Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
LUMIX DMC-FZ18 - to może być to... cd
Autor Wiadomość
Liszu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 97
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   LUMIX DMC-FZ18 - to może być to... cd

Zapraszam do dalszej dyskusji dotyczącej Panasonica FZ-18 zapoczątkowanej tematem LUMIX DMC-FZ18 - to może być to... zamkniętego ze względów administracyjnych. Dodatkowo do nowego tematu zostały przeniesione ostatnie posty. goltar

Cytat:
a ja chciałem zapytać czy zna ktoś jakiś lepszy program do wywoływania RAWów od SILKYPIXa??? a może nie doceniam tego programu???


A co tu jest do doceniania? :wink: Otwiera pliki, umożliwia edycję wielu parametrów w rozbudowany sposób (z opcjami zaawansowanymi), zapisuje w formacie jpeg w dowolnej rozdzielczości :mrgreen:

Przed przystąpieniem do edycji polecam jednak zgranie plików na dysk komputera. Przeglądanie ich z karty lub bezpośrednio z aparatu za pomocą USB trwa po prostu dłuuuugo.

Mój znajomy ma kilkuletniego Finepixa z dedykowanym programem do RAWów i tam faktycznie jest niewesoło. Kilka suwaków na krzyż: ostrość, kontrast, jasność, gamma, saturacja i może jeszcze ze dwie sztuki. Silkypix wspomniane wartości oferuje jako działy, w których zaczyna się dopiero jazda z ustawieniami. Jest OK :)
Ostatnio zmieniony przez goltar Czw 17 Lip, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

MichalP, moje też jest z ręki :razz: rozwaliłem statyw zanim zacząłem go używać tego wieczora :wink:
 
 
dreptacz 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 27
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

Chciałbym użytkownikom Panasonica FZ 18 podpowiedzieć, ze jak kogoś interesuje jakie duże karty można stosować w tym aparacie to informuje,że ja oprócz kart firmy SanDisk Extreme III 2 GB i 4 GB używam kartę firmy Transcend 16 GB. Karty są z oznaczeniem SDHC. Kartę 16 GB kupiłem na Allegro za 142 zł. Przydatna na wyjazdy i przy dużej ilości kręconych filmików. Link do strony ze specyfikacja i kompatybilnością www.sandisk.com/Compatibi...ic-DMCFZ18.aspx oraz
www.transcendusa.com/Supp...odelID=DMC-FZ18
a karte kupiłem na
http://allegro.pl/item400..._hc_szybka.html
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

Sz@kal napisał/a:
MichalP, moje też jest z ręki :razz: rozwaliłem statyw zanim zacząłem go używać tego wieczora :wink:


Ale chyba miałeś niezły czas. Jak widać moje zdjęcia robiłem już w nocy, więc czasy były takie sobie. Zwłaszcza, że starałem się nigdy nie wychodziłeć poza ISO80, więc można sobie wyobrazić :mrgreen: Chociaż tak po namyśle, to i tak czas musiał być taki sam :mrgreen: A więc szacun :cool:
 
 
czesio001 
Nowy
FOTOAMATOR (narazie)



Posty: 20
Skąd: jaworzno
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

dreptacz dzieki za info bo jezeli mam płacic za sandiska ultra II 79zł to wole o wiele bardziej mieć 16 gb za 140 z ,,groszami'' chociaż w mixie chcą za 8 gb aż 203 zł więc wielkie dziex za info teraz miałem troche wydatków jak np.torba ściereczka z mikrofibry za 20zł itd.a niestety mam 14 lat:P i nie mam biernych dochodów :P

[ Dodano: Sro 16 Lip, 2008 21:10 ]
aha i dodatkowo mieszkam 15km od mysłowic wiec nawet nie musze ściągać z allegro tylko wole zapłacic za bilet i mieć pewnośc co kupuje i zawsze moge oddać jakby nie chciała mi działac
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

MichalP napisał/a:
Zwłaszcza, że starałem się nigdy nie wychodziłeć poza ISO80,


Z całym szacunem, ale chyba poza ISO 800!!! bo ISO80 - NIE JEST NIESTETY W TYM MODELU DOSTĘPNE! :( (no chyba, że mi nic na ten temat nie wiadomo) ;)
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

hehe nie ten aparat - tak się przypadkowo podpiąłem ze zdjęciem podobnym klimatycznie (Sony DSC-H5). Wiem wiem, nie ten temat, ale zobaczyłem podobne zdjęcie wielkiego młyna i nie mogłem się oprzeć :mrgreen:
 
 
Liszu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 97
Skąd: Świdnica
Wysłany: Sro 16 Lip, 2008   

qadest1 napisał/a:
MichalP napisał/a:
Zwłaszcza, że starałem się nigdy nie wychodziłeć poza ISO80,


Z całym szacunem, ale chyba poza ISO 800!!! bo ISO80 - NIE JEST NIESTETY W TYM MODELU DOSTĘPNE! :( (no chyba, że mi nic na ten temat nie wiadomo) ;)


Jest nawet śmieszniej, bo takie np. ISO 65 kilka razy wyskoczyło mi w trybie automatycznym na FZ18. Pamiętam także wartość 125, no ale to już nie dziwota.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Sz@kal - co do Rawów to jest jeszcze darmowy RawTherapee.
Sam używam i nie narzekam
 
 
cube007 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 209
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Sz@kal napisał/a:
a ja chciałem zapytać czy zna ktoś jakiś lepszy program do wywoływania RAWów od SILKYPIXa??? a może nie doceniam tego programu???

RawTherapee znasz? IMO bardzo fajny, do tego darmowy, program
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   LUMIX DMC-FZ18 - to może być to... cd

Zapraszam do dalszej dyskusji dotyczącej Panasonica FZ-18 zapoczątkowanej tematem LUMIX DMC-FZ18 - to może być to... zamkniętego ze względów administracyjnych (zbyt duża ilość postów, szczególnie tych ze zdjęciami, powodowała bardzo długi czas wyświetlania tematu i utrudniała moderacje). Dodatkowo do nowego tematu zostały przeniesione ostatnie posty.
Ostatnio zmieniony przez goltar Czw 17 Lip, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

edmun i cube007, dzięki zaraz przebadam ten programik... :)
heh a tak a propo - PIERWSZY :razz:
 
 
banan11 
Bywalec
Kompaktowiec


Pomógł: 2 razy
Posty: 116
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Ale o co chodzi, dlaczego poprzedni temat zamknięty?
 
 
nomek 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

Witam.

Przegrzebałem całą instrukcje i wszystkie dostepne mi materiały i niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie ;)
Chcę kupić kartę SDHC i zastanawiam się czy opłaca się płacić praktycznie 2x więcej za szybszą kartę taka jak :
SDHC SanDisk Extreme III
Czy wystarczy tańsza :

SanDisk Ultra II

Odrazu mówię, ze nie mam zamiaru kupować w komputroniku - wiem ze tam jest drogo :)

Pozdrawiam ;)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 17 Lip, 2008   

wystarczy zwykła. te extreme i tak nie będą szybsze bo FZ18 zapisuje zawsze tak samo (sprawdzałem na zdjęciach seryjnych i nie czuję żadnej różnicy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15