Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Canon EF 16-35 mm f/2.8L II USM
Autor Wiadomość
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Swoja droga, nie wiem o co ludzie sie tak oburzaja. Wyniki testu mozna bylo przewidziec nawet bez wykonywania pomiarow - wystarczy spojrzec na ten obiektyw i porownac go organoleptycznie z N14-24. Waga: 640 vs 970g. Srednica:88 vs 98mm. O roznicy w wielkosci przedniej szyby;) nie wpomne.

Nie zmienia to faktu ze dla fotoreporterow ktorzy nie potrzebuja kosmicznej jakosci, 16-35 bedzie zapewne zupelnie wystarczajacy, a mniejsza masa/rozmiary beda stanowic zalete. Wezma na firme, albo dostana od pracodawcy, to i cena ich tak nie zaboli. Dla hobbysty nie potrzebujacego swiatla 2.8 wystarcza 5 krotnie tansze Sigmy/Tamrony. A ludzie robiacy krajobrazy na 1DsIII kupia Nikkora i beda uzywac przez przejsciowke.

A co tam, wywolam burze :twisted: Porównanie na pelnej klatce:

http://www.16-9.net/lens_...1424_17mm1.html

Pozdrawiam,

[ Dodano: Sob 19 Lip, 2008 14:47 ]
Prosze zwrocic uwage co sie dzieje juz w srodku klatki na problematycznej przyslonie f5.

[ Dodano: Sob 19 Lip, 2008 14:49 ]
Prosze rowniez zwrocic uwage ze L-ka jest wybrana najlepsza z 6 sztuk, a Nikkor pierwszy z brzegu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

goltar napisał/a:
Koraf takiego testu jak Arek z wykresami i rozdzielczością nie zrobię bo nie mam warunków (studio testowe jest w Warszawie) i czasu, postaram się jednak zrobić kilka zdjęć tego samego obiektu, przy takich samych parametrach testowanym obiektywem oraz jednym może dwoma innymi. Na zjeździe możemy zrobić dodatkowo kilka testowych zdjęć Twoim egzemplarzem zarówno na FF jak i APS-C i porównać bezpośrednio do wyników np. 10-22/3.5-4.5 i 17-55/2.8 (będe miał oba).


Ok nie widzę problemu :grin:

[ Dodano: Sob 19 Lip, 2008 15:36 ]
krisv740 napisał/a:
koraf, to do mnie?


Ano krisv740 ..
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Wlasnie znalazlem swietny fragment we wstepie do re-testu 17-40L, sam bym tego lepiej nie ujal :mrgreen: :

"(...)only last week the adolescent in charge of my local dealership regurgitated that old, familiar lie when I returned with images to demonstrate a defect: 'But that's not possible, sir: it's an L.' WAKE UP AND SMELL THE REALITIES OF MASS PRODUCTION!

Anyhow, several copies later, we have one that works well enough to spend some time with. Here's the rematch . . ."

Dobre :mrgreen:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

no ale my tutaj narzekamy, że 16-35 wg użytkowników jest lepsze niż w teście - żaden canonier nie wjeżdża na redaktorów, że czegoś nie tak napisali, że coś tutaj nie pasuje - po prostu - 'naszym zdaniem ten obiektyw jest spoko i taki test tego nie zmieni'

Nie to, co Sonolciarze i Pentaksiarze i (jak to było z N d50) nikoniarze :)

Zmieniam chyba system na taki, gdzie ludzie najmniej się pienią :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

To fakt, że canonierzy spokojnie przyjmują nasze wyniki. Choć z drugiej strony, o co się pieklić? Ta L-ka to i tak najlepszy szkło w tym systemie o tych parametrach, więc i tak znaczna większość profi je kupi. Nie ma konkurencji, to Canon może doić nasze kieszenie jak chce :)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Arek napisał/a:
To fakt, że canonierzy spokojnie przyjmują nasze wyniki.
No bo prawda jest taka, że te 35lpmm to już jest dużo, wiele osób nie odróżni 35 od 44 :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

mavierk napisał/a:
Zmieniam chyba system na taki, gdzie ludzie najmniej się pienią


W Nikonie też już jest OK. Od czasu kiedy jedynym słusznym formatem przestał być DX ;)
I nawet okazało się, że są jednak fotografowie którym potrzeba czegoś więcej niż ISO 200-400...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

Cytat:
I nawet okazało się, że są jednak fotografowie którym potrzeba czegoś więcej niż ISO 200-400...

Np. ISO 50... :twisted:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

jaad75 napisał/a:
Np. ISO 50... :twisted:
Typowo też bym chciał :D
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

koraf, :mrgreen: ale napisałem że zciągnę parę zdjęć z 16-35 i podlinkuję :mrgreen: , sorry ale chwilę to zajmie, bo nie ta strefa czasowa :twisted:

Arek, twoje ostatnie zdanie jest "tendencyjne" :mrgreen: ale jak prawdziwe :twisted:

a jeśli chodzi o test to imho jak tu sie kłócić o wyniki skoro są jakie są? mi tylko chodzi o porównanie z innymi szkłami. prawdę mówiąc nie wiem dla czego , bo i tak w planach nie mam tego szkła jako nabytku :sad:
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 19 Lip, 2008   

krisv740 napisał/a:
koraf, :mrgreen: ale napisałem że zciągnę parę zdjęć z 16-35 i podlinkuję :mrgreen: , sorry ale chwilę to zajmie, bo nie ta strefa czasowa :twisted:

Arek, twoje ostatnie zdanie jest "tendencyjne" :mrgreen: ale jak prawdziwe :twisted:

a jeśli chodzi o test to imho jak tu sie kłócić o wyniki skoro są jakie są? mi tylko chodzi o porównanie z innymi szkłami. prawdę mówiąc nie wiem dla czego , bo i tak w planach nie mam tego szkła jako nabytku :sad:


Z góry dzięki kris740 , może ze zlotu optyczne.pl też wyjdą jakieś porównania z FF ,goltar jest chętny i ja coś może pomogę :wink:
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

RAF napisał/a:

Znany landszafciarz Piotrek Czechowski (Pitt, Regis) pisał jednak niedawno na CyberFoto, że mając do prób 17-40 i 16-35 ostatecznie zrezygnował z tego ostatniego (podpinając do 5D). Więc chyba jednak 16-35 na kolana nie powala.

Bo jednak chyba te dwa obiektywy pomimo podobnego zakresu ogniskowych mają jednak trochę inne zastosowanie? 17-40L wydaję sie być genialny do pejzaży, i np. to jak 17-40 jak rysuje na domkniętych przysłonach pod słońce to rzadko, który obiektyw tak potrafi. Jednak brak stałego światła 2,8 w 17-40L chyba zawęża jego zastosowanie głównie właśnie do landszaftów??
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Założyłem kiedyś na zimowym plenerku 16-35 na swój aparacik, zrobiłem pare fotek i musze stwierdzić, że pobił ostrością mojego 17-55, który jest ostry nie narzekam. Także w przypadku tamtej sztuki nie ma powodu do narzekań.
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

mavierk napisał/a:
wiele osób nie odróżni 35 od 44

Wiele osób nie odróżni zdjęć robionych tanim kitem od robionych wysokiej klasy optyką. Gorzej jeżeli takie różnice występują na jednym zdjęciu.
 
 
Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Kiedy miałem tuż przed sprzedażą 17-55 IS i dotarł do mnie 16-35 L to zrobiłem krótki teścik porównawczy i dla 16mm oraz 24mm eLka pobiła dość wyraźnie 17-55 na brzegach a zwłaszcza 16mm f2.8 vs 17mm f2.8 w 17-55. Jednak eLka przegrała z 17-55 dla ogniskowej 35mm. Porównanie robiłem na 30d. Fotki w teście optyczne są makabryczne na brzegach. Moim zdaniem takie mydło nie jest normalne. Podejrzewam, że swego czasu mój kit 18-55 robił ostrzejsze foty na brzegach. Mój egzemplarz jest o wiele lepszy na brzegach niż ten testowany na optyczne. Na 30d mogę go wogóle nie przymykać i brzegi będą na pewno powyżej 30 (licząc MTFy w skali na jakiej testują optyczni). Egzemplarza z takim mydłem na brzegach nie kupiłbym nawet za 1k PLN. Tak nawiasem mówiąc, moja żona fotografowała ślub w ciemnym kościele 2 miesiące temu i kilka fotek robiła 16-35L na f2.8 na 5d i brzegi były na tyle przyzwoite, że jak nie ogląda się fotek na 100% powiększenia, to praktycznie tych lekkich nieostrości na brzegach się nie zauważy na monitorze. Martwi mnie tylko to, że w Polsce można trafić na tak fatalnie kiepski egzemplarz za 5k PLNów!!!.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14