzacyjny):
ISO100, F8.0, 1/200s.




Seria2
(bez filtra
filtr połówkowy / filtr polaryzacyjny):
ISO100, F8.0, 1/160s.





Seria3
(bez filtra
filtr połówkowy / filtr polaryzacyjny):
ISO100, F8.0, 1/250s.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14