Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
LUMIX DMC-FZ18 - to może być to... cd
Autor Wiadomość
adam1980 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

edmun napisał/a:
adam1980, zajrzyj do tematu o FZ18. są tam nawet serię zdjęć testowych co do tych ustawień

Proszę nakierujcie mnie, co post to różne opinie, zdjęcia będę głównie wykonywał w pomieszczeniu, proszę serdecznie o rady
:roll:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

adam1980, prawda jest taka, że sam musisz dojść do ustawień, które najbardziej Tobie będą odpowiadać... każdy preferuje co innego a złotego środka jakotakiego nie ma :) pozdrawiam
 
 
adam1980 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Wto 23 Gru, 2008   

Sz@kal napisał/a:
adam1980, prawda jest taka, że sam musisz dojść do ustawień, które najbardziej Tobie będą odpowiadać... każdy preferuje co innego a złotego środka jakotakiego nie ma :) pozdrawiam


Szakal a jak u Ciebie wyglądają ustawienia :?: :?: Mi zależy na wyrażnych zdjęciach bez szumów. Wesołych Świąt
 
 
Sz@kal 
Rozmowny
starszy Fotoamator



Posty: 375
Wysłany: Wto 23 Gru, 2008   

ja mam wszystko na -1 :wink: ale te ustawienia na szumy nie mają wpływu...

[ Dodano: Nie 28 Gru, 2008 12:45 ]
Czy ktoś zauważył jakieś wyraźne różnice między kożystaniem z 1 a 2 trybu stabilizacji optycznej :?: Dzisiaj doczytałem w instrukcji że tryb 2 daje wyraźniejszy efekt stabilizacji....
ja zawsze kożystałem z trybu 1 ale nie wiem co znaczy "wyraźniejszy efekt" czy jest lepsza jakość obrazu czy też wyraźniej widać że była używana stabilizacja...?

[ Dodano: Nie 28 Gru, 2008 12:47 ]
PODBIJAM TEMAT...
 
 
Audik 
Początkujący


Posty: 37
Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

Sz@kal napisał/a:
Czy ktoś zauważył jakieś wyraźne różnice między kożystaniem z 1 a 2 trybu stabilizacji optycznej[ Dodano: Nie 28 Gru, 2008 12:47 ]
PODBIJAM TEMAT...

Mam FZ 18 od października 2008. Nie zauważyłem różnicy.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 04 Lut, 2009   

Sz@kal, jakby to wytłumaczyć, (kurcze gdzieś to było w temacie ale nie mam jak szukać).
... hmm musiałbym do instrukcji zajrzeć, jednakże dobrze pamiętam że jest różnica.

w stabilizacji 1 obraz będzie drgał na ekranie, ale przy zdjęciu masz większą szansę że będzie nieporuszony. chyba jest to zwykła stabilizacja

stabilizacja 2 jest do panoramowania, (a może i nie, ale tak wynika z efektów), gdyż obraz pływa (jest wygładzany?) kiedy jest stabilizowany, ale niweluje głównie drgania pionowe.
częściej rozmażesz zdjęcie niż w stabilizacji 1, ale w niektórych przypadkach jest niezastąpiona (u mnie to zazwyczaj właśnie sport przy kiepskich warunkach oświetleniowych).

w słoneczne dni zazwyczaj nawet nie przełączam stabilizacji na opcję 1, gdyż nie potrzebuję różnicy, a przy dużych ogniskowych wolę mieć podgląd płynny w wizjerze czy na LCD
 
 
cube007 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 209
Wysłany: Sro 04 Lut, 2009   

Mode 1 - stabilizacja dziala caly czas
Mode 2 - stabilizacja dziala przy uruchomieniu migawki

M2 jest ciut skuteczniejszy, ale na M1 latwiej fotografowac przy duzych ognikowych - obraz na LCD tak nie drga.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

hmm to nie wiem dlaczego ja mam inne odczucia bo przy 1 obraz mi drga ale lepiej stabilizuje przy wcisnieciu migawki, przy m2 obraz pływa a przy zrobieniu zdjęcia należy uważać aby nie rozmazać (chodzi o większe ogniskowe).. może się mylę.. musze to sprawdzić w instrukcji
 
 
midimariusz 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

witam!

Jestem tutaj nowy, ale przejrzałem prawie cały temat odnośnie FZ18 i mam pewne pytanko.
Może ktoś z Was mi pomoże?

++++++++++++++++++++++++++++++++++

Interesuję się fotografią nocnego nieba.
W trybie "gwiaździste niebo" wiadomo jak fotografować, ale jak robię zdjęcia w innym trybie to wychodzą one rozmazane.

Stąd pytanko - jak ustawić ostrość w pozostałych trybach (niekoniecznie we wszystkich, wystarczy w ręcznym) na nieskończoność?
Wiem, że nie ma możliwości ustawienia poprzez pierścień (jak w FZ50), ale jest może jakiś sposób np.: zamrożenie ostrości lub coś w tym stylu?

Z góry dziękuję za pomoc

Mariusz K.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

włączasz MF i ciągniesz sobie ręcznie do końca za pomocą Hot'a (joysticka).
dodatkowo statyw, ustaw samowyzwalacz... lepiej na manualnym trybie robić.
i dodatkowo przydałby się RAW (różnie z balansem bieli może być)
 
 
midimariusz 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

edmun napisał/a:
włączasz MF i ciągniesz sobie ręcznie do końca za pomocą Hot'a (joysticka).
dodatkowo statyw, ustaw samowyzwalacz... lepiej na manualnym trybie robić.
i dodatkowo przydałby się RAW (różnie z balansem bieli może być)


WIELKIE DZIĘKI "edmun"!

Własnie o to mi chodziło.

Nawet nie wiedziałem, ze tan aparat ma taką funkcję.

A statywik oczywiście mam.

A jak najlepiej ustawić balans bieli?
-------------------------

Porównywałem format RAW z JPG, i po konwersji z RAWA do TIFA, pliki JPG i tak okazały się lepsze jakościowo, (od TIFa).

Więc nie wiem czy jest sens robić zdjęcia w RAWIE tylko dla balansu bieli.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 28 Lut, 2009   

jest sens, o ile umiesz wywołać porządnie RAW'a :)

Jeśli Ci wygodniej to foć w jpg. balans bieli zazwyczaj na żarówkę (chyba..), najlepiej zrób testowe zdjęcie żeby Ci gwiazdki białe wyszły a nie żółte.
 
 
Prot 
Nowy


Posty: 5
Skąd: k-pax
Wysłany: Nie 01 Mar, 2009   

Witam!
Stoję przed wyborem aparatu i mam pytanie do użytkowników fz18, czy w trybie programów tematycznych mozna ustawic ISO, konkretnie chodzi mi o jego ograniczenie np. do ISO 100?
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Nie 01 Mar, 2009   

w programach tematycznych nie masz takiej opcji (czyli jakieś tryby typu "Śnieg", "Jedzenie")

natomiast w programach typu P,A,S,M bezproblemowo możesz ustawić ISO ręcznie (100,200,400,800,1250,1600) lub wybrać ISO do jakiejś wartości (np. do MAX400, MAX800, MAX1600)
 
 
Prot 
Nowy


Posty: 5
Skąd: k-pax
Wysłany: Pon 02 Mar, 2009   

edmun napisał/a:
w programach tematycznych nie masz takiej opcji (czyli jakieś tryby typu "Śnieg", "Jedzenie")

natomiast w programach typu P,A,S,M bezproblemowo możesz ustawić ISO ręcznie (100,200,400,800,1250,1600) lub wybrać ISO do jakiejś wartości (np. do MAX400, MAX800, MAX1600)


Dziekuję za szybką odpowiedz :grin:

Mam kolejne pytanie: Słyszałem wiele dobrego o zdjęciach w trybie auto i trybach tematycznychtego fz18, czy da się wywoałć zdjecie w formacie 20x30 bez szumu po zastosowaniu w/w trybów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 15